Jump to content
Dogomania

przeszkody


napciaa

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hopki z PCV
[img]http://img146.imageshack.us/img146/3430/totottyw1.jpg[/img]
[img]http://img229.imageshack.us/img229/9526/totozv3.jpg[/img]
[img]http://img229.imageshack.us/img229/7936/dsc02110vm2.jpg[/img]
Na jedną hopkę potrzebujemy:
-8 trójników
-550cm rurki PCV
I teraz tak:
Tniemy
6 kawałków po 10 cm (pomarańczowe kółko)
6 kawałków po 30 cm (podstawy i wysokość)
2 kawałki po 150 cm (tyczka trzymająca całość i tycka ta zwalalna)
4 trójnikom odcinamy środkowe wejście góre by powstawała rynna by położyć na niej zwalalną tyczkę
No i tyle mam fotki które ułatwią budowę hopek...
Przez to, ze jest tyczka na wysokosci 10 cm (trzyma całą konstrukcje itd to raczej nie nadaje się dla niskich psów bo raczej pies skaczący np 40 cm nie zawadzi o tyczke na wysokości 10cm...
Ocywiście można zbudowac również jedną wysokość jak i zrobić ich więcej kwestia cięcia tych tyczek dających wysokość...

Zachęcam do roboty i mam nadzieje, że się podoba ;)



Ps: to nasza hopka ;) przyznam szczerze, ze skopjowałam z innego forum (znaczy moja wiadomość ale nie chciało mi się na nowo pisać ;])

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam zrobione z PCV tlko bez trójników poprzevczka leży na uchwytach (są takie do przyczepienie rurki do ściany) tu są zdjęcia:

[URL="http://www.chomikuj.pl/Axisss"]www.chomikuj.pl/Axisss[/URL]

Galeria-->Agility

Niedługo wstawię na chomika foto instrukcję jak je zrobić. dam znać jak będzie

w tej chwili mam jeszcze nie dokończone Koło i sztywny tunel. jak zrobię to napiszę :)

Edit:
Wrzuciłam na chomika fotoinstruktarz jak zrobić Hopkę i długi skok. folder "jak zrobić przeszkody".
A dla osób które z jakiś powodów nie chcą lub nie mogą zrobić przeszkód samodzielnie. Mogę takie przeszkódki wykonać i wysłać (wątpię czy na poczcie się ucieszą z 120cm paczki ale co tam ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio miałam wenę twórczą i wymyśliłam jak zrobić mur.Dziwię się,że już wcześniej na to nie wpadłam,bo okazuje się że to bardzo proste.Jak skończe to dam fotki.No więc poszłam do Intropapier i kupiłam kartony(są lekkie i łatwo je zrzucić),2xblok A3 rysunkowy oraz klej i 2 szerokie taśmy(czerwoną i przezroczystą).A teraz instrukcja:
bierzemy karton, odrywamy od bloku rysunkowego ten kartonik A3 spod spodu i przyklejamy taśmą do kartonu tak by powstało takie łukowate zakończenie na górną część(na dolną częsć tego nie robimy).Następnie ładnie obklejamy wszystko białymi kartkami z bloku.Bierzemy szeroką czerwoną taśmę i przyklejamy kawałkami tak by powstała imitacja cegieł.Ja dodatkowo obklejam wszystko przezroczystą taśmą żeby się nie niszczyło i nie przemakało.Dodatkowo z kwadratowych kartonów robimy coś w rodzaju dwóch wież po obu stronach muru.I gotowe.Za jakiś czas dam fotki.

Link to comment
Share on other sites

czemu? Robi się je bardzo prościutko! myslisz że ja to co instalacje z PCV zawodowo robię? nie pierwszy raz w życiu taką rurkę ciełam :) jedyne co potrzebne to miarka żeby zmierzyć odległości, piłka i imadło. skleja się je też bez problemu... najdłużej z tego wszystkiego to mi chyba oklejanie taśmą zajęło...

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa, sądze, ze tak ja specjalnie pchałam się na Targówek do Praktikera, bo na stronie klikerowej podali mi dokładny symbol tego czegoś podtrzymującego tyczke... Nie było opisane ani zdjecia, nic, tylko ten symbol z Praktikera... No i oczywiście tego przedmiotu nie było... Podejzewam, że to to samo co użyła Axisss :)
Są to podstawowe rzeczy do łaczenia i przymocowywania PCV więc w Obi też powinno być :)

No właśnie też jestem baaaardzo ciekawa tunelu :)

A i mi rurki ciął tata, co prawda najdłuzej mu zajęło myślenie, jak pociąć by jak najbardziej wykorzystac taką jedną (2 czy 3 metrową)
By jak najmniej ich kupić i jak najwięcej z nich zurzyć ;]

Tylko te przeszkody mają jeden feler, gdyż mają tą tyczke nie zwalalną na wysokosci około 10 cm... Więc dla psa który skacze M lub L to nie przeszkadza bo raczej nie skoczy tak nisko by o te 10 cm zachaczyć ale dla psów S'kowych to może byc troche niebezpieczne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...