Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']A ja mogę stwierdzić, że w V grupie jakoś mało nowych sędziów, takich "od wszystkiego"="do niczego". Jakoś jesteśmy chronieni. Przynajmniej jak dotychczas. Bo nawet p. Jakubowski i p. Opara "maja mocne korzenie" z V.
Pzdr.[/quote]

no niestety sznaucery maja takiego pecha ze sa chetnie wybierane jako przedmiot rozszerzen - kilka ras a w miare jednolite popularne itp to zcemu nie zrobic sobie uprawnien na sznaucery ?? ehh dlatego najbardziej lubie do sedziow=hodowcow jezdzic

Link to comment
Share on other sites

a ja nie myslalam, ze sie dopisze kiedys do tego topicu, ale jednak i na mnie jakis skandalik sie zwalil :evil: prosze oskupienie bo troche sprawa zawila i ja sama sie gubie.... :(
otoz, na MWPR w W-wie bylismy w stawce 4 suczki w klasie mlodziezy. sedzia (najslawetniejszy) dyktowal sekretarzowi - a slyszalam go dokladnie stojac metr obok - bardzo fajny opis mojej suczki co mnie bardzo cieszlo... W koncu szczena mi opadla jak w tej stawce postawil moja sunie na 4 - ostatniej pozycji .... :eek2: no ale dobra, przezylam choc smiechu to bylo warte, ale mnie juz w wyborach sedziego zadnego nic nie zdziwi :( Zabralam opis, schowalam go i zajelam sie fotografowaniem reszty psiakow az do konca zawodow. Poszlismy sobie potem na obedience i w cieniu na spokojnie wyjelam opis "mojej" suni... i nagle SZOK! :o To nie jest opis mojej suczki tylko karta opisu i opis i teczka suczki, ktora sedzia ustawil na 1 miejscu!! A tam byla ocena bdb i nie taki opis jaki ja slyszalam jaki sedzia dyktowal sekretarzowi (sekretarce znaczy)!!!!! :o :o :o :o Zdenerwowalam sie strasznie!!! i polecialam wyjasniac do sedziego cale zajscie... Przykro mi ze narobilam zamieszania podczas sedziowania Briardow - baaaardzo przepraszam - ale musialam wyjasnic to co sie stalo!!! Razem z asystentem - przemilym, ktory jako jedyny wiedzialco sie stalo, odnalezlismy MOJA kopie karte oceny na ktorej jak byk opis byl ten co slyszalam z ocena doskonala, 1 lokata i Zw. Mlodziezy!!!!! (konczaca Ml.Ch.Pl zreszta) Koniec koncow, doczekalam prawie do konca calego sedzowania i uslyszalam od sedziego kilka niemilych slow pod adresem swoim i mojej suni... po ktorych zrobilo mi sie bardzo przykro, bo ewidentnie nie chcial przyznac sie do pomylki.... W koncu zawinelam sie i poszlam do domu bez zadnego opisu i z przyzeczeniem, ze mam w nosie take sedziowanie, nie mam zamiaru wiecej tak sie denerwowac za wlasne pieniadze.... o wymordowaniu suni w upale przez caly dzien nie wspomne bo tego mi najbardziej szkoda! Nie bede jej juz wiecej ciagac na wystawy...
A Wy co myslicie o tej aferze? Mam to tak zostawic? Cos reklamowac dalej? Co mi to da? .....

Link to comment
Share on other sites

no ale czekaj-czyli na kopiach jest jak wol, ze masz zw.mlodziezy?czy tez pan sedzia to skreslil potem?
bo jak nie to po co Ci orginal?fakt, ze moglas rase wygrac, a nie wyszlas do porownania, ale zw.ml. z duzej wystawy masz to jeszcze 2 male i sruuu...we wniosku piszesz tylko numer katalogowy,sedziego i wystawe:))))nikt nie oglada orginalow:)))

Link to comment
Share on other sites

Dostałaś kartę oceny nie swojej suczki?
Ja bym to zgłosiła w związku. Przecież oni sobie zostawiają kopię i mogą pewnie wystawić duplikat. A może ja idealistką jestem.

U nas ringu 3 (sedzia Jacques Le Magnan z Francji) też były jakieś zawirowania już przy wcześniej ocenianych rasach. I przy próbie wyjasnienia tego sędzia się mocno zdenerwował. A w trakcie wyjaśniania, co trwało 10-15 min, my staliśmy w pełnym słońcu, do tego nagrzany stolik i czekaliśmy, aż pan raczy ocenic Milo :evil: .

