Jump to content
Dogomania

Pierwsze obcinanie pazurków


szymonsz

Recommended Posts

Cześć.
Ponieważ zima ciągle nie chce odejść i wszystkie betonowo-asfaltowe nawierzchnie są zasypane, mój piesek nie ma gdzie zetrzeć swoich coraz to dłuższych pazurków. Piesek ma 13 miesięcy i chciałbym skrócić lekko pazurki bo robią się one coraz bardziej uciążliwe - drapie, rozdziera łóżko przy wchodzeniu, rysuje panele itp itd.

Ponieważ będzie to mój pierwszy raz z tego typu czynnością chciałbym się dowiedzieć jak się do tego zabrać, na co uważać, jak dużo można obciąć, czym obcinać itp itd...

Dziękuje z góry za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw pozwól psu zapoznać się z narzędziem, którego użyjesz do skrócenia pazurków. Daj mu je wąchać tak długo jak będzie chciał i daj mu za to ciacho, pochwal go.

Jeśli piesek Ci ufa i nie boi się cążków (inaczej raczej w cale Ci się nie uda, chyba, że na siłę), weź jego łapkę i przytnij pazurek.
Jeśli pies ma czarne pazury, na początek obetnij nie więcej niż 2 mm, a najlepiej poproś weterynarza żeby Ci pokazał jak to się robi. Jeśli ma jasne pazurki, to uważaj tylko by nie przyciąć różowych naczyń krwionośnych, które są wtedy widoczne.
Po każdym przyciętym pazurku pochwal psiaka, może nawet się z nim pobaw. Przy następnych obcięciach pazurków nie powinno być już trudno.

Jeśli pies nie ma nic przeciwko, to najwygodniej będzie mu obcinać pazury kiedy leży do góry brzuchem.

Jeśli pies się boi, to trzeba będzie go przyzwyczajać do cążek i/lub dotykania/podnoszenia łap.

EDIT
Do obcinania używaj tylko specjalnych cążków albo gilotynek. Cięcie cęgami do drutu będzie psa bolało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz']Cześć.


Ponieważ będzie to mój pierwszy raz z tego typu czynnością chciałbym się dowiedzieć jak się do tego zabrać, na co uważać, jak dużo można obciąć, czym obcinać itp itd...[/quote]

Ja też bym Ci radziła przynajmniej na pierwszy" pedicur" iść do wet-a. Kosztuje to około 10 zł.,ale podpytasz, zobaczysz i następnym razem już nie czekając na taki przyrost pazurków, zaopatrzony w odpowiednie narzędzie zrobisz to sam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...