Jump to content
Dogomania

Najgłupsze „rasowe” stereotypy


agniesias

Recommended Posts

[quote name='Fiona2008']to o ONkach szczególnie często słyszę, kiedy ktoś mnie przyłapie jak wymagam czegoś od mojej psicy:cool3::cool3:
Zaraz są komentarze: a czemu pani tego psa tak męczy przecież to nie zaden rasowy to po co męczyć tak psa, serca nie ma co innego takie wilczury albo te jasne dla niewidomych takie to tak:p:p:p[/quote]


A ja miałam tylko komentarz typu: "Zobacz jaki mądry piesek" lub "Ten husky (jaki znów husky!?) umie aż za dużo" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

[quote name='Mraulina']Charty są głupie, bo mają wąskie głowy i mało miejsca na mózg.[/quote]
Dobre :grin: :D

Amstaffom w wieku 2-3 lat odbija i chcą zagryźć własciciela.

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób - nie psozainteresowanych - uwaza ze kazdy amstaff po kolei rzuca sie na kazdego i z przyjemnoscia chrupie :razz:

Przez ich sławę i popularność (jak zawsze niedobrą...) zdarzało się już i tak, że spotykałam właśnie takie jak wyżej opisane osobniki...

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Ania&Gaja']a ja kiedys słyszalam że dobermanom odbija jak rosną, ponieważ ich czaszki w pewnym wieku przestają rosnąć a mózg dalej rosnie i im uciska na czache
hahahahahahhha[/quote]
mwahahahaha

Link to comment
Share on other sites

chyba jeszcze duuuuużo czasu upłynie zanim ludzie zaczną odróżniać malamuty od husky, póki co odróżniają tylko kilka ras... :):):):): i to czasami źle... mam koleżanką z whippetem jedna pani jak ją spotkała nawrzeszczała na nią że tak zagłodziła psa :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2-letnia suczke malamuta i oczywiscie wszyscy mysla ze to husky i w dodatku samiec bo taki duzy :D.
Jak kogos spotkam na ulicy podczas spaceru to slysze komentarze "ale duzy pies on to pewnie ptrzebuje duzo ruchu? " albo " psy tej rasy (zazwyczaj mysla o husky) musza bardzo duzo biegac pewnie pani przy rowerze z nim jezdzi?". A to nie prawda ze malamuty musza duzo biegac, moja Figa najchetniej to by lezala cale dnie plackiem no albo chodzila by na spacery. A jezeli ma ciagnac rower to nie da rady pobiegnie chwilke i odrazu przestaje. Po prostu nie lubi biegana przy rowerze. Kidy chce zeby sie wybiegala z psem przyjaciolki totrwa maksymalnie 15 min potem pada ze zmeczenia i nawet do domu nie chce jej sie isc. Jednym slowem moj malamutek to len :D

Link to comment
Share on other sites

Fiona2008 najlepsze jest ze jak powiem ze to nie husky tylko malamut ludzie mowia ze to nie mozliwe bo tak wyglada husky <hahaha> albo robia glupie miny i mowia ze pierszy raz slysza o takiej rasie:D
Ludzie czasem naprawde nie mysla co mowia ...Glupota ludzka nie zna granic hehe

Link to comment
Share on other sites

Gdusia u mnie na osiedlu to powszechne że nikt nie rozróżnia tych dwóch ras .... często natomiast słyszę że jacy Ci ludzie nie są okropni że trzymają takie psy w bloku... Jak widzą hasky bądź coś podobnego to mają tylko jedno skojarzenie - zaprzęgi :):):)
Z tym chyba trzeba się pogodzić tak jak i z tym że co niektóre psy mają za małe czaszki na swoje gigantyczne mózgi :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z toba :) ludzie nie znaja sie na rasach a mysla ze jak obejrza film to juz wszystko wiedza :)
Smieszy mnie jeszcze to ze tez duzo ludzi na owczarki szkodzkie collie mowia lessie <hahaha>.Dla nich nie ma rasy collie tylko lessie. Po obejrzemiu tego fimu (lessie wroc) wiekszosc ludzi mysli ze te psy sa tak inteligentne jak w filmie( fakt psy te sa bardzo madre ale nie az tak) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gdusia']albo robia glupie miny i mowia ze pierszy raz slysza o takiej rasie:D
Ludzie czasem naprawde nie mysla co mowia ...Glupota ludzka nie zna granic hehe[/quote]
Nie sądze by niewiedza w dziedzinie ras świadczyła o głupocie.Ja nie znam się na fizyce kwantowej,nie rozróżniam różnych kwiatów...czy to znaczy,że jestem głupia? A może po prostu ta dziedzina mnie nie interesuje?Znajomość kilkuset ras nie jest wiedzą podstawową i stąd nie jest to faux pas jeśli ktoś zaniecha edukacji w tej dziedzinie Podobnie jak nie czuję się idiotką nie znając i nie rozróżniając wszystkich możliwych elementów samochodu-wiem rzeczy podstawowe,które są konieczne dla kierowcy,ale niuanse zostawiam pasjonatom.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...