Na wystawie Pan ocenił psy w klasach, poczym wszystkie 3 weszły od razu do porównania i został wybrany zwycięzca rasy.

W regulaminie na stronach ZK jest:

[quote]
[i]"Wyboru „Zwycięzcy Rasy” (ZR lub BOB - ang. Best of Breed) dokonuje się na poszczególnych ringach.
O tytuł ten konkurują pies i suka, które na danej wystawie zdobyły tytuł: „Najlepszy Pies/Suka w Rasie” oraz tytuł „Zwycięzca Młodzieży”.
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego do dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy."[/i][/quote]


więc nie bardzo wiem po co kazał wyjść mi z Milo do porównania skoro nie przyznał nam Zwycięzcy Młodzieży.

Z tego co mówił gospodarz ringu ten sędzia nie uznaje w ogóle zwycięstwa młodzieży, a szkoda, bo przydałoby nam się z międzynarodówki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']no ale czekaj-czyli na kopiach jest jak wol, ze masz zw.mlodziezy?czy tez pan sedzia to skreslil potem?
bo jak nie to po co Ci orginal?fakt, ze moglas rase wygrac, a nie wyszlas do porownania, ale zw.ml. z duzej wystawy masz to jeszcze 2 male i sruuu...we wniosku piszesz tylko numer katalogowy,sedziego i wystawe:))))nikt nie oglada orginalow:)))[/quote]

ja nie mam zadnych papierow juz, ani swoich ani nie swoich, ani kopii ani oryginalow.... wszystko zostawilam sedziemu na stole ze zdenerwowania....
Zdaje sie, ze sedzia po moim wypieciu sie na cale takie sedziowanie wypisal mi "nowy opis".... tylko sie zastanawiam na czym? mial nowy PUSTY blankiet do opisu z danymi mojej suni??? czy pokreslil ten na ktorym jak byk stalo: Zw.Ml, ocen dosk i 1 lokata?!!!! :o
Olewam brak porownania z psem o best juniora - zreszta suuuuper!!!! - ale Zw.Ml. potrzebne mi bylo do ukonczenia Ml.Ch.Pl, 2 "male" Zw.Ml. juz mam :-?

to co mam teraz zrobic? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara'][quote name='orsini']no ale czekaj-czyli na kopiach jest jak wol, ze masz zw.mlodziezy?czy tez pan sedzia to skreslil potem?
bo jak nie to po co Ci orginal?fakt, ze moglas rase wygrac, a nie wyszlas do porownania, ale zw.ml. z duzej wystawy masz to jeszcze 2 male i sruuu...we wniosku piszesz tylko numer katalogowy,sedziego i wystawe:))))nikt nie oglada orginalow:)))[/quote]

ja nie mam zadnych papierow juz, ani swoich ani nie swoich, ani kopii ani oryginalow.... wszystko zostawilam sedziemu na stole ze zdenerwowania....
Zdaje sie, ze sedzia po moim wypieciu sie na cale takie sedziowanie wypisal mi "nowy opis".... tylko sie zastanawiam na czym? mial nowy PUSTY blankiet do opisu z danymi mojej suni??? czy pokreslil ten na ktorym jak byk stalo: Zw.Ml, ocen dosk i 1 lokata?!!!! :o
Olewam brak porownania z psem o best juniora - zreszta suuuuper!!!! - ale Zw.Ml. potrzebne mi bylo do ukonczenia Ml.Ch.Pl, 2 "male" Zw.Ml. juz mam :-?

to co mam teraz zrobic? :([/quote]

Ja bym zadzwoniła do ZK, powiedziała, że zgubiłam kartę oceny i poprosiła o wystawienie duplikatu, czy choćby zrobienie ksera, nie wnikając w szczegóły. Wtedy przekonasz się co tam jest. Może nic nie zmienił i masz jednak Zw.Młodzieży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Z tego co mówił gospodarz ringu ten sędzia nie uznaje w ogóle zwycięstwa młodzieży, a szkoda, bo przydałoby nam się z międzynarodówki.[/quote]

Nie rozumiem, jak sedzia moze sobie uznawac albo nie cos, co jest w regulaminie jasno narzucone :roll: :-?

