Jump to content
Dogomania

Agresywne zachowania szczeniaczka mopsa


Izab24

Recommended Posts

Witam, 

Od ponad tygodnia posiadam trzymiesięcznego mopsa. Zazwyczaj na forach pisze się, że są to niezwykle przyjacielskie psy, które uwielbiają zabawę. Niestety mój piesek robi się agresywny. Kiedy wpadnie w faze "gryzienia" wtedy rzuca się na domowników i gryzie dosyć mocno jak na tak małego pieska. Bardzo ciężko wtedy zapanować nad nim. Próbowałam wtedy dawać go do kojca "za karę", lecz to nie pomaga. Nie wiem co mam robić!!! Za każdą radę będę wdzięczna

Link to comment
Share on other sites

To normalne, że szczeniak gryzie. Psy tak poznają świat i tak się bawią. Nie wiem czego oczekiwałaś, biorąc malucha - że będzie leżał i pachniał? ;)

Podsuwaj mu do zabawy gryzaki, piłeczki i zabawki, a wszelki próby łapania za nogi i za ręce kończ natychmiast.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja mam 4 miesięcznego szczeniaka mopsa, jest z nami odkąd skończył 2,5 miesiąca. Na początku było ciężko, ponieważ tak jak piszesz - wpadał w szał i mocno gryzł, po rękach, po nogach a jak miał okazje to i po nosie i uszach. U nas pomogło ignorowanie - my na łóżku, pies na podłodze w pokoju, pomimo drapania, szczeniaka i próbach wejścia - uspokajał się. Nadal są momenty gdy wpadnie w szał, ale to tylko dlatego, ze ktoś go do tego prowokuje lub bawi się z nim dłońmi (moja mama i mój chłopak), ja bawię się tylko i wyłącznie zabawkami a gdy zaczyna mnie podgryzać mówię stanowczo "nie wolno" i przestaje. 

Byly tez takie sytuacje gdzie byłam zmuszona zamknąć psa na 2-3 minuty w innym pokoju aby się uspokoił, bo nie można było nic zrobić - szarpał papcie, gryzł po palcach. Mówiliśmy wtedy "nie wolno, kara" i teraz gdy słyszy "nie wolno" to uspokaja się bo wie, ze inaczej spotkałaby go kara :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...