Jump to content
Dogomania

Szczekanie na jedną osobę w domu


Rafizww

Recommended Posts

Witam, razem z żoną jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami Jacka Russella o imieniu Leo. Pies ma 14 miesięcy i pomimo jego trudnego charakteru tworzymy zgrana paczkę. 

  Niestety od jakiegoś czasu zauważyliśmy problem w jego zachowaniu. Mianowicie kiedy wieczorem razem z żoną oglądamy film, Leo zaczyna szczekac na moją żonę. Pies jest wybiegany, najedzony a także wybawiony. Sytuacja ma miejsce tylko kiedy siedzimy i oglądamy telewizję.  chciałbym zaznaczyć że szczeka tylko na moją żonę. Jak próbował na mnie to dostał komendę NIE i natychmiast przestaje.  Sytuacja staje się dla nas nie komfortowa bo kiedy po ciężkim tygodniu chcemy odpocząć Leo zaczyna szczekac. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak w trakcie jego szczekania usiadłem obok żony, objalem ja i powiedziałem mu NIE to przestał. 

Problem polega na tym, że za bardzo nie wiemy o co mu chodzi, bo wszystkie jego potrzeby są spełnione.

Link to comment
Share on other sites

Może domaga się pieszczot albo smakołyka. Moja jedna suczka pinczer średni też się wydziera jak czegoś chce tak, że czasami mam ochotę jej przylać. Jak jej się nie uda mnie zterroryzować to przestaje. A skoro u ciebie działa to NIE to trzeba tak do skutku, może mu wreszcie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Działa ale tylko w przypadku kiedy ja je wypowiem i kiedy zaczyna szczekac na mnie. Problem polega, że nie mogę mu pozwolić tak szczekac i terroryzoeac nas, bo nie on tu rządzi. Próbowałem zabierać go na spacer wtedy, wyrzucać z pokoju i ignorować. Mało co pomaga, albo po czasie jak mu się znudzi i nie wiem jak mamy zareagować.

Link to comment
Share on other sites

Jack Russel to pies, którego bardzo trudno zmęczyć. Być może Twój pies potrzebuje więcej zajęcia męczącego umysł, nie mięśnie. Naucz go szukania czegoś w domu - piłeczki, saszetki o określonym zapachu - czegokolwiek. 15 minut pracy nosem wycisza psa bardziej niż bieganie. Drugi sposób - daj psu coś do gryzienia, zanim siądziecie przed telewizorem. Trzeci - naucz trzymania w pysku zabawki,; z zatyczką aportową szczekać trudniej. Gdy pies zacznie dopominać się zajęcia, daj mu aport z poleceniem trzymania i wyślij na miejsce. Czwarty - wprowadź nowe hasło oznaczające "zamilcz" - ćwiczcie przerywanie tym hasłem szczekania i odsyłajcie potem na legowisko, nagradzając tylko pochwałą słowną.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej nie "zamilcz", mało dźwięczne. "Cisza" też nie za dobre, bo tego słowa używa się często w innych sytuacjach. Ja mam "wyłącz", wymyśl coś sobie. Niemieckie hasła są dobre - twarde, dźwięczne, i pies nie słyszy ich na co dzień - to byłoby "Ruhe!"  A co do nagradzania - to pies musi znać słowo pochwały, wypowiadane zawsze przed nieregularnym smakolem. Spróbuj tak - pies japie - Ty "wyłącz!!!" lub inne słowo (Ruhe!!!), pies zdumiony milknie, Ty natychmiast, zanim się znowu rozszczeka, miękko mówisz  "dobrze", "miejsce" - odprowadzasz na miejsce i tam "dobrze", 'waruj", "dobrze" i dopiero nagroda; "dobrze" zawsze, nagroda konkretna nieregularnie.

Czy to pomoże na Twoje zwierzątko - nie wiem, teriery często lubią sobie pogadać, ale nie zaszkodzi:-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...