Jump to content
Dogomania

O popularności bulterierów...


Julka_Bullka

Recommended Posts

cyt [...] "Sądziłem, wnioskując z niewielkiej liczebności bulików na wystawach, że jest to rasa, która szczyt popularności ma już za sobą; zdawało mi się, ze musiała ustąpić wobec naporu – co tu dużo mówić – znacznie prymitywniejszych ras psów bojowych. Bulterier, jak słusznie powiedziano, jest psem dla ludzi inteligentnych, a cane corso czy amstaff nie stawiają swym właścicielom aż tak wysokich wymagań…" [...]

Link to comment
Share on other sites

na forum o bullach szczyc sie tym, ze jestes inteligentna... na forum o cane na pewno ktos napisze ze cane sa inteligentniejsze - jaki z tego wniosek? jestes inteligentna podwojnie :D

chociaz z drugiej strony czy mini-bull rowna sie mini-inteligencja?

moze poprostu nie warto wszystkiego brac do siebie? :)

rozsmieszyl mnie ten cytat i dlatego znalazl sie tutaj... that's all

Link to comment
Share on other sites

To teraz tylko czekać aż sie bulterieromania rozpocznie!! tylko nie wiem z czego ten pan sie tak cieszy? że bulteriery są trendy i staną się modnym dodatkiem dla modnych pań w tym sezonie?! :evil: No gratuluje podejścia:

"Ledwo książka się ukazała, a już we wszystkich trendy pismach pojawiły się zdjęcia ludzi z bulterierami, biały bulik jest najbardziej modnym damskim dodatkiem tego sezonu, a Wojtek Korecki twierdzi, iż apogeum bulterieromanii dopiero przed nami. Oby miał rację!"

P.S. jak tak ma wyglądać przyszłość bulterierów to ja już wole na zawsze pozostać posiadaczką cyt:"znacznie prymitywniejszego psa bojowego" :evil: z czym sie oczywiście NIE ZGADZAM :evilbat:

Pozdrawiam- szczególnie właścicieli tych psich geniuszy czyt. bulterierów :wink:

Asia

Link to comment
Share on other sites

Ależ zapewniam iż z moim poczuciem humoru jest wszystko w jak najlepszym porządku i osobiście traktuje ten tekst z tzw przymrużeniem oka :wink: ... pozostaje mi mieć nadzieje że intencją pana piszącego recenzje było ujęcie swoich wypowiedzi w jakiś niewidzialny cudzysłów.. choć tych intencji nie jestem już wcale pewna i tym bardziej nie jestem pewna czy wszyscy czytający odbiorą to w ten właśnie sposób.... :roll:

P.S. Lapis ty też jesteś tą mniej rozgarniętą właścicielka psa 'znacznie prymitywniejszego' :wink: no bo na Twym emblemacie bulteriera nie widze :lol:

Pozdrawiam

Asia

Link to comment
Share on other sites

bulteriery są trendy i staną się modnym dodatkiem dla modnych pań w tym sezonie?! :evil: No gratuluje podejścia:

"Ledwo książka się ukazała, a już we wszystkich trendy pismach pojawiły się zdjęcia ludzi z bulterierami, biały bulik jest najbardziej modnym damskim dodatkiem tego sezonu, a Wojtek Korecki twierdzi, iż apogeum bulterieromanii dopiero przed nami. Oby miał rację!"

TO STRASZNE, MAM NIEMODNEGO PSA!! TRZEBA ZMIENIC, TYLKO KTO GO TERAZ BĘDZIE CHCIAŁ?

Link to comment
Share on other sites

a ja proponuje juz porzucic zajmowanie sie ostatnim wersem cytatu :wink: i zastanowic sie nad tymi pierwszymi słowami-

Sądziłem, wnioskując z niewielkiej liczebności bulików na wystawach, że jest to rasa, która szczyt popularności ma już za sobą;

juz ostatnio zastanawialismy sie czy bulle jako rasa stają sie coraz bardziej popularne czy wręcz przeciwnie. a od dzisiaj szczególnie nad tym mysle 8)

dobrze byłoby popytac hodowców i poprzegądać katalogi z lat wczesniejszych ale to nie bedą wiadomoci obiektywne bo ten hodowca a tamten moze miec zupełnie różne zdanie, z kolei w katalogach jest spis tylko wystawianych psów a wiadomo ze to tylko jakis procent populacji.

najlepiej wiec uzyskac wiesci od ZK ile metryk wydawali w ostatnich latach w tej rasie i czy ta liczba spada czy rośnie.

to tak gwoli rzetelnosci trafnosci obiektywnosci bla bla bla

jednakże ciekawa jestem poprostu waszego zdania.jak wynika z waszych obserwacji ? tendencja zwyżkowa czy wrecz przeciwnie?

Link to comment
Share on other sites

jednakże ciekawa jestem poprostu waszego zdania.jak wynika z waszych obserwacji ? tendencja zwyżkowa czy wrecz przeciwnie?

Mi sie wydaje, ze jest jakas tendencja wzwyzkowa - choc w katalogach od Jedi z poczatku lat 90. calkiem ich sporo bywalo... Pozniej cisza i znowu coraz wiecej...

Link to comment
Share on other sites

Może mam mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że znacznie spadła liczba ogłoszeń typu 'rasowe bulle bez rodowodu sprzedam'. Coraz mniej takich też pseudo-bulli wydaje się być na ulicach. W tym kierunku moda wyraźnie przerzuciła się na asty i pity. :-?

Link to comment
Share on other sites

Sajko niewątpliwe masz rację, CHODOWCY, wolą bardziej chodliwy towar i produkują niestety pseudo-asty. Przyrost pogłowia tych psów w moim niezbyt dużym mieście jest bardzo widoczny a to ze względu na niewielką odległość od Lubina gdzie takie psiaki można kupić z kartonu lub bagażnika za 2 stówki :cry:

Za to widziałam ostatnio prześliczną bullinkę u nas w Świdnicy, bo do tej pory widywałam tylko Cyklona.

No i w Wałbrzychu (30km) Gal-Bulle z tym, że raczej szczeniaczki idą dalej w świat, a szkoda bo jest na co popatrzeć :D

Wracając do tematu to ja kurcze jestem głupsza dwa razy, bo jak można nazwać opiekunkę jednego Asta i jednego staffika?

Link to comment
Share on other sites

No to u mnie inteligencja się uśrednia, bo mam bulinkę (tę inteligenijeszą psią rasę ;-)) i mixa (chyba dobek z ON'kiem ?? :-? czyli mniej inteligentne zwierzę) - to razem daje normę inteligencji u mnie. Nie jest źle :D .

A co do Ronki - to:

- bullterierka czyli inteligentna,

- biała nie jest - czyli niemodna,

- jest ruda - czyli wredna

To podsumowując mam w domu niemodną, inteligentną i wredną sukę - ja się chyba zabiję :roll: i jak z taką żyć :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...