Jump to content
Dogomania

Zanim kupisz psa... Kampania!!!


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Smerfetkow,oczywiście że możesz wciągnąć funajc.e Powiem nawet,że jest to bardzo mile widziane:) Tylko powiedz jaka to fundacja i przekaż im wszystkie materiały. Rozmawiałam dziś z panem Andrzejem,dyrektorem schroniska. Skontaktuje się ze swoim znajomym w telewizji lokalnej,także na opolszczyznę rozgłos będzie. Kontaktujcie się z kim tylko przyjdzie wam do głowy. Główny cel to rozpowszechnić kampanię!!!

A co myślicie o pomyśle aukcji,żeby zdobyć pieniądze na plakaty?

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję skontaktować sie z Pawłem Małaszyńskim i Piotrem Adamczykiem. Oni są najbardziej na topie ostatnio. Może jeszcze Przemek Saleta...
Kiedyś udało mi się dotrzeć do Stachurskiego,więc może teraz też jakoś pójdzie:)

No nic,próbujemy.

A jak tam nasze dziewczyny z Oświęcimia i okolic? :)

Link to comment
Share on other sites

No tak,Kiss,żeby nam chłopy rządzić nie zaczeły:)

W weekend wyjeżdżam,więc zacznę dopiero w poniedziałek szukać ludzi. Film będziemy kręcić jak znajdziemy dwa szczeniaki,obojętnie jakie,byle małe. A może ktoś zna inny sposób na znalezienie sponsora?
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

hmm a ja Wam powiem, że u nas w schronie są akcje edukacyjne też tego typu, poza tym na każdych Dniach Otwartych jest jakiś wykład. dlaczego to piszę - można [U]oprócz[/U] wykładów w szkołach spróbować nawiązać współpracę z kierownictwem schronisk, może dałoby radę zorganizować coś takiego choć raz na miesiąc/dwa miesiące a już na pewno przed wakacjami!
szkoły na to idą, bo dzieci są chętne z dwóch powodów:
1) zobaczyć pieski i kotki
2) urwać się z lekcji :diabloti:
a i nauczyciele się cieszą, jak mają okazję dzieciom coś przekazać i nie mają już wszystko pod nosem przygotowane ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']UWAGA!

Wspólnie ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oraz kilkoma miłośnikami psów,ruszamy z kampanią pod tytułem : "Zanim kupisz psa...".
Naszym celem jest zmniejszenie liczby kupowanych zwierząt bez przemyślenia tej decyzji. Potrzebujemy wolontariuszy do roznoszenia ulotek oraz osoby dorosłe do przeprowadzania wykładów w szkołach.
Kochani,razem możemy więcej. Jeśli ma to uratować życie jednemu psu,to już warto!
Czekam na zgłoszenia.
Dziękuję,pozdrawiam.[/quote]

hej :)
czy moglbym dostac tresc tej ulotki mailem i puscic ja (z uwzg. praw autorskich oczywiscie) w lokalnych gazetach? Popieram calym sercem takie akcje!

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][quote name='Kisses_xox']evl, pytałam wychowawcy, a on na mnie krzywo popatrzył... Kurde, ja bym staneła na głowie, zeby zrobić u mnie to dla całej szkoły :roll:[/quote][/SIZE]
[SIZE=1] [/SIZE]
[SIZE=1]bo nie jest prawdziwym nauczycielem :diabloti: nigdy nie zrozumiem takiej postawy, że nie chce się czegoś nowego wartościowego przekazać dzieciom, dla mnie nauczyciel ma się uczyć przez całe życie, a nie zasiąść się w swoich poglądach i już, ale to chyba offtopic :P[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie... u nas w szkole jest gazetka szkolna. Czy mogłabym dać tam treść tej ulotki ? Może chociaż ktoś coś przeczyta.
Znając życie u mnie w szkole przeprowadzenie wykładu nie wchodzi w grę... Nawet jakby ktoś się zgodził to mamy takich uczniów w szkole, co życie zwierząt nie ma dla nich większego sensu, takich ludzi jest masę. A przyjście po to byle by tylko zerwać się z lekcji i przegadać cały wykład nie ma sensu...
ehh.. :roll:

Pozdrawiam ! :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilawa'] A przyjście po to byle by tylko zerwać się z lekcji i przegadać cały wykład nie ma sensu...
ehh.. :roll:[/quote]
Niestety, u mnie by było to samo. U mnie w klasie i w szkole jest pełno takich osób, niestety.