Link to comment
Share on other sites

sama moge jechac dzis do oddzialu warszawskiego i na wlasne oczy zobaczyc pokreslona moja karte oceny.... :( nie zdziwie sie jak bedzie na niej napisane pies nie do oceny albo ocena karygodna....
ale mam to juz w nosie.... to bedzie ostatnia w polsce nasza karta oceny... :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']sama moge jechac dzis do oddzialu warszawskiego i na wlasne oczy zobaczyc pokreslona moja karte oceny.... :( nie zdziwie sie jak bedzie na niej napisane pies nie do oceny albo ocena karygodna....
ale mam to juz w nosie.... to bedzie ostatnia w polsce nasza karta oceny... :cry:[/quote]
PRZESTAN!!!
Zrob tak jak Ludek mowi-popros o xero, bo zgubilas....mo moze nie skreslil!!!
I nie przekreslaj wystaw w Polsce tylko pana sedziego:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula'][quote name='Ludek']Z tego co mówił gospodarz ringu ten sędzia nie uznaje w ogóle zwycięstwa młodzieży, a szkoda, bo przydałoby nam się z międzynarodówki.[/quote]

Nie rozumiem, jak sedzia moze sobie uznawac albo nie cos, co jest w regulaminie jasno narzucone :roll: :-?[/quote]

Ja też nie rozumiem. Albo ZK nie dostarczył regulaminu, albo Panu nie chciało się go przeczytać :-? . Niestety zgodnie z regulaminem wystawcy nie przysługuje odwołanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Zrob tak jak Ludek mowi-popros o xero, bo zgubilas....mo moze nie skreslil!!!
I nie przekreslaj wystaw w Polsce tylko pana sedziego:)))[/quote]

o ksero poprosze... ale i tak nie moge uwierzyc w to, ze sie sedziemu tak pomieszalo cos...nawet nie wiem co... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek'][quote name='kingula'][quote name='Ludek']Z tego co mówił gospodarz ringu ten sędzia nie uznaje w ogóle zwycięstwa młodzieży, a szkoda, bo przydałoby nam się z międzynarodówki.[/quote]

Nie rozumiem, jak sedzia moze sobie uznawac albo nie cos, co jest w regulaminie jasno narzucone :roll: :-?[/quote]

Ja też nie rozumiem. Albo ZK nie dostarczył regulaminu, albo Panu nie chciało się go przeczytać :-? . Niestety zgodnie z regulaminem wystawcy nie przysługuje odwołanie.[/quote]



Ja u niego dostałem Zw.Mł. w Krakowie na ostatniej miedzynarodówce, więc chyba uznaje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym']Ja u niego dostałem Zw.Mł. w Krakowie na ostatniej miedzynarodówce, więc chyba uznaje...[/quote]Czyli można zgadywać, że plotka rozpoczęła się, gdy ktoś narzekał, że jego przepiękny pupilek, który ma już ileśtam Zw. Mł. dzisiaj go nie otrzymał, więc widocznie pan sędzia takowych nie uznaje. I kolejna osoba, która zeszła z ringu bez Zw. Mł. to podchwyciła, podała dalej, i dalej, i tym sposobem na podstawie rozgoryczonej przegranej rozpoczął się "skandal". W moim doświadczeniu, często tak właśnie bywa... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='pszym']Ja u niego dostałem Zw.Mł. w Krakowie na ostatniej miedzynarodówce, więc chyba uznaje...[/quote]Czyli można zgadywać, że plotka rozpoczęła się, gdy ktoś narzekał, że jego przepiękny pupilek, który ma już ileśtam Zw. Mł. dzisiaj go nie otrzymał, więc widocznie pan sędzia takowych nie uznaje. I kolejna osoba, która zeszła z ringu bez Zw. Mł. to podchwyciła, podała dalej, i dalej, i tym sposobem na podstawie rozgoryczonej przegranej rozpoczął się "skandal". W moim doświadczeniu, często tak właśnie bywa... :roll:[/quote]

Flaire, skandalem jest to ze sedzia prosi do porownania o BOBa psa z klasy mlodziezy, ktory nie otrzymal zwyciestwa mlodziezy.

cyt.regul. "Wyboru „Zwycięzcy Rasy” (ZR lub BOB - ang. Best of Breed) dokonuje się na poszczególnych ringach.
O tytuł ten konkurują pies i suka, które na danej wystawie zdobyły tytuł: „Najlepszy Pies/Suka w Rasie” oraz tytuł „Zwycięzca Młodzieży”.

W zeszlym roku na lipcowej krajowce w Warszawie (sedzia:E.Stolarska i Z.Jakubowski) miala miejsce dokladnie taka sama sytuacja. Mianowicie pies mojej kolezanki wygral klase mlodziezy, oc. doskonala, medal zloty- ale bez zwyciestwa- po czym zostal poproszony do porownania o BOBa :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...