Jump to content
Dogomania

Jak namówić.. Mocne argumenty


alwisia

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='magda_boston']Narazie nie mam sie czym martwic, ale i tak uwazam, ze studia a liceum czy gimnazjum to dwie różne bajki, gdzie w gimnazjum czy liceum uczeń ma mnóstwo dodatkowych zajęć, praktycznie od rana do wieczora, podczas gdy na studiach tych zajec dodatkowych juz raczej nie ma. Napisze to jeszcze raz, jezeli ktos jest odpowiedzialny (a ja jestem ), ma swiadomosc obowiazkow jakie na niego spadna to poradzi sobie ze wszystkim, zrezygnuje z wlasnych przyjemnosci dla dobra czworonoga. W tej chwili nie mam co sie martwic o organizacje, bo na chwile obecna pieska i tak nie moge przygarnac, nie bede robic niczego na sile, ani przeciwstawiac sie ludziom, ktorzy mnie utrzymuja :shake:Poczekam tyle ile bedzie trzeba.[/QUOTE]

Ja podobnie uważam. U mnie w gimnazjum tyle dyrektorka sobie zajęć dodatkowych obowiązkowych powymyślała, że masakra. Aktualnie jestem w liceum i mam tylko 15 godzin tygodniowo, ponieważ ze względu na lusie poszłam do szkoły dla dorosłych;) :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akira']Aktualnie jestem w liceum i mam tylko 15 godzin tygodniowo, ponieważ ze względu na lusie poszłam do szkoły dla dorosłych;) :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

A myślałam, że tylko ja jestem taka zboczona, że ze względu na psa poszłam na studia zaoczne zamiast dziennych :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Czy moglibyście mi poradzić jak namówić rodziców na psa ?? Wiem, że nie łatwo przekonać rodziców o jakiego kolwiek zwierzaczka:placz:, ale to nie jest mój żaden kaprys :cool1: .W sumie nie wiem czemu się nie chcą zgodzić mamy dość duży dom nasz sam sad ma około 1 hektara, więc sądze, że by się piesek pomieścił, mam kontakt z właścicielką labków- szczenieczków- sprzedaje z rodowodem za 1.50 zł. Tylko sobie nie myślcie, że to jakiś żart albo te szczeniaczki są chore. Widziałam ich książeczke zdrowia i rodowód. Ta pani powiedziała, że może mi zarezerwuje 1 szczeniątko. I tu wychodzi kłopotom pod tyutłem : "rodzice muwią nie ". Widziałam te pieski niormalnie piękności. Ich matka w ciągu 2lat na wystawach była 27 razy na podium jest czempionką i jest rodowodowa, wygrywałą również między narodowe wystawy.Ojcem szczeniątek jest rodowodowy i również wygrywał na wystawych (jest czempionem). Czyli rodzice małych labków są zdrowi :-o małe zresztą też :p. Kochani proszę pomóżcie mi ja "kocham" zwierzęta :oops: Pomużcie najlepiej jak najszybciej :cool3:. ;* dla was
Kasia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W sumie nie wiem czemu się nie chcą zgodzić mamy dość duży dom nasz sam sad ma około 1 hektara, więc sądze, że by się piesek pomieścił,[/QUOTE]

[SIZE=1]U mnie akurat przeprowadzka do domu była zgodą na psa [/SIZE]
Wiesz, rodzice często boja się, ze ciężar opieki nad psem spadnie na nich. A ogród to nie wszystko, psa trzeba wyprowadzać.

