Jump to content
Dogomania

Joszi z pudełka... w nowym domu :)


kikou

Recommended Posts

Kilka dni temu zadzwonił dzwonek do drzwi, w drzwiach dalszy sąsiad, miłośnik tanich płynów rozmownych z kartonem w rekach. 

W kartonie jeszcze nie wiem co...

Pan poinformował mnie, że idzie nad rzekę topić ale jak chcę to mogę wziąć.. nadal nie wiem co ale mówię, że biorę niezależnie od tego co tam zastanę ( bo już podrzucano mi przeróżne psinki, staruszki w agonii i szczeniaki też)

Żeby nie przedłużać - był szczeniaczek - ok 8-10 tygodniowy - dziewuszka - dałam jej na imię Joszi..

Pierwsze dwa dni była strasznie zestresowana, tylko trzęsła się w kącie, pierwszego dnia nawet nie chciała wyjść z kartonu, w którym ją przyniesiono. 

Ale już się ośmieliła i zaczęła dokazywać na całego. Biega za pieskami, zaczepia do zabawy, tylko że u nas żyja przeważnie starszaczki, które juz chęci do zabawy nie mają więc sunia troszkę się nudzi. Załatwia się przeważnie na dworze, z tym że mieszkamy na wsi gdzie niemal ciągle są otwarte drzwi, a nawet jak duże drzwi są zamknięte to są drzwiczki dla psiaków, więc w każdej chwili można wyjść na dwór. Pewnie do spacerków trzeba by ją przyuczyć. Z tym że maleńka jest naprawdę bardzo mądra, bardzo szybko uczy się nowych rzeczy.  

Joszi jest bardzo żywa, bystra i wesoła, uczy się błyskawicznie. Reaguje na swoje imię. Potrzebuje aktywnej rodziny, najlepiej z innymi pieskami.

Sunia pewniej czuje się z psiakami, boi się zdecydowanie mężczyzn, niestety w swoim krótkim życiu chyba już dane jej było poznać kiepskie strony człowieka.

Dziewuszka na pewno nie będzie mikrusem, pewnie średniaczką, bo już waży 5 kg. :)

Jeszcze czeka ją powtórka szczepień i za dwa trygodnie mogłaby pojechać do nowego domku

 

_20160516_065509.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem u wariatki:) Miałam przyjemność poznać osobiście to łamaczkę serc, a raczej małego demona, którego wszędzie pełno:) Fajnie by było jakby trafiła do domu z jakimś innym młokosem co by miała z kim spożytkować te wielkie pokłady energii:)

Moze któraś z ciotek cierpi na nadmiar weny twórczej i stworzyłaby jakiś fajny tekst do ogłoszeń? Najlepiej taki, który odstraszy debili i innych mądrych chcących psa na prezent dla dziecka:)

Link to comment
Share on other sites

taka propozycja :)

 

cześć, jestem Joszi, mam ok. 3 miesiące, duużo energii i wielki apetyt na życie,  będę prześliczną średnią sunią. szukam aktywnej i baardzo kochanej rodzinki, najchętniej z innym młodym psiakiem do zabawy, wolę bawić się z psimi kolegami, ludzi troszeczkę się boję. Wiem już że najlepiej siusiać na trawkę, reaguję na swoje imię i bronię dzielnie swoich bliskich, sygnalizuję szczekaniem  jak ktoś przechodzi za płotem ;), nie umiem jeszcze chodzić na smyczy ale jestem bardzo bystrą i  pojętną psinką szybciutko nauczę się wszystkiego co zechcesz mi pokazać. 
Sunia jest odrobaczona, szczepiona i zaczipowana, kontakt:
 

P1130006.JPG

 

 

prosimy nieśmiało o pomoc w poszukiwaniu dobrego domku.... bo psinki szybko rosną, zaraz sunia przestanie być słodkim szczeniakiem i..... zostanie nam się 26ta gąbka do nakarmienia.....

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze.

Cześć, jestem Joszi. Mam ok. 3. miesięcy i będę prześliczną średnią sunią. Teraz ważę 5,2 kg i mierzę  ok. 30  w kłębie. Mam dużo energii i wielki apetyt na życie , dlatego   szukam aktywnej i bardzo kochanej rodzinki, chętniej z innym młodym psiakiem do zabawy.  Do ludzi jestem jeszcze  troszeczkę nieufna. Wiem już ,że najlepiej siusiać na trawkę, reaguję na swoje imię i bronię dzielnie swoich bliskich. Sygnalizuję szczekaniem  , gdy  ktoś przechodzi za płotem .Pomału uczę się chodzić na smyczy, ale  że jestem bardzo bystrą i  pojętną psinką wszystkiego szybciutko się nauczę się .
Sunia jest odrobaczona, szczepiona i zaczipowana, kontakt:

Link to comment
Share on other sites

O 16.05.2016 o 22:45, Poker napisał:

Cudna jest. Ona jakby ma coś z urody springer spaniela czy jak to się tam zwie.

na pewno ma znaczenia irlandzkie (białe końcówki łapek, strzałka, mordka, koniec ogona) tak jak m.in. springer spaniele ale mordke ma taką wyciągniętą prawie jak collie :). 

No po prostu pięknota :) .....codziennie rano szukam przez tego diabełka czegoś na podwórku, jednego kapcia w ogóle nie odnalazłam, a dzisiaj pod bramą leżała "zagryziona" skarpeta

Link to comment
Share on other sites

teraz znowu długi weekend w Polsce, zobaczmy czy cokolwiek się zadzieje do przyszłego tygodnia... najwyżej wtedy poszukamy bazarku

a jutro jestem oczywiście możesz sie wpraszać spokojnie tylko daj znak ok. której godziny żebym wiedziała jak zorganizować dzień :)

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, kikou napisał:

teraz znowu długi weekend w Polsce, zobaczmy czy cokolwiek się zadzieje do przyszłego tygodnia... najwyżej wtedy poszukamy bazarku

a jutro jestem oczywiście możesz sie wpraszać spokojnie tylko daj znak ok. której godziny żebym wiedziała jak zorganizować dzień :)

Byłabym gdzieś między 10 a 11. Pasuje Ci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...