Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

[quote name='białeyorki']Moje yorki to [B]niewybarwione yorki[/B] a niemieckie to zafarbowane biewery.Normalnie KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ a ja z nim.Wy fachowcy od papierów,a nie od psów.GRATULUJE WIEDZY!!!!!!!.[/quote]To jak piszesz ogłoszenia w internecie to pisz "sprzedam niewybarwione yorki" a nie BIEWERY!
bo ludziom kit sprzedajesz.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Można powiedzieć że bialeyorki oszukuje ludzi, po prostu.
Bo sprzedaje źle wybarwione yorki, a ludzie myslą ze im Biewer wyrośnie.
i do tego ta cena :shake: 1500zł za źle wybarwionego yorka, który nie ma ani jednego 1% krwi Biewerskiej.
Białeyorki, wybacz, ale :shake:

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/8733/budka005ad3.jpg[/IMG][/URL]
..Oto budka dla suki ze szczeniakami ras malutkich np .Biewery. Wykonana jest ze sklejki drewnianej z podnoszoną górą (nr-4 ) Deseczka (nr 1 )jest wyciągana w miarę potrzeby,ale służy do zabezpieczenia maluchów przed wypełznięciem z gniazda.Niska skrzyneczka to tzw.balkonik (nr-2)chroni maluszka przed wypadnięciem z gniazda w razie gdy suka z przyssanym szczeniakiem usiłuje opuścić legowisko.W balkoniku musi znajdować się miękki kocyk co zmniejszy siłę upadku.Około 3 tyg. życia szczeniaczków , można deseczkę (nr 1) wyciągnąć ,a na miejsce kocyka ułożyć gazetki lub podkład z pampersa ,na który szczeniaczki będą uczyły sie wychodzić i załatwiać swoje potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

bayco ..........gratuluje zakupu :multi::multi::multi: byłam w Galerii ...widziałam :loveu: rosną nam coraz ładniejsze Biewery w Polsce, juz to widzę jak z zazdrości będzie się znowu krew lała na dogo :diabloti: .... i są jasniejsze od moich "diabłów" będzie w czym wybierać ...:thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Agatą, która napisała:



[COLOR=Red][B][I] Można powiedzieć że bialeyorki oszukuje ludzi, po prostu.
Bo sprzedaje źle wybarwione yorki, a ludzie myslą ze im Biewer wyrośnie.
i do tego ta cena :shake: 1500zł za źle wybarwionego yorka, który nie ma ani jednego 1% krwi Biewerskiej.
Białeyorki, wybacz, ale :shake:[/I][/B][/COLOR]

Właśnie.
Dlatego jak kupować, to tylko z rodowodem.

[COLOR=Blue][B]Coś mi się wydaje, że [SIZE=4]producenci [/SIZE]szczeniaków są wśród nas...[/B][/COLOR]

Nie mam nic przeciwko temu, że hoduje się psy rasowe - sama to robię; wiem, że szczeniaki powinny być sprzedawane za godziwą cenę - ale ja tu widzę zwykłą żądzę pieniądza... to wyłania się z wypowiedzi tych, co to mają pieski bez rodowodu...

Nie ma biewerów z rodowodami FCI, ale wszystko wskazuje na to, że rasa zostanie przez Federację uznana. Na razie są rodowody ACE, UCI, AKC itd. A rodowód to rodowód.
Bez rodowodu możemy kupić ślicznego niewybarwionego yorka (pet z hodowli yorków), mieszańca yorka z maltańczykiem czy krzyżówkę yorka i biewera.

Sam miód.
Tylko szukać naiwnych.

Wkrótce schroniska zapełnią się pseudobiewerami, które nie spełniły nadziei swoich właścicieli...... Jakie to smutne.
[B][COLOR=Red]Bo w końcu los psa powinien być najważniejszy.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jestem tu nowa więc jak zadam głupie pytanie - nie bijcie!:mad:
A mam takie:
Jak to właściwie jest z tymi Bewerkami? Trafiłam tu na wypowiedź że nie idzie ich samemu wyprodukować, a o ile wiem to ona są przecież właśnie z Yorków że tak powiem brzydko zrobione. Yorki posiadają biały gen recesywny i z połączenia dwóch Yorków które mają gen recesywny może urodzić się York z domieszką białego włosa. No ja to tak rozumiem. O ile wiem to właśnie pierwsze Biewerki właśnie tak powstały, więc nie rozumiem dlaczego piszecie że własne wyhodowanie Biewerków jest niemożliwe? Proszę o wytłumaczenie.
Na czym polega różnica między jak to ktoś tu określił źle wybarwionym Yorkiem a Biewerkiem? O co tu chodzi? Serdecznie pozdrawiam! Zaznaczam że chcę kupić Biewerka i nie chcę się rozczarować dlatego będę miała parę pytań o radę. Z góry dziękuję!:user:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yulka']Jestem tu nowa więc jak zadam głupie pytanie - nie bijcie!:mad:
A mam takie:
Jak to właściwie jest z tymi Bewerkami? Trafiłam tu na wypowiedź że nie idzie ich samemu wyprodukować, a o ile wiem to ona są przecież właśnie z Yorków że tak powiem brzydko zrobione. Yorki posiadają biały gen recesywny i z połączenia dwóch Yorków które mają gen recesywny może urodzić się York z domieszką białego włosa. No ja to tak rozumiem. O ile wiem to właśnie pierwsze Biewerki właśnie tak powstały, więc nie rozumiem dlaczego piszecie że własne wyhodowanie Biewerków jest niemożliwe? Proszę o wytłumaczenie.
Na czym polega różnica między jak to ktoś tu określił źle wybarwionym Yorkiem a Biewerkiem? O co tu chodzi? Serdecznie pozdrawiam! Zaznaczam że chcę kupić Biewerka i nie chcę się rozczarować dlatego będę miała parę pytań o radę. Z góry dziękuję!:user:[/quote]