[QUOTE]mam kontakt z właścicielką labków- szczenieczków- sprzedaje z rodowodem za 1.50 zł. Tylko sobie nie myślcie, że to jakiś żart albo te szczeniaczki są chore.[/QUOTE]
1zł 50 gr?! :icon_roc:

[QUOTE]Ich matka w ciągu 2lat na wystawach była 27 razy na podium jest czempionką i jest rodowodowa, wygrywałą również między narodowe wystawy.Ojcem szczeniątek jest rodowodowy i również wygrywał na wystawych (jest czempionem). Czyli rodzice małych labków są zdrowi :-o [/QUOTE]
Ej. Teraz ja sie Was zapytam.. to jest teoretycznie i praktycznie możliwe? :razz::oops:
Możesz podać przydomki rodziców?
To, ze są championami nie znaczy, ze są zdrowi. Chyba, ze miałaś na mysli przebadani, to tak. Ale to też zależy z jakimi wynikami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak szczeniaczek kosztuję 1 zł 50 gr. A wiesz czemu?? No bo ich tak było dużo :)[/QUOTE]
Dużo, czyli? Te psy w ogóle są szczepione?!
W miocie mojego psa, którego odbieram niedługo urodziło się 5 psów i jakos cena jest normalna...


[QUOTE]A rodzice szczeniaczków są przebadani i są zdrowi wyniki są dobre :cool3::p:razz::multi:;)[/QUOTE]
Możesz napisać coś więcej?

I mogłabyś podać przydomki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses'][SIZE=1]U mnie akurat przeprowadzka do domu była zgodą na psa [/SIZE]
Wiesz, rodzice często boja się, ze ciężar opieki nad psem spadnie na nich. A ogród to nie wszystko, psa trzeba wyprowadzać.


1zł 50 gr?! :icon_roc:


Ej. Teraz ja sie Was zapytam.. to jest teoretycznie i praktycznie możliwe? :razz::oops:
Możesz podać przydomki rodziców?
To, ze są championami nie znaczy, ze są zdrowi. Chyba, ze miałaś na mysli przebadani, to tak. Ale to też zależy z jakimi wynikami.[/quote]

Wiem, że psa trzeba wyprowadzać jak na mnie mogę znim chodzić rano o 6 przez 30 minut a popołudniu z 2-3 godzinki także wyprowadzać moge ;).


Tak szczeniaczek kosztuję 1 zł 50 gr. A wiesz czemu?? No bo ich tak było dużo :)


A rodzice szczeniaczków są przebadani i są zdrowi wyniki są dobre :cool3::p:razz::multi:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaasiulkaa']Hmm.. ale to jest jak dla mnie dziwne.
Przecież wychowanie takich szczeniąt kosztuje, więc włascicielka naraża się na straty.? No cóż, to nie moja sprawa...
Ale może się mylę, nie mówię, że nie.[/quote]

A mogłabyś jeszcze napisać jak przekonać??:mad::diabloti::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to nie mam pojęcia. Każdy rodzic jest inny.
Ja mam 3 psy, ale do żadnego nie musiałam przekonywać. Po prostu tak długo(3-4 dni :p) kręciły się wychudzone (wszystkie był bezpańskie) koło naszego domu więc się ulitowalismy :cool3:
Rodzice nie mogli się oprzeć tym mądrym oczom :lol:
A teraz mają wiele radochy i miłosci :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja również od dłuższego czasu nie mogę namówić rodziców na pieska :-( Mojej siostrze prawie się to udało (chciała yorka) . Natomiast mój sprzeciw też troszkę zdziałał, ponieważ ja (13 lat) i mój brat (8lat) chcielibyśmy przygarnąć pieska schroniskowego:oops: Tata nie ma nic przeciwko...ale mama mówi że tam są tylko pieski stare:crazyeye: Teraz doszły nowe i spróbuję z nią pogadać:roll: A jak nie to zacznę korzystać z Waszych porad:
-spacery ''z psem''
-sprzątanie
-lepsze oceny:oops:
-itp...
Miejmy nadzieję że się uda:cool3: A gdzie się podziewa założycielka wątku?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kitka5556']mam kontakt z właścicielką labków- szczenieczków- sprzedaje z rodowodem za 1.50 zł. Tylko sobie nie myślcie, że to jakiś żart albo te szczeniaczki są chore. Widziałam ich książeczke zdrowia i rodowód. Ta pani powiedziała, że może mi zarezerwuje 1 szczeniątko. I tu wychodzi kłopotom pod tyutłem : "rodzice muwią nie ". Widziałam te pieski niormalnie piękności. Ich matka w ciągu 2lat na wystawach była 27 razy na podium jest czempionką i jest rodowodowa, wygrywałą również między narodowe wystawy.Ojcem szczeniątek jest rodowodowy i również wygrywał na wystawych (jest czempionem). Czyli rodzice małych labków są zdrowi :-o małe zresztą też :p. Kochani proszę pomóżcie mi ja "kocham" zwierzęta :oops: Pomużcie najlepiej jak najszybciej :cool3:. ;* dla was
Kasia[/QUOTE]

