Jump to content
Dogomania

Ares...


Shel

Recommended Posts

[quote name='Shel']Na allegro, za 116 + pierścienie
[url]http://allegro.pl/item998856371_potezne_makro_1_1_m42_helios_44m_4_pierscienie.html[/url]


Nie mam kasy na szkło z AF, a nikkory manualne zawsze są aukcje, a ja nie umiem dobrze licytować jeszcze, a stare szkła są dobrze cenione przez użytkowników i tanie ;) Tzn sama przejściówka jest za 100 zł. Ta z ostrzeniem do nieskończoności przynajmniej.[/QUOTE]

RADA DLA CIEBIE ! żeby wygrać aukcje to załóż konto na www. snajper. net
i wklej tam link do aukcji, maksymalną kwotę jaką możesz dać i np. 2 sek przed skończeniem aukcji program przebija najwyższą ofertę, bardzo przydatne :D :D

za taką kasę takie szkło :D
nieźle :D
i pierścienie :P fiu fiu fiu :bigcool:

ja z manualnym ustawieniem ostrości na kwiatkach itp. nie najgorzej sobie radzę, ale podziwiam fotografowanie bez AF czegoś, co się rusza :roll:

to teraz czekamy, by przyszedł i poprosimy dużo fotek makro :multi:

mi się podoba nikkorek 50mm swiatło 1.8 :D
kiedys moze sobie kupie :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W 82 r w "Sowietskim Foto" był artykuł porównujący Heliosa z czołówką obiektywów standardowych, w której Helios 44 wypadł lepiej niż Letz. I nie był to artykuł "radziecki" tylko przedruk z "Foto-Cinema Magazine". Jak trafisz na dobry egzemplarz to aż nie chce się odpinać od korpusu, czego oczywiście Ci życzę!


[quote name='WeronikaM']

/ciach
ja z manualnym ustawieniem ostrości na kwiatkach itp. nie najgorzej sobie radzę, ale podziwiam fotografowanie bez AF czegoś, co się rusza :roll:
[/QUOTE]

pomaga "pułapka ostrości", ale czasem różnie z tym bywa, zwłaszcza jak coś się bardzo szybko porusza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']RADA DLA CIEBIE ! żeby wygrać aukcje to załóż konto na www. snajper. net
i wklej tam link do aukcji, maksymalną kwotę jaką możesz dać i np. 2 sek przed skończeniem aukcji program przebija najwyższą ofertę, bardzo przydatne :D :D

za taką kasę takie szkło :D
nieźle :D
i pierścienie :P fiu fiu fiu :bigcool:

ja z manualnym ustawieniem ostrości na kwiatkach itp. nie najgorzej sobie radzę, ale podziwiam fotografowanie bez AF czegoś, co się rusza :roll:

to teraz czekamy, by przyszedł i poprosimy dużo fotek makro :multi:

mi się podoba nikkorek 50mm swiatło 1.8 :D
kiedys moze sobie kupie :D[/QUOTE]
Ja własnie tego nikkora licytowałam ;)
Dzięki za stronę! Przyda się. Szkoda, że wcześniej nie napisałam o aukcji :lol:. No ale cóż, mam nadzieję, że decyzji nie będę żałować ;) Ogólnie to wyniosło mnie to 250zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='QQk']W 82 r w "Sowietskim Foto" był artykuł porównujący Heliosa z czołówką obiektywów standardowych, w której Helios 44 wypadł lepiej niż Letz. I nie był to artykuł "radziecki" tylko przedruk z "Foto-Cinema Magazine". Jak trafisz na dobry egzemplarz to aż nie chce się odpinać od korpusu, czego oczywiście Ci życzę![/QUOTE]
To dobrze, ale mam nadzieję, że ten egzemplarz jest ok :) przynajmniej tak wygląda na zdjęciach, a i sprzedawczyni bardzo miła i kontaktowa ;) powiedziała,że pomoże mi z mocowaniem, bo ja jestem sierota :P o M42 oczywiście chodzi, bo potem to już normalnie jak na zwykły bagnet tego heliosa się zakłada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']jak coś się bardzo szybko porusza - to już nie dla mnie :lol: , bez AF sobie nie poradzę :evil_lol:[/QUOTE]

Moja stwora czasem z ciągłego AF ucieknie ;)

[url]http://allegro.pl/item996055633_pentaxy_super_takumar_m42_pentax_55mm_1_1_8.html[/url]
nie jest to 1.4 ale też fajny

Link to comment
Share on other sites

Tele to pryszcz, lustrzane 500/5.6 za 400-500 PLN - pod warunkiem że jest Ci potrzebne. Jeżeli nie chcesz focić wież kościelnych, ewentualnie astro to nie ma sensu. Z ręki ciężko tym coś cyknąć trzeba min. 1/1000.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie miałam kasy na szkło z AF-em to wypróbowałam super-takumara 55/1.8 oraz sonnara 135/3.5 - oba cudowne, byłam w szoku, że tak pięknie oddają kolory i tworzą doskonały bokeh - zdjęcia Ringulca w mojej sygnaturce są z takumara :D, ale jednak najbardziej się nadają do statycznych portretów i makro. Robiłam sonnarem zdjęcia na wystawie w Zabrzu i ku mojemu zdziwieniu dużo zdjęć wyszło przyzwoicie, ale były to zdjęcia psiaków, które były w miarę nieruchome. Im dłuższy obiektyw tym ciężej robić ogólnie zdjęcia z ręki, bo najmniejsze drgnienie Twojego ciała wychodzi jako poruszenie na fotografii. Takumarem robiłam zdjęcia biegającego Ringulca i około 5/10 było wyostrzonych na pysk, reszta mimo moich starań na drzewko/trawkę/etc. :D
Jeżeli chodzi o fotografowanie psiaków to dużo ludzi sobie chwali 70-300 sigmę apo. Jak masz możliwość to jednak lepiej kubić nikkora 55-200 [B]VR[/B], stabilizacja bardzo pomaga przy zdjęciach z ręki.

tu masz jeszcze zdjęcie z sonnara 135/3.5 [URL="http://i42.tinypic.com/2d2fwo2.jpg"]http://i42.tinypic.com/2d2fwo2.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Adapter już mam, tylko po szkło muszę jechać ;) nie wiem kiedy ;) W piątek dopiero będziemy się umawiać, bo jestem zależna od kierowcy.

W moim heliosie przy f/2 też podobno ładny bokeh wyłazi :) zobaczymy
No właśnie ja piszę o tej sigmie 70-300, konieczne hsm (AF) albo o nikkorze 55-200 (AF) ;)
Na pewno nie wcześniej niż za dwa miesiące, na razie jestem kompletnie bez kasy, nawet stówa mi nie została ;) :(

A co do stałek, to potem raczej nic z okolicami 50mm, skoro mam heliosa 58, może ten 135, kto wie :evil_lol: zaczynają mnie wciągać stare szkła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shel'][IMG]http://i803.photobucket.com/albums/yy317/Shelka11/DSC_0069-2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i803.photobucket.com/albums/yy317/Shelka11/DSC_0068-4.jpg[/IMG]

*** ***[/QUOTE]

sładki :D

zauważyłam, że z galerii Areska ostatnio zrobił się wątek fotograficzny :evil_lol:

[QUOTE]N 55-200 [/QUOTE]

Polecam :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...