Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

Dziękuję za miłe słowo o SAWIE ,faktycznie jest to piękna suczka. Miałam takie odczucie ze zdania wcześniejszego,że jak mąż jest importerem PROF ,to moja opinia na temat tej karmy jest całkowicie nieobiektywna .Tak nie jest ,bo karma zanim była w Polsce, już była karmiona w mojej hodowli ,a że doskonale się sprawdziła ,to mąż zainteresował się importem PROF z USA do Polski .ONki mają bardzo delikatny przewód pokarmowy i chyba moje psy nie mają innych potrzeb pokarmowych jak wszystkie normalne ONki .Co do pulpy i wysłodków ,to Cathedral ,dobrze sądziłaś .Dodatkowo pulpa ,czy wysłodki ,mają doskonały wpływ na dobroczynne bakterie i są naturalnym prebiotykiem .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No dobra przekonaliście mnie do obydwu karm, ale zaczne od Nutram. I chciałabym sie wam do czegoś przyznać :oops: wet zaleciła by Biance dalej dawać Calibre czy faktycznie przez tą karme wypada jej sierść, czy biegunki nie przeszły itp... oczywiście biegunki przeszły, ale kupy są nie za ładne, gubi sierść okropnie, nie chciałam sie przyznać bo... jestem tu nowa i niewiem jak przyjmujecie takie coś do wiadomości, juz sporo zjadła tej karmy więc skończy ją jeść i jej zmieniamy, chyba wtedy nic sie nie stanie? oczywiście nie kłamałam, ponieważ już zamawiałam karme PRO to mi dzwonili że nie ma, u weta też zamwiałam, po dwóch dniach miałam przyjść sie dowiedzieć i też nie mieli w magazynie, więc... nic :shake: wiem wiem, jestem zła, każdy popełnia błędy, już nie ukryje tego... głupia jestem :oops:

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie myślę ,że źle postępowałaś.Doskonale ,że zaczęłaś interesować się dobrym jedzeniem i to jest najistotniejsze. Zawsze twierdzę ,że człowiek uczy się całe życie i nikt nie jest alfą i omegą.
Lnienie jest w tym okresie normalną sprawą i nie sądzę ,aby było to coś związanego z chorobą.Moje ONki też bardzo lnieją i myślę ,że nowy włos to będzie już zimowy.Jedzna rzecz jest istotna ,nawet w trakcie lnienia się btłyszczą ,czego po innych karmach nie było .Zawsze jak był okres intensywnego lnienia ,to były matowe i stary włos był suchy i taki martwy .Teraz ładnie błyszczą i gubią dość szybko i szybko porastają nowym pięknym futerkiem.
Dziwię się ,że karmy nie mieli ,bo jest pełny asortyment .Zadzwoń do firmy WICKO i dowiedz się ,bo wysyłają bez pobrania za wysyłkę.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

SAWA dzięki :oops: jestem przewrażliwiona bo na innym forum jak moja suka przez przypadek zaszła w ciąże to pisano bzdury że celowo, i poprostu boje sie coś głupiego napisać...

Jej linienie (intensywne) zaczeło sie po zmianie karmy, po calibrze nie ma takiej pięknej sierśći jak wcześniej, ma intensywny kolor moczu i kupki jak pisałam powyżej nie za ładne. Dokończe tą karme do końca, bo nie wiadomo czy jednak to wsyztsko jest po karmie, wet powiedział że po zmianie karmy coś takiego może trwać jakieś 2 tygodnie. A jeszcze tyle nie mineło. Na pewno zamówie potem lepsze karmy, tylko żałuje ze nie zapytałam sie na forum o Calibre. Już ustaliłam że najpierw kupie 7,5kg NUTRAM, a potem 6kg PRO, zobaczys ie po której karmie psu będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam!
mam 14 misieczna on-ke i chce zaczac podawac jej Proformacne large breed puppy, i prosze powiedzcie mi jakie macie doswiadczenia z nia. chodzi mi o jej przyswajanie przez psy i dawkowanie. mam psa, ktory jest alergikiem i ma wrazliwy uklad pokarmowy, dlatego wydaje mi sie ona idealna, a nie chce jeszcze przechodzic na formule dla doroslych.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=&quot]Large Breed Puppy:
[/FONT][/B]
[B][FONT=&quot]Składniki:[/FONT][/B][FONT=&quot] mączka z jagnięciny, ryż, mączka ryżowa, kukurydza i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanina tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, gluten kukurydziany, naturalny aromat, siemię lniane, suszone jajka, drożdże piwne, cholina, lizyna, suplement witaminy A, węglan wapniowy, fosforan wapniowy, chlorek potasu, sól, lecytyna, luteina, olejek rozmarynowy, canola olej, ekstrakt z korzeni cykorii, yucca Schidigera, naturalne źródła witaminy E, glukozamina, siarczan chondroityny, witaminy, makro i mikroelementy, FOS
[B]Analiza:[/B] białko[B] 26,5 %[/B], tłuszcz 1[B]4,4 %[/B], błonnik 2,7 %, wilgotność 8,5 %, wapń 1,2 %, fosfor 1,0 %, sód 0,3 %, popiół 6,0 %. [B]Na 1 kg:[/B] witamina A 17 000 IU, witamina D3 930 IU, witamina E 300 IU, miedź (siarczan miedzi) 25,0 mg, stosunek Omega 6: Omega 3 - 6,5:1, wartość energetyczna [B]4100 kcal/kg[/B].[/FONT]
[B]Dawkowanie:[/B]

waga psa: ( podaję do wieku 12 miesięcy )

