Jump to content
Dogomania

wybór hodowli


arnika

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale Zlosnica ma racje - a ja to tez wczesniej napisalam - sam przydomek hodowlany - chocby to i Kilacabar byl, nie zagwarantuje tego, ze sunia bedzie wystawowa i sliczna.

Konkretne skojarzenie, doswiadczenie hodowcy w dobieraniu par do krycia - to czesc sukcesu. Bo natura i tak moze splatac figla albo mozesz trafic po prostu na gorsze szczenie z super miotu - jeszcze nie spotkalam sie z takim miotem, gdzie WSZYSTKIE szczeniaki robilyby ekstra kariere na wystawach - miot moze byc wyrownany, ale i tak wtedy sa szczenieta troche lepsze i troche gorsze.

A czasami - przypadkiem - w malej nieznanej hodowli trafi sie perelka, ktora pozagina na wystawach Wielkich Bullowego Swiata.

Link to comment
Share on other sites

a co wg Ciebie jest ważniejsze : przydomek hodowlany czy konkretne psy użyte do skojarzenia, z którego masz wziąć szczyla ?

jak dla mnie: przydomek hodowlany daje mi już pewne rozeznanie (i sędziemu na wystawie zapewne też :evilbat: ) natomiast ważniejsze jest konkretne skojarzenie. ważne jest dla mnie to, czy w linii występowały choroby genetyczne (w przypadku bullków szczególnie nerek), czy występowały typowe wady (np zgryz), jakie wygląda rodzeństwo rodziców i potomstwo rodziców z innych skojarzeń (wiem, że to że pies jest debeściak nie zawsze oznacza, że daje ładne potomstwo)..

Link to comment
Share on other sites

jeszcze nie spotkalam sie z takim miotem, gdzie WSZYSTKIE szczeniaki robilyby ekstra kariere na wystawach .

a mnie się wydaje, że taki był miot na F z hodowli TIMAR :wink:

arnika widziałam, że temat wyboru odpowiedniej hodowli drążysz także na innych forach ... i czy tak rozbieżne informacje nie dają Ci do myślenia ?

Link to comment
Share on other sites

Ale Zlosnica ma racje - a ja to tez wczesniej napisalam - sam przydomek hodowlany - chocby to i Kilacabar byl, nie zagwarantuje tego, ze sunia bedzie wystawowa i sliczna.

Konkretne skojarzenie, doswiadczenie hodowcy w dobieraniu par do krycia - to czesc sukcesu. Bo natura i tak moze splatac figla albo mozesz trafic po prostu na gorsze szczenie z super miotu

no dziewczyny, przecież zdaję sobie z tego sprawę i też nie oczekuję żadnej gwarancji, ale to nie znaczy, że wezmę pieska z pierwszej lepszej hodowli :) wiem, ze natura płata figle, ja np po przeciętnym ojcu, a jaka śliczna wyszłam? :lol:

nie złośccie się na mnie, ja po prostu jestem bardzo przejęta tą decyzją. szczerze, to oczywiście na pierwszym miejscu jest dla mnie zdrowie pieska, szczególnie że tak dużo się czyta o chorobach nerek u biednych bullków :( przecież nawet jak będzie brzydactwem po wspaniałych rodzicach to też będzie w domu uwielbiany, kochany i pieszczony. :D

Link to comment
Share on other sites

nie złośccie się na mnie, ja po prostu jestem bardzo przejęta tą decyzją. szczerze, to oczywiście na pierwszym miejscu jest dla mnie zdrowie pieska, szczególnie że tak dużo się czyta o chorobach nerek u biednych bullków :( przecież nawet jak będzie brzydactwem po wspaniałych rodzicach to też będzie w domu uwielbiany, kochany i pieszczony. :D

Proponuje hodowle ze Złotowa koło Morąga!

