Jump to content
Dogomania

Nigdy nie kupuj beagle! Czyli jak to jest naprawdę...


z_pastorowej_sfory

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

To może przestań wklejać, my znamy te teksty, a jak ktoś nie zna to sobie znajdzie bez twojej pomocy. Kogo chcesz uświadamiać? Dogomaniaków ??? :crazyeye:

Jak się tak znasz na wszystkim to zajrzyj może na dział "wychowanie", gdzie wiele osób prosi o poradę i tam wysyłaj teksty.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak uświadamiania nigdy nie za dużo.
Wy mówicie dość .
To czemu w ciągu ostatnich 4 tygodniach nie licząc rozpoczętego trzeba było adoptować 6-8 psów tej rasy , a już w rozpoczętym do adopcji czeka kolejna czwórka .
Są to psy ze schronisk, podrzucane ,wyrzucane .
Myśle że wszystko można załatwić w spokojny sposób bez walki , szarpania .
W końcu dogo powinno uświadamiać i się kształcić by innym przekazywać wiedzę.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Artykuł dobry, owszem, ale tak na moje oko to można go podpiąć pod prawie każdego psa :lol:

Gdy z początkiem zeszłego roku pożegnaliśmy naszą Viki (Bokser) to zaczęliśmy rozglądać się za nowym psem. Przypomniały nam się Beagle które podziwialiśmy podczas ostatnich wakacji. Piękne wesołe mordki, długaśne uszy etc - czyli to co pisze autorka tekstu na swojej stronie. Z powodu wyglądu psa byliśmy na TAK! Pojechaliśmy na wystawę psów, by przyjrzeć się dokładniej rasie, porozmawiać z hodowcami i... Każdy właściciel Beagla przekonywał nas, że to idealny pies dla nas, czyli dla rodziny z maleńkim dzieckiem (wówczas niemowlakiem). Tylko jedna osoba przeprowadziła z nami poważną rozmowę na temat potrzeb, instynktów i możliwych kłopotów z nieposłuszeństwem np. brak reagcji na przywołanie gdy wypatrzy zwierzynę.
Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy właśnie na tą JEDNĄ osobę, bo okazało się, że jednak nie jest to pies którego szukamy/potrzebujemy.
Na teraz mamy pięknego Bearded Collie, psa niezwykle posłusznego i bardzo chętnego do nauki. Wkrótce rozpoczynamy profesjonalne szkolenie i absolutnie nie dlatego, że pies nie jest posłuszny! Powodem szkolenia jest jej chęć do nauki i służenia człowiekowi.
Niemniej jednak Beagle dalej nam się podobają i kiedyś wrócimy do pomysłu by Beagle z nami zamieszkał. Kiedyś... Gdy już dziecko będzie starsze a my będziemy mieli dużo czasu by cieszyć się wesołkiem, psotnikiem z mordką niewiniątka :lol:

Czy na dogomanii trzeba uświadamiać? hmmm... A czy przypadkiem cały portal nie zostal stworzony z myślą o tym by uświadamiać przyszłych i obecnych właścicieli psów? Myślę, że między innymi po to jest dogomania ;)
Nawet tu mozna się natknąc na posty w rodzaju "będę mieć Beagle bez rodowodu, bo ma to być pies do kochania" A gdy ktoś zapytał się tej osoby co wie o Beagle to odpowiedziała coś w stylu "wiem, że mi się podoba"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='z_pastorowej_sfory']

[URL="http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/NIGDY-nie-kupuj-beagle-ar-.htm"]Z Pastorowej Sfory FCI - NIGDY nie kupuj beagle![/URL]

[/quote]
:evil_lol::lol::-D:bigcool::Cool!::Cool!: świetny artykuł:lol::lol::lol:...i pomyśleć,że mam ...nawet dwa...tego typu osobniki...nawet większe...gordon i laverack:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...