15-20 kg - 200-245 gram

20-30 kg - 245-370 gram

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

SAWA kończy mi sie karma dla kotów (kastraty) ostatnio dostawały Purine Pro Plan i Nutre Gold musze cos kupić nowego i zastanawiam sie nad Proformance. Tyko martwi mnie jedno bo po Nutrze moje kociaki przytyły. Czy Pro.. jest mocno kaloryczna??
I dla wyżła węgierskiego jaka karmę. Psiak ma 13 miesięcy i 25 kg. Karme dla szczeniaków czy juz dla dorosłych??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morighan']witam!
mam 14 misieczna on-ke i chce zaczac podawac jej Proformacne large breed puppy, i prosze powiedzcie mi jakie macie doswiadczenia z nia. chodzi mi o jej przyswajanie przez psy i dawkowanie. mam psa, ktory jest alergikiem i ma wrazliwy uklad pokarmowy, dlatego wydaje mi sie ona idealna, a nie chce jeszcze przechodzic na formule dla doroslych.[/QUOTE]
Jeżeli chcesz się zdecydować na tą karmę to bardzo gorąco polecam. Mój ON-ek ma 15 m-cy i od listopada 2005 je tylko i wyłacznie Profa Large Breed Puppy. Ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy oraz trzustkę. Ta karma to jedyna z wielu jakich próbowaliśmy, którą mój Hektor przyswaja praktycznie idealnie. Gorąco polecam to karmę. Jężeli chodzi o dawkowanie na worku jest podane dawkowanie. Mój psiur dostaje ok 520 gram dziennie rozłozone na dwie porcje, rano i wieczorem. Jęzeli masz jakieś pytania chętnie pomogę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sylrwia,odpisuję dopiero teraz ,bo nie chciałam wprowadzać ciebie w błąd.Jestem psiarą i musiałam zasięgnąć opinii u znawców karmiących swoje koty - PROFormance.
Zdecydowanie polecają dla kastratów Low Fat Cat 33% białka i ( 9%tłuszczu.Twierdzą ,że super koty na tej karmie się trzymają i bardzo chętnie jedzą. Jest jeszcze jedna ciekawa formuła Hairball Reliew 30% białka i 14% tłuszczu ,ale ona jest polecana dla tych z długim włosem ,lub bardzo intensywnie myjących się kotów.:kociak:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

sylrwia,wszystko zależy w jakich warunkach piesek przebywa .Wyżeł Węgierski ,to raczej bardzo ruchliwy i wesoły pies ,więc i karma powinna być dość wysoko energetyczna .Czy ma dobry apetyt ? Czy dużo biega? Czy nie jest uczulenoiwcem?
proszę napisz coś więcej .Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Staram sie aby młody dużo pracował, jak nie pole to praca z aportem. Co do uczuleń to drapał się po nieszczęsnej eukanubie. Nic pozatym nie miało na niego jakiegoś uczuleniowego działania. Je suche karmy, surowe, jedynie gotowane nóżki świńskie działały na niego rozwolnieniowo, ale juz surowe były super. Co do apetytu to raczej jada wszystko - na razie cytryna mu tylko nie wchodzi. Nieraz jest tak, że nie chce zjeśc swojej porcji żarcia ale ja go nie zmuszam bo wiem, że może akurat jej nie potrzebować i np przesuwam posiłek na późniejszą porę. Tak było w gorące upalne dni.

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję jeszcze jeden worek Large Breed Puppy ,a jak się zrobi zimno to już Pro Power .Myślę ,że to jest najlepsze rozwiązanie .
Ninik, nie będę się wypowiadać na temat Nutry ,bo sporo jest o tej karmie na forum .Ja od 2 lat karmię tylko PROFormance i sądzę ,że jest to najlepsza karma jaką do tej pory karmiłam swoje psy.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie moje psy tez karmie nutra i sie zastanawialam na pro jest doslownie 6 zl drozsa od nutry ktora kupuje wiec to nie duza roznica, a z ciekawosci chyba wrto sie skusic. Mam nadzieje ze L&R nie bedzie uczulalo moja suke ktora ma moze jest wlasnie tylko takie bo na drob jets uczulona :/

