Jump to content
Dogomania

Pomocy mój pies ma babeszjoze


Chickusia

Recommended Posts

Cześć,u mojego psa 4dni temu zdiagnozowano babeszjozę. Wstałam rano i dziwnie sie zachowywała,była ospała i chodziła jak 'robot'. Nie wiedzieliśmy co może jej być. Wieczorem Ok 18 pojechaliśmy do weterynarza i on stwierdził ostra babeszjozę. Dał jej 3zastrzyki i powiedział ze mamy być gotowi na wszystko. Nastepnego dnia zostałam z nia w domu. Nie sikała i nie chodziła na tylnie łapki. Tak jakby ich nie czuła. Byla ospała,Piła dużo wody. Zadzwoniłam do weterynarza i powiedziałam ze nie chce robic siku ale dużo pije. On powiedział ze to bardzo bardzo złe i mamy być obok niej,a jak nie sika czyli ze nerki obumierają. Na szczęście po południu zrobiła siku. Popłakałam sie ze szczęścia bo znaczyło to ze nerki pracują. Mocz miała jasny,taki zdrowy i nie śmierdział mocno. Lekarz dał jej kroplówkę i znowu zastrzyki. Dostała leki doustne aby robiła kupkę. W domu mama wsadzała jej palec do pupy aby łatwiej jej było sie załatwić. Czuć było skurcze pupy i podnosiła ogon  tylko te łapki.. Wczoraj byliśmy z nia na dworzu,trzymałam ja za tylne łapki to latała jak szalona. U lekarza nie dostała juz kroplówki bo ładnie sika i pije. Powiedział ze wyniki są lepsze i ze są szanse ale długa droga przed nami z nogami jej. Dostała zastrzyki na mięśnie. Wsadziłam ja do wanny z ciepła woda bo tam miała ruszać łapkami (wyczytałam na internecie ze chłopak robił tak ze swoim pieskiem i tam zaczął on ruszać łapkami pierwszy raz bo tez miał paraliż) ,masowałam jej łapki,i zaczęłam sie bawić poduszkami. Drgała łapka i zabierała ja odruchowo ale dalej leżała (czyli jakieś czucie ma) Proszę powiedzcie jak jej pomoc z tymi łapkami. Robię jej masaże,rowerek,staram sie aby chodziła po domku(trzymam jej pupę u góry wtedy). Bawię sie poduszeczkami i dalej odskakują jej łapki. Dzisiaj powiem to u weterynarza jestem ciekawa co powie. Powiedział tez ze ma mieć dietę niskobialkowa. Dajemy jej kurczaka gotowanego ale nie chce juz go jeść. Dzis Piła i sikała ale chyba nie jadła.. czy bedzie z nia lepiej ? Czy ma szanse ? Pomocy Piesek ma 4 lata, mieszaniec jorka i pekińczyka 

Link to comment
Share on other sites

Piesek raptownie zaczął dziwnie chodzić,była 'smutna' w oczach. Trzęsła sie,nie jadła i nie Piła. Wymiotowała.. lekarz stwierdził babeszjozę i podał leki. Niestety stwierdził ze piesek ma ostra babeszjozę i pogorszyły jej sie nerki i watraba. Nastepnego dnia odjęło jej tylne łapki i nie sikała wiec weterynarz stwierdził ze jest bardzo bardzo złe,a łapki odjęło jej przez nerki. Ale z nerkami jest lepiej bo sika (niestety pod siebie). Powiedział ze to paraliż. Weterynarz to jeden z lepszych w okolicy. 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Chickusia napisał:

Piesek raptownie zaczął dziwnie chodzić,była 'smutna' w oczach. Trzęsła sie,nie jadła i nie Piła. Wymiotowała.. lekarz stwierdził babeszjozę i podał leki. Niestety stwierdził ze piesek ma ostra babeszjozę i pogorszyły jej sie nerki i watraba. Nastepnego dnia odjęło jej tylne łapki i nie sikała wiec weterynarz stwierdził ze jest bardzo bardzo złe,a łapki odjęło jej przez nerki. Ale z nerkami jest lepiej bo sika (niestety pod siebie). Powiedział ze to paraliż. Weterynarz to jeden z lepszych w okolicy. 

A na jakiej podstawie lekarz stwierdził babeszjozę? Jakieś badania były robione? Napisałaś, że lakarz stwierdził ostrą babeszjozę, ale faktycznie z tej choroby nie ma ani jednego objawu - jak napisał bou. 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, kinga_kinga7 napisał:

A na jakiej podstawie lekarz stwierdził babeszjozę? Jakieś badania były robione? Napisałaś, że lakarz stwierdził ostrą babeszjozę, ale faktycznie z tej choroby nie ma ani jednego objawu - jak napisał bou. 

 

Nie miała badań,od razu stwierdził (z tego co opowiadała moja mama dla weterynarza jak pies sie zachowywał)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...