Borys ma cztery lata i jeszcze nigdy nie chorował!!! :lol: :santagri:

Link to comment
Share on other sites

a co wg Ciebie jest ważniejsze : przydomek hodowlany czy konkretne psy użyte do skojarzenia, z którego masz wziąć szczyla ?

jak dla mnie: przydomek hodowlany daje mi już pewne rozeznanie (i sędziemu na wystawie zapewne też :evilbat: )

No i tu jest kolejny problem (pisaliśmy już o tym wiele razy) to wygląd psa a nie przydomek powinien dawać jak to napisałaś rozeznanie. I tak jak już dziewczyny pisały w mało znanej jodoli znajdzie się perełka i na odwrotnie

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do tematu - teraz sa lub wkrotce beda sie rodzic male bullterrierki. Sa w:

Opalplast [wg mnie calkiem ciekawe, w jednym sie zakochalam - i nie jest on rudy :D ] [łódzkie]

Anmaral [w Łodzi] [rodzice typowi, bez szalenstw]

Błękitny Skarb [bydgoszcz - tam sa szczeniaki na okraglo w sumie, ale takie "na kanapae"]

w tej chwili wiecej nie kojarze...

wkrotce powinny urodzic sie w:

Bullposition [Kielce, po Gemballi - brzmi interesujaco]

Buteo [Trójmiasto - tez ciekawa jestem, co tam sie urodzi]

W tej chwili wybor spory, na wiosne pewnie pojawi sie jeszcze z 5 miotow co najmniej - trzeba dlugo siedziec i myslec, skad wziac szczeniaka, co nie jest latwe.

Link to comment
Share on other sites

nie pisalam nic o tym ze Jedi to zla hodowla, znam z niej pieski ktore sa swietne i ogolnie mam swietna opinie wiec nie sadze zeby akurat moj glos na forum zniszczyl opinie o niej.

napisalam po prostu ze pieski z Galicji, choc narazie tylko jeden miot, sa swietne i mam powody do twierdzenia ze miot Isii tez taki bedzie.

w mojej intencji nie bylo obrazanie nikogo.

Link to comment
Share on other sites

No i tu jest kolejny problem (pisaliśmy już o tym wiele razy) to wygląd psa a nie przydomek powinien dawać jak to napisałaś rozeznanie.

no powinien, powinien, wcale nie twierdzę inaczej. a jak to wygląda w praktyce, to już ci którzy wystawiają wiedzą najlepiej. zresztą nie trzeba szukać daleko, niestety w większości dziedzin życia tak to już jest, ze nie zawsze liczy się prawda. echh

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze widzialam, ze w Buba Clan zostalo 3 chlopakow.

Powinno byc cos w Dziedzictwie Tudora tez na wiosne - tak mi sie wydaje.

No i tytulowe Jedi i Rewelacja z Galicji.

Teraz sa chyba bulle jeszcze w "Obcy z Marsa" czy jakos tak :roll:

Link to comment
Share on other sites

jak chcesz przedewszystkim psa wystawowego to kup sobie figurke z porcelany i wystawiaj na komodzie. Najpierw trzeba poznać rasę, potem pieska zapragnąć, przeglądać mioty i wybrać tego który poruszy serducho, a nie szukać kukły wystawowej. Znam wiele przypadków gdzie po tzw. renomowanej hodowli wychodził po czasie niestety piesek do niczego się nie nadający pod względem wystawowym tak więc szukaj u debeściaków jak chcesz tylko potem nie rozpaczaj.

Link to comment
Share on other sites

jakies 5 dni temu, gdy dogomania szwankowała, probowalam wieeele razy wysłać tu posta licząc ze po prostu pojawi się pózniej... jaka szkoda, ten juz bedzie łagodniejszy
arnika odświezyła temat i teraz dopiero widze ze nie ma mojej wypowiedzi :-?

po pierwsze west - niezłe wejscie, jak masz sadzić takie mądrości to idź na dogs.pl mozesz być anonimowy i bezkarnie wypisywać bzdury, nie przylgnie ci do nicka opinia...

po drugie- gdzie arnika napisała ze chce mieć intera? ze nie interesuje ja nic innego jak tylko "wystawowość" psa? bo chyba tak ja potraktowałes, co? :-?

najnormalniejsze jest ze jesli szuka psa wystawowego (oprócz tego ze ma być zdrowy zrównoważony etc. - bo to chyba oczywiste) to wlasnie zwiększa swe szanse kupując w dobrej hodowli, po dobrych rodzicach etc...

chce mieć ładnego psa i co w tym złego?

nigdzie nie napisała ze interesuje ją tylko eksterier, z tego co sie zdążyłam zorientować po jej postach, obchodzą ją również psychika i zdrowie. szkoda ze ty nie doczytałeś. dosyć klarowna jej wypowiedz jest bodajże kilka postów wyzej...

nie szukaj sensacji i nie bluzgaj powaznych i przede wszystkim- kulturalnych- osób.