[SIZE="1"]Generalnie to ja zamiast psa kupiłabym słownik ortograficzny najpierw:evil_lol:[/SIZE]

Średnio chce mi się wierzyć w to, że cały miot jest sprzedawany po takiej cenie, tym bardziej, jeśli nie są to podrośnięte szczenięta, które się po prostu nie sprzedały ;)
Skoro widziałaś ich książeczki zdrowia - to zapewne widziałaś tam wpisane imię rodowodowe danego szczeniaka i jego przydomek. [B]Jak nazywa się ta hodowla???[/B]
Dwa - nie mogłaś widzieć rodowodu szczeniaków, bo one go po prostu nie posiadają. Mogą mieć co najwyżej metrykę ;)
Trzy - znów doczepię się do ceny. Skoro suka jest utytułowana i była 27 razy na podium (załóżmy, że jej się udało na każdej wystawie, na której była), a zgłoszenie na wystawę to średnio ok 100zł - daje nam to już 2700zł.
Cztery - to, że rodzice są zdrowi, wcale nie daje pewności, że maluchy też będą ;) Ot, taka dysplazja może się pojawić u szczeniątka nawet po rodzicach z HD A. Ale jeśli matka jest przebadana - to za samo HD+ED zapłacono ok 300zł.
Pięć - krycie to ok 1000zł. Jeśli reproduktor należy do hodowczyni, to odchodzi cena krycia, ale minimum wymaganych badań (HD i ED) to znów 300zł, do tego koszt wystaw (skoro wygrywał i jest championem, to musi dużo jeździć, w labradorach jest ogromna konkurencja).
Podsumowując - daje nam to ok 4000zł, bez liczenia badań w trakcie ciąży, odchowaniu maluchów, ich dokumentów, szczepień itd, bez kosztów utrzymania suki.
Nie wierzę, że hodowczyni jest aż taką miłośniczką rasy, żeby cały miot (dajmy na to niech będzie 15, co zapewne jest niemożliwe ;) ) sprzedać za ok 25zł:lol::lol::lol:
Co innego, jeśli po prostu zostało kilka szczeniąt podrośniętych, pół roku i starsze, hodowczyni nie może ich trzymać i szuka im domów za symboliczną cenę - takie przypadki akurat znam i jestem w stanie w nie uwierzyć ;)

I ponawiam pytanie -[B] jak nazywa się ta hodowla???[/B] [B]Jak nazywają się rodzice szczeniąt?[/B]
Tylko błagam - nie mów, że nie wiesz lub nie pamiętasz, bo się sama pogrążysz - wybór hodowli to bardzo ważna rzecz, pies będzie z Tobą kilkanaście lat, wypadałoby zasięgnąć opinii o tej hodowli, o rodzicach i ich przodkach - a tego się nie da zrobić nie znając ani nazwy hodowli, ani imion psów:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]Guciek[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f25/jak-namowic-mocne-argumenty-131221/index17.html#post12267760"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I][SIZE=1]Generalnie to ja zamiast psa kupiłabym słownik ortograficzny najpierw:evil_lol:[/SIZE]