chcialam zadac to samo pytanie, bo moim zdaniem panswto Biewer w bliskim pokrewienstwie krzyzowali ze soba na poczatku te wlasnie yorki z genem recesywnym i w ten sposob uzyskali nowa odmiane kolorystyczna. Np. w miotach bokserow, pomimo, ze standard to wylkucza caly czas rodza sie bialo-laciate boksery, 1-2 szczenieta na 6 w miocie w niektorych liniach, nikogo to nie dziwi, takie szczenieta maja andotacje w metryczce, ze sa niewystawowe, u biewerow wykorzystano te sytuacje do stworzenia nawej odmiany.
Poieram zdanie Mrauliny- nie powinno sie rozmnazac zwierzat bez rodowodu!!!
Na zdjeciach bialeyorki widac, ze niektore psy maja znieksztalcone konczyny, srodrecza, nie sa proste, hodujac dalej tylko utrwalimy te wade i pies moze miec w przyszlosci problemy z chodzeniem.

Link to comment
Share on other sites

O biewerach jest artykuł w poprzedniej Kynologii. On wszystko wyjaśnia.
W necie ta rasa ma mnóstwo stron.

Podobno powstanie biewerów zawdzięczmy mutacji.

Fakt, że państwo Biewerowie mieli hodowlę yorków na światowym poziomie.

Jest moda na biewery - stąd strasznie dużo podróbek.
Kupując pieska bez rodowodu bardzo ryzykujemy.

Fibi kochana - [B]kopalnią wiedzy o biewerach jest Migotka[/B]. Z nią się powinnaś kontaktować.
Migotka ma biewery z dobrej niemieckiej hodowli. I nie wygląda mi absolutnie na "producenta".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']O biewerach jest artykuł w poprzedniej Kynologii. On wszystko wyjaśnia.
W necie ta rasa ma mnóstwo stron.

Podobno powstanie biewerów zawdzięczmy mutacji.

Fakt, że państwo Biewerowie mieli hodowlę yorków na światowym poziomie.

Jest moda na biewery - stąd strasznie dużo podróbek.
Kupując pieska bez rodowodu bardzo ryzykujemy.

Fibi kochana - [B]kopalnią wiedzy o biewerach jest Migotka[/B]. Z nią się powinnaś kontaktować.
Migotka ma biewery z dobrej niemieckiej hodowli. I nie wygląda mi absolutnie na "producenta".[/quote]

??? Nie rozumiem, o co chodzi, bo moje pytanie bylo raczej z kategorii tych retorycznych;), i nie bylo w nim slowa o Migotce, ktora notabene nie odpwiedziala, czy strona hodowli yorkshire "Demolki z Zor" nalezy do niej. [URL]http://demolki.hosted.pl/[/URL] Pojawila sie mglista odpowiedz, ktora jednak nie byla odpowiedzia wprost na postawione pytanie...dlaczego?
Pisalam o yorkach [B]bialeyorki[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A ja to bym tak ślepo nie ufała temu co ludzie piszą w sieci. Na dogo jest wiele osób które uchodzą za wzór cnót a w życiu prywatnym...[/quote]

I tu się zgadzam:mad:

Jestem tu może i krótko ale już tyle razy przyłapałam ludzi na kłamstwie że szkoda gadać.

Ale prawda jest jak oliwa zawsze na wierzch wypływa :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Migotka funkcjonuje nie tylko na dogo. I jej to ja akurat ufam.
Mamy wspólnych znajomych.

Co do reszty to się nie wypowiadam.

Gdyby po parze yorków urodził się tricolor, to najprawdopodobniej zostałby uznany za biewera - ale po badaniach DNA. A to w końcu teraz nie jest problem.

Poza tym ja jednak jestem zażartą przeciwniczką hodowli bez rodowodów.
UCI to potężna organizacja, podobnie jak IKU czu AKC.
A biewery na razie nie mogą mieć rodowodów FCI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Migotka funkcjonuje nie tylko na dogo. I jej to ja akurat ufam.
Mamy wspólnych znajomych.

Co do reszty to się nie wypowiadam.

Gdyby po parze yorków urodził się tricolor, to najprawdopodobniej zostałby uznany za biewera - ale po badaniach DNA. A to w końcu teraz nie jest problem.

Poza tym ja jednak jestem zażartą przeciwniczką hodowli bez rodowodów.
UCI to potężna organizacja, podobnie jak IKU czu AKC.
A biewery na razie nie mogą mieć rodowodów FCI.[/quote]

to ok:) wszystko jasne

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...