A co do akcji - z chęcią się dołączę. Mogę porozwieszać ulotki po mieście, w zoologu, i u weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarah']Niestety, u mnie by było to samo. U mnie w klasie i w szkole jest pełno takich osób, niestety.[/quote]

Uff, a już myślałam, ze tylko u mnie tak jest. :roll:
Po prostu dla większej liczby osób ważniejsze jest palenie na przerwach niż życie zwierząt. Jeszcze może pierwsze klasy (w której ja również jestem) troszkę by się zainteresowały, ale to jednostki. Trzecie klasy? Marzenie...

hmm. spytam się koleżanki czy nie chciałaby przeprowadzić takiego wykładu w podstawówce. Ona również zakochana w zwierzętach, więc powinno być wszystko ok. Poza tym... tam dużo dzieci będzie słuchać. Zobaczymy... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilawa']Uff, a już myślałam, ze tylko u mnie tak jest. :roll:
Po prostu dla większej liczby osób ważniejsze jest palenie na przerwach niż życie zwierząt. Jeszcze może pierwsze klasy (w której ja również jestem) troszkę by się zainteresowały, ale to jednostki. Trzecie klasy? Marzenie...

hmm. spytam się koleżanki czy nie chciałaby przeprowadzić takiego wykładu w podstawówce. Ona również zakochana w zwierzętach, więc powinno być wszystko ok. Poza tym... tam dużo dzieci będzie słuchać. Zobaczymy... :cool3:[/quote]

ja myslę, że od podstawówek trzebaby zacząć... czym skorupka za młodu... :razz: dzieciaki w podstawówkach jeszcze chłoną wiedzę, w gimnazjach będzie chyba najgorzej... :roll: taki dziwny wiek...

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie głośno myślę.... żeby może organizatorzy tej akcji napisali wniosek do FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) o dotację na tą akcję?? Wnioski można składać z tego co pamiętam do 23 marca, mogą się ubiegać stowarzyszenia, fundacji itp... i byłyby pieniądze na profesjonalną kampanię z billboardami, spotami w TV ogólnokrajowej, centralnie zrobione plakaty i ulotki i wiele, wiele innych. Można się tam starać o kilkadzieciąt tysięcy nawet....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']evl, dzięki :diabloti:
Ale powodzenia możesz mi życzyć, przyda sie wsparcie dogomaniaków :evil_lol:
ew. potem się wyżalę, ze nikt nie słuchał :diabloti:[/quote]

Kisses, kochana, rozejrzyj się dookoła siebie. Ile osób z Twojego otoczenia to "normalni" ludzie, których obchodzi cokolwiek innego, niż czubek własnego nosa, nowy lakier do paznokci albo niż to, żeby się nawalić na imprze z ziomalami, bo fajnie się szpanuje?
każdy w wieku lat nastu przechodzi pewien hmm kryzys tożsamościowy :evil_lol:

nie to, żeby coś tam, trzymam za Ciebie kciuki, pamiętaj! :buzi: jeśli COŚ dotrze do choćby dziesięciu osób to będzie już sukces, a im więcej "nawróconych" tym lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :loveu: będę pamietać :loveu:

Ostatnio kolega mnie wyśmiał, ze nie pije, nie pale, koleżanka nie mogła zrozumieć dlaczego nie pójde z nia na zakupy, po mimo moich tłumaczeń, że muszę mieć na psa, bo będę go w wiekszości sama utrzymywać, czytając 'dziennik w stylu Gombrowicza' zostałam obrzucona piorunującymi spojrzeniami... Bo? Bo poruszylam właśnie te tematy. Pani też na mnie dość dziwnie patrzyła, ale że tekst składniowo był dobry dała mi +4

Niestety, wiątpie, zeby do kogoś to mocno przemówiło....
Kolega kupił labka - Allegro :roll:

Moze coś wychowawca zatrzyma dla siebie, kolezanka, która ma psa ze schronu i kocha nad życie, kolejna, która przygarnęła bide z ulicy i jeszcze jedna, która mi pomaga w tej organizaji lekcji. Moze ktoś jeszcze.... Liczę przynajmniej na jakies 5 osób. Reszty 'marginesu uczniowckiego' nie będę wliczać, bo im i tak to wisi i jedyną rzeczą, która będzie im zaprzątać głowe to to, gdzie zapalić, zeby nikt nie widział, skad skołować fajki i %. I o której spotykaja się u Szymona na flaszke :roll:

O innych tematach już nie wspomne...

Szkoda mi, że oni nie są na takie rzeczy otwarci, ze nie chcą nawet posłuchać. Bo co ich obchodzi głupi kundel w schronie, przecież fajki się skonczyły :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...