Link to comment
Share on other sites

A ja karmiłam moją sukę Nutrą i na pewien czas (jeden worek 3 kg, nie cały właściwie) zmieniłam Nutrę na proformance...niestety, dla Mufki nie była to dobra karma i odbiło się to na jej włosach strasznie :shake: zrobiły się matowe i w trzech miejscach powstały takie łyse plamy... więc wróciłyśmy do Nutry i wszystko powraca do normy.
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Teraz jak mam trochę więcej informacji mogę odpowiedzieć.Zawsze trzeba dobierać karmę do psa .Podstawą jest dobranie odpowiedniej formuły pod względem zapotrzebowania -ilość białka i tłuszczu.W momencie gdy pies mocno trenuje nie powinien jeść formuły dla normalnie aktywnych psów ,ale dla trenujących .Odwrotność też jest konieczna,czyli dla spokojnego psa ,mało aktywnego nie powinno się dawać karmy wysoko białkowej i tłuszczowej.Jeśli zachowa się taką zasadę ,to nie powinny występować problemy ,ani z sierścią ,ani z kondycją psa. Jeszcze raz napiszę PROF jrest bogatą karmą i przez seqestering wszystkie minerały są przyswajalne ,nie tak jak przy chelatowaniu.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']PROF jrest bogatą karmą i przez seqestering wszystkie minerały są przyswajalne ,nie tak jak przy chelatowaniu.
Pozdrawiam.[/QUOTE]

przez co i przy czym?:evil_lol: nie rozumiem tych dwóch słów:evil_lol:
Myśmy też niestety musiały odstawić Prof - suka ma prawie 9 miesiecy - więc była na LBP, po jakiś 4 miesiącach zastrajkowała i przestała jeść karmę. Różnych sposbów próbowałam...przy okazji jakiejś tam wizyty u weta, wet zwrócił uwagę, że sierść jest nie za fajna, matowa. Daję jej siemię i zółtko, czasem dolewam oliwy z oliwek, ale nie poprawiło to stanu futra....teraz przeszłyśmy jakieś 2 miesiące temu na Nutre i moim zdaniem jest poprawa. Nie wiem jaki jest tego powód...? W każdym razie futro mogłabym podratować jakimiś witaminami, ale przeważył fakt, że sucz Nutre je z chęcią. Mam jeszcze pare kilo PROFA na składzie, czeka, aż się psu Nutra znudzi...i może wrócimy. Ale nie wiem jak to jest z tym futrem - czy to może być spodowane faktem, że był okres lnienia, a teraz jest okres obrastania na zimię i stąd ta poprawa??

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak .W trakcie lnienia stary włos robi się martwy ,bo wypada i optycznie i w dotyku sierść jest szorstka i bardziej matowa .Nowy ,młody zdrowy włos lśni i jest miękki w dotyku. Zawsze twierdzę ,żeby sprawdzić karme trzeba ją podawać przez długi czas ,tak ,żeby był okres lnienia i porastania. Moje ONki zawsze w trakcie lnienia były szare i matowe ,a na PROF zdecydowanie lepiej to lnienie i porastanie przebiega.Włos się świeci i nie ma problemów. Czasem kilka składników wpływa na stan sierści ,między innymi okres lnienia i letniego słońca (jak pies jest na dworze) morskich słonych kąpieli i wiele innych czynników.
Co do seqesteringu ,to jest specjalne wiązanie minerałów i one powoli uwalniają się w przewodzie pokarmowym ,powodując idealne przyswajanie tych minerałów.Jest to patent amerykański i tylko oni mają seqestering .W innych karmach dla psów nie spotkałam się z tą techniką wiązania minerałów ,bo jest to drogie i lepsze od chelatowania.W USA nawet wodę mineralną robią stosując seqestering .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedź - tak myślałam, że lnienie ma tu jakiś związek. Ja wcześniej miałam, kundelka spudlonego więc mam małe doświadczenie z psami długowłosymi, a widomo, że po goldenie łatwiej ocenić stan sierściuchy. No nic - PROF jest i czeka na lepsze czasy:)
Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Jak już wcześniej pisałam hoduję briardy i od jakiegoś czasu mam też długowłosą rasę Lhasa apso .U mnie wymiana włosa na PROFORMANCE przebiega bardzo ładnie moja briardka która właśnie niedawno wymieniała włos bo ma w tej chwili nie całe 3 lata mimo że nie dodawałam żadnych dodatkowych preparatów wybarwiła się pięknie,włos jest długi i w dobrej kondycji-myślę żę najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez nią tytuły ZWYCIĘZCY KLUBU BRIARDA 06.Dodam jeszcze że sunia też należała do wielkich niejadków -tą karmę je dużo chętniej -owszem zdażają się dni że robi strajk -ale jest on góra jednodniowy .[IMG]http://img206.imageshack.us/img206/9656/klubwka06pa0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...