Średnio chce mi się wierzyć w to, że cały miot jest sprzedawany po takiej cenie, tym bardziej, jeśli nie są to podrośnięte szczenięta, które się po prostu nie sprzedały ;-)
Skoro widziałaś ich książeczki zdrowia - to zapewne widziałaś tam wpisane imię rodowodowe danego szczeniaka i jego przydomek. [B]Jak nazywa się ta hodowla???[/B]
Dwa - nie mogłaś widzieć rodowodu szczeniaków, bo one go po prostu nie posiadają. Mogą mieć co najwyżej metrykę ;-)
Trzy - znów doczepię się do ceny. Skoro suka jest utytułowana i była 27 razy na podium (załóżmy, że jej się udało na każdej wystawie, na której była), a zgłoszenie na wystawę to średnio ok 100zł - daje nam to już 2700zł.
Cztery - to, że rodzice są zdrowi, wcale nie daje pewności, że maluchy też będą ;-) Ot, taka dysplazja może się pojawić u szczeniątka nawet po rodzicach z HD A. Ale jeśli matka jest przebadana - to za samo HD+ED zapłacono ok 300zł.
Pięć - krycie to ok 1000zł. Jeśli reproduktor należy do hodowczyni, to odchodzi cena krycia, ale minimum wymaganych badań (HD i ED) to znów 300zł, do tego koszt wystaw (skoro wygrywał i jest championem, to musi dużo jeździć, w labradorach jest ogromna konkurencja).
Podsumowując - daje nam to ok 4000zł, bez liczenia badań w trakcie ciąży, odchowaniu maluchów, ich dokumentów, szczepień itd, bez kosztów utrzymania suki.
Nie wierzę, że hodowczyni jest aż taką miłośniczką rasy, żeby cały miot (dajmy na to niech będzie 15, co zapewne jest niemożliwe ;-) ) sprzedać za ok 25zł:lol::lol::lol:
Co innego, jeśli po prostu zostało kilka szczeniąt podrośniętych, pół roku i starsze, hodowczyni nie może ich trzymać i szuka im domów za symboliczną cenę - takie przypadki akurat znam i jestem w stanie w nie uwierzyć ;-)

I ponawiam pytanie -[B] jak nazywa się ta hodowla???[/B] [B]Jak nazywają się rodzice szczeniąt?[/B]
Tylko błagam - nie mów, że nie wiesz lub nie pamiętasz, bo się sama pogrążysz - wybór hodowli to bardzo ważna rzecz, pies będzie z Tobą kilkanaście lat, wypadałoby zasięgnąć opinii o tej hodowli, o rodzicach i ich przodkach - a tego się nie da zrobić nie znając ani nazwy hodowli, ani imion psów:evil_lol:[/I]
Imie matki szczęniotek Gloria a ojca

[CENTER][B][FONT=Times New Roman][SIZE=6][COLOR=#ff0000]:eviltong::pMallorn`s Gromit,;-):lol::cool3::razz::mad::mad:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda_boston']Sprostowanie: nie bedzie miala co ze szczeniakami zrobic, bo one urodzily sie 25 kwietnia ! Wiec zanim bedzie mozna je odebrac to jeszcze troche czasu uplynie.[/quote]
może byście raczej pisali jak rodziców przekonać??!!:angryy::angryy::angryy::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kitka5556']może byście raczej pisali jak rodziców przekonać??!!:angryy::angryy::angryy::mad::mad:[/QUOTE]

Jak na razie to ja bym Ci psa nie sprzedała, bo stylem swoich wypowiedzi nie wzbudzasz zaufania niestety:roll: Bardziej mi to przypomina styl narwanego dziecka " Mamo kup mi psa!" niż przemyślaną decyzję ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj jejku:roll: Czepiacie się:shake: Ja tez bym tak zareagowała :evil_lol: Ale na psa nigdy:crazyeye: Nawet bym ręki nie podniosła:shake: Bo człowiek czeka na poradę a wy sobie tu dyskutujecie o jakiejś hodowli:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...