a wiesz czemu kulturalnych? bo zamiast kozaczyć, przedstawiły się na forum....

co za cuda wypisujesz arnice? odradzasz jej kupowanie w dobrych hodowlach? ryzyko jest zawsze ale jest tez oczywiste, ze o wieeele mniejsze niz kupując od Iksinskich o których hodowli nikt nie słyszał.

zapoczątkujmy nowy trend - nie kupujmy od 'debeściaków', przeciez zawsze jest ryzyko ze sie zawiedziemy...
kupujmy z X hodowli, w końcu jest gdzies mała szansa ze możemy sie mile zaskoczyć :wink: :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='West210']jak chcesz przedewszystkim psa wystawowego to kup sobie figurke z porcelany i wystawiaj na komodzie. Najpierw trzeba poznać rasę, potem pieska zapragnąć, przeglądać mioty i wybrać tego który poruszy serducho, a nie szukać kukły wystawowej. Znam wiele przypadków gdzie po tzw. renomowanej hodowli wychodził po czasie niestety piesek do niczego się nie nadający pod względem wystawowym tak więc szukaj u debeściaków jak chcesz tylko potem nie rozpaczaj.[/quote]
Przecież to jest oczywiste, że nikt nie da Arnice stuprocentowej pewności, iż kupuje przyszłego wystawowego championa.
Jednak kupując szczeniaka po sprawdzonych, ładnych i posiadających fajny rodowód rodzicach, taka możliwość jest większa niż wtedy, gdy dany piesek jest po przeciętnym psie i przeciętnej suce.
Poza tym Arnika nie ma prawa chcieć ładnego szczeniaka? Zdecydowana jest wystawiać, to oczywiste jest, że chce kupić jak najbardziej obiecującego malucha.
A tak na przyszłośc- pomyśl, zanim coś napiszesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Cytat:
Znam wiele przypadków gdzie po tzw. renomowanej hodowli wychodził po czasie niestety piesek do niczego się nie nadający pod względem wystawowym tak więc szukaj u debeściaków jak chcesz tylko potem nie rozpaczaj. [/quote]


- ale kto powiedzial.ze w RENOMOWNYCH HODOWLACH przychodza na swiat same gwiazdy wystawowe , to nie od renomu zalezy aod KOMPETENCJI HODOWCY i jego uczciwosciw stosunku do nabywajacego.
Kazdy hodowca zpewnym doswiadczeniem i ZNAJOMOSCIA rasy ,który"czuje" rase POTRAFI wyselekcjonaowac szczenieta na te,zktóre maja PRZYSZLOSC WYSTAWAOWA i te ,którym nic nie brakuje,ale niekoniecznie beda "błyszczec" w ringu.
Hodowca,który twierdzi,ze CALY miot zdobadzie tytuły wystawowe to ,przepraszam ,ale dupa nie hodowca nie znajacy sie w ogóle na rzeczy ,albo nieuczciwy człek - jedno z dwóch .
Sa hodowcy,którzy PASJONUJA sie swoja praca hodowlana i WIDZA co sie im rodzi,a sa hodowcy ,którzy maja mioty tylko po to aby miec
I np.powtarzaja te same krycia caly czas pomimo,ze NIC ciekawego z takiego skojarzenia nie wychodzi ,bo np.ma suczke i samca - no to kryjemy - a czemu nie Rozumiem powtarzac krycie JAK WIDAC EFEKTY tego skojarzenia w ich potomstwie Ale skoro efekty sa zadne to po co kryc , no po to aby poprostu miec szczeniaczki
I takie szczeniaczki sa kazdy w tej samej cenie ,hodowca nie potrafi wyłuskac na podstawie anatomi szczeniat - tego naj i tego niekoniecznie naj - PROFESJONALIZM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='West210']jak chcesz przedewszystkim psa wystawowego to kup sobie figurke z porcelany i wystawiaj na komodzie. Najpierw trzeba poznać rasę, potem pieska zapragnąć, przeglądać mioty i wybrać tego który poruszy serducho, a nie szukać kukły wystawowej. Znam wiele przypadków gdzie po tzw. renomowanej hodowli wychodził po czasie niestety piesek do niczego się nie nadający pod względem wystawowym tak więc szukaj u debeściaków jak chcesz tylko potem nie rozpaczaj.[/quote]

wiesz co.. no normalnie aż mi się nie chce takich postów komentować..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...