Jump to content
Dogomania

POMOCY - Młody pies gryzie starszego


Beksa555

Recommended Posts

Witam, piszę pierwszy raz i proszę o wyrozumiałość i pomoc bo nie wiemy już co robić :(

Mamy 8 miesięczną suczkę (mieszaniec labradora i owczarka niemieckiego) więc jest naprawdę bardzo duża. Jest bardzo żywiołowa, można nawet powiedzieć że nadpobudliwa. Gryzie wszystko co ma w zasięgu wzroku. Dodam że trzymamy ją na dworze. Ma duże podwórko do wybiegania się. Problem jest taki że mamy też starą suczkę, ma już 11 lat i jest dużo mniejsza. Ta większa wychowywała się więc z nią od małego. Staruszka jest spokojna i nie ma ochoty na zabawę, niestety młoda tego nie rozumie i zaczęło się od zwykłego podgryzania i zaczepiania. Niestety teraz naprawdę robi jej krzywdę, gryzie, przyciska do ziemi. Tamta aż piszczy, nie może się obronić. Co robić? Nagana nie pomaga, rozdzielanie też. Młoda wszystko traktuje jak zabawę ale obawiam się że gdyby zostały same to by ją zagryzła. Staruszka jest z nami w domu i od pewnego czasu boi się wychodzić w ogóle na zewnątrz. Zdarza jej się zesikać w domu bo trzęsie się jak tylko chcemy żeby wyszła się załatwić. Proszę o pomoc :( :(

Link to comment
Share on other sites

W tej sytuacji stara suczka może wychodzić na podwórko tylko razem z człowiekiem - a młoda ma kojec i budę w kojcu? Jeśli tak, to najpierw zamknąć młodą sukę w kojcu, potem wypuścić starszą. Nie widzę szans na poprawne kontakty między nimi - młoda suka nie respektuje Waszych poleceń, jest w okresie dojrzewania i chce być najważniejsza, a fakt, że starsza suka mieszka w domu, dodatkowo pobudza ją do takich zachowań. Podwórko do wybiegania to dużo za mało dla mieszańca labradora i ON-a - te psy potrzebują szkolenia i pracy z człowiekiem i to więcej niż przez godzinę dziennie. Gdyby młodsza suka była wyszkolona, można by próbować nauczyć ją ignorowania starszej bodaj w Waszej obecności.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie da się ocenić na odległość czy pies jest nadpobudliwy czy po prostu nie ma zajęcia odpowiedniego dla siebie. Zamykanie za karę nie uczy prawidłowego zachowania - sugeruję chwilowe zamknięcie młodej tylko dla bezpieczeństwa starszej suczki, jeśli młoda dręczy ją nawet w Waszej obecności.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą wypuściłam starą suczkę po wcześniejszym zamknięciu młodej w kojcu. Na spokojnie załatwiła swoje sprawy, nawet trochę pobiegała. Obawiam się że tak trzeba będzie robić bo kiedy staruszka wie że młoda jest na wolności, ciężko ją wypchnąć z domu.

Jakie zabawki/przedmioty mogę kupić młodej żeby się czymś zajęła kiedy nikt nie może spędzić z nią czasu?

Link to comment
Share on other sites

Takie, żeby ich nie mogła pogryźć - bo jak zacznie z nudów albo z ekscytacji zjadać kawałki zabawek, to będzie problem. Z zabawek chyba najtrwalszy jest największy kong kauczukowy, ale można dać psicy ogromna kość piszczelową wołową, żeby nie dala rady zjeść, a miała co gryźć. No i jak tylko masz chwilkę - ucz ją czegokolwiek, to najlepiej wycisza psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...