Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

5 godzin temu, Bjuta napisał:

Co tam u Was słychać? Nie mogę się dość nacieszyć, że to będzie pierwsza jesień i zima Kory poza schroniskiem!
Rozliczenia aktualne, bardzo dziękuję Wszystkim! Kora jest ciągle zasobną panną! :)

Zajrzałam w rozliczenia i widzę , że nie ma uwzględnionej mojej wpłaty za sierpień -wpłacałam 4 sierpnia -zerknij proszę Bjuta !

Też czekam na wieści od Kory  :)
i głaski przesyłam nieustanne :)

Link to comment
Share on other sites

O 3.10.2016 o 17:48, Toska1 napisał:



Też czekam na wieści od Kory  :)
i głaski przesyłam nieustanne :)

U Koruni generalnie wszystko w porządku. To taki typ psa, któremu niewiele do szczęścia potrzeba:-) czyli pełna micha, troszkę psich ciasteczek i miękkie legowisko :-) Kora uwielbia się tarzac, kulac,fikolkowac w legowiskach. Niestety padła mi lampa błyskowa i nie mogę uwiecznić tych wszystkich wygibasow :-/ ale jutro wstawię fotki plenerowe :-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za brak obiecanych zdjęć - padł mi czytnik kart :-/

Dzisiaj jechaliśmy z Korunią na ostry dyżur. Po śniadaniu Kora dostała swoje witaminki dla psich staruszków, chwilkę podreptała po czym stanęła przede mną i zaczęła strasznie szczekać. Ruszyła pędem biegając po całym domu i szczekając. Zatrzymana strasznie się szarpała i bardzo intensywnie oddychała. 

Od razu pojechaliśmy do lecznicy. Kora w samochodzie szarpała się okropnie i bardzo ciężko oddychała. W lecznicy od razu dostała środki uspokajające i furosemid - oddychała tak jakby miała wodę w płucach. Temp. ciała 40,8 stopnia C.Po kilku minutach całkiem się uspokoiła, pozwoliła zbadać, pobrać krew do badań. Wyniki krwi są dobre, nieznacznie ma podwyższone jakieś próby wątrobowe ale doktor mówi, ze to jest dopuszczalne w tym wieku. Osłuchowo serce i płuca ok. Przy okazji poprosiłam o sprawdzenie gruczołów okołoodbytowych bo Kora znowu zaczęła grzebać pod pod ogonem. Znowu ma stan zapalny ;-/ 

Kora ma założony wenflon , dostaliśmy do domu relanium w razie powtórki ataku. W poniedziałek jedziemy do kontroli. 

Doktor twierdzi , że może to być atak zapowiadający padaczkę lub zmiany w mózgu powodują objawy neurologiczne:-(

 

Link to comment
Share on other sites

O 7.10.2016 o 23:21, bou napisał:

Moze I atak zwiastujący padaczkę,może I zmiany neurologiczne - ale skąd gorączka?Spytałaś może o wykluczenie babeszjozy?Trzymajcie się,Kora - walcz I nie daj się!

U Koruni wszystko ok, atak nie powtórzył się.Pierwszy pomiar temperatury w piątek wynosił prawie 41 stopni ale jak Kora się uspokoiła temperatura spadła do 38 stopni. Doktor twierdzi, że gorączka była skutkiem ataku( Kora cały czas ciężko dyszała, szarpała lub biegała).

 Dzisiaj byłyśmy na kontroli i weci są zdania, że był to atak padaczkowy. Mamy Korę obserwować i jeśli ataki będą się powtarzać częściej niż raz w miesiącu wprowadzimy leki. Ponieważ stan zapalny gruczołów okołoodbytowych i skóry w tych okolicach się powtórzył pani doktor zastanawia się nad zbadaniem tarczycy. Przy zaburzeniach pracy tarczycy również mogą wystąpić zmiany neurologiczne. Tylko wygląd jej sierści nie pasuje trochę do kłopotów z tarczycą bo Kora ma piękną, lśniącą, gładką sierść. Ma też bardzo duży apetyt ale jest wybredna - gotowane jedzonko wsunie każdą ilość, suchą karmą gardzi. Wcina natomiast wszelkie psie smakołyki.

Zapłaciłam dzisiaj 205 zł + 19 zł antybiotyk  w aptece. Jutro p.doktor zdecyduję czy robić panel tarczycowy - krew jest pobrana.

33u4gwg.jpg

ideqg5.jpg

10elwdh.jpg

z69ad.jpg

2ym6mah.jpg

Link to comment
Share on other sites

O 10.10.2016 o 19:17, kasiainat napisał:

Jutro p.doktor zdecyduję czy robić panel tarczycowy - krew jest pobrana.

Krew poszła do badań i dzisiaj przyszły wyniki. Wszystko jest w porządku - Kora nie ma niedoczynności tarczycy :-) We wtorek będziemy na kontroli to odbiorę rachunek i zapłacę - wyszło 70 zł.

Korunia czuję się bardzo dobrze tylko na zewnątrz nie chce wychodzić - ale u nas drugi tydzień pada - nie dziwię się jej :-)

Link to comment
Share on other sites

O 12.10.2016 o 22:55, Bjuta napisał:

No pewnie, kto by tam chciał moczyć futerko! Wysyłam 70.

Dziękuje. Byłam z Korą we wtorek na kontroli, antybiotyk działa - Kora rzadko zagląda pod ogon. Zapłaciłam za badania ale zapomniałam je odebrać;-/ Mamy być znowu na kontroli to odbiorę i wkleję na wątek.

A tymczasem Kora z ostatnich pogodnych dni :-)

28btvr9.jpg

2ex4yso.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...