Jump to content
Dogomania

Jaką karmą karmić ?


Agrafka2-

Recommended Posts

Mam 4 miesięczną suczkę rasy Alaskan Malamute karmie ją [B]Purina Dog Chow Junior Large [/B]nie wiem jednak czy to dobra jakościowa karma. Za 15 kg w sklepie internetowym płacę 99 zł. Jeżeli to zła karma to podajcie mi nazwę innej karmy koniecznie dla ras dużych w podobnej cenie. Zależy mi na cenie ponieważ mam bardzo głodnego psa. xD

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Z czego wiem to Purina Dog Chow ma tylko 4% mięsa.
Trochę droższy jest [/SIZE][SIZE=5][SIZE=3]BRIT JUNIOR LARGE BREED, który posiada ok. 35% mięsa, więc o wiele więcej (i jeszcze jest chyba bardziej wydajny)
O tej karmie możesz poczytać tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1022/karma-brit-12132/[/URL][/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Jak sobie poczytałem, to trudno mówić o jednej dobrej karmie. Każdy ma swój typ i tego będzie się trzymał. Najważniejsze jest jak reaguje na nią pies. Ja na przykład unikam wszelkich karm z kukurydzą w składzie, bo mój pies strasznie się po nich drapie. Aczkolwiek te mu bardzo smakują (np. Koebers). Jak na razie zadowolony byłem ze wszystkich karm, choć największym sentymentem (o ile to odpowiednie słowo) darzę Chicken Soup, Taste Of The Wild i Wolfsblut.

Link to comment
Share on other sites

deusdeus te karmy, które wymieniasz są faktycznie dobre i większość psów za nimi przepada, a i właściciele są zadowoleni. Jeśli jednak w grę wchodzi cena to poleciłabym :
[B][SIZE=2]BENTO KRONEN HAPPY LIFE JUNIOR
Sucha karma dla szczeniąt.
Na bazie wołowiny i kurczaka.[/SIZE][SIZE=2]105.00zł-15kg TELEKARMA[/SIZE][/B]

[B]
[SIZE=2][URL="http://www.telekarma.pl/p157/bosch.junior.maxi.plus.15.kg.htm"]BOSCH JUNIOR MAXI PLUS[/URL]
Dla szczeniąt psów ras bardzo dużych.
Do 15 miesiąca. Obecnie 119zł TELEKARMA[/SIZE][/B]

[B]
[SIZE=2][/SIZE][B][SIZE=2]oraz karmę BRIT dla szczeniąt ale tam nie wspominają czy dla szczeniąt ras dużych czy małych(dla wszystkich)[/SIZE][/B][/B]

[B][SIZE=2]Gdybym miała wybierać, ja wybrałabym BentoKronen.[/SIZE] [/B]

Link to comment
Share on other sites

bardzo polecam acane ;)
przeszlismy z royala na acane i odrazu poprawil sie wyglad siersci i pies zaczal miec wiecej energi
ja kupuje dla szczeniakow ras srednich , jest sporo tansza niz eukanuba ktora tez probowalismy ale nie smakowala psu
hillsa nie probowalismy wiec niemam o nim zdania ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dobrej jakości karma musi kosztować od 10 zł za 1 kg w zwyż. Jest to gwarancją, że pies twój dostanie to wszystko co jest mu niezbędne do życia i rozwoju. Ja ze swojej strony polecałbym ci kanadyjską karmę firstmate, którą można zakupić w sklepie [URL="http://www.psie-karmy.com"]www.psie-karmy.com[/URL]. Jestem od wielu lat hodowcą akit, prowadze je na tej karmie, psy są doskonałej kondycji fizycznej, a na wystawach wiele razy mój pies był stawiany jako wzór jakości sierści. Przyjmując, że pies zjada 1dkg karmy na 1 kg masy ciała, przy masie psa ok 30 kg dzienna dawka karmy to jest 30 dkg. Dzienne utrzymanie psa wynosi ok 3 zł bez potrzeby dokupywania jakichkolwiek witamin.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

taaak, tylko ze ta karma jest dwa razy drozsza od tej, którą teraz podaje założyciel wątku... ;)
To ja tez sie dołączę i zadam pytanie - moja 8mio miesieczna sunia boksera jest baaardzo wybredna... właściwie nie znalezlismy jeszcze karmy ktora mala by pochalaniala z apetytem :( Probowalismy Royala, Acane, teraz jest Eucanuba. I prosilabym o porade, jaka jeszcze karma w tych przedziałach cenowych moglaby zasmakowac takiej wybrednej suni? :) Dodam, ze ona w ogole jest niejadkiem - rzadko zdaza sie zeby zjadla cala miche czegos co jej przygotuje - obojetnie czy to jest jakies smaczne surowe miesko, czy rosolek z makaronem lub ryzem, czy tez sucha karma wymieszana z puszka... Jedynie sucha karme wymieszana z pasztetem lubi jesc, ale to raczej niezbyt zdrowe dla psa, wiec jej tego nie podaje...

Link to comment
Share on other sites

Witaj igmu
Niestety za jakośc trzeba zaplacic. Jeżeli chodzi o brak apetytu u Pani psa, to może byc spowodowany brakiem np. żelaza w organiźmie psa. Dlatego najlepiej skonsultowac sie z lekarzem. Ja miałem podobny przypadek z moim psem.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiarz']Witam!
Dobrej jakości karma musi kosztować od 10 zł za 1 kg w zwyż. Jest to gwarancją, że pies twój dostanie to wszystko co jest mu niezbędne do życia i rozwoju. [/quote]
:crazyeye:

Cena nie jest wyznacznikiem jakości!
Zarówno można znaleźć dobre karmy w niższej cenie, jak i podłe w wyższej niż 10 zeta za kg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...