Jump to content
Dogomania

Wystawy - o co w tym wszystkim chodzi ;)


Guest L'or

Recommended Posts

i czesto popelniamy blad zagladajac psu w zeby ze zaslaniane sa przy tym oczy. Zawsze trzeba tak odslaniac fafle zeby pies widzial co sie dzieje. Robic to trzeba tak jakby od dolu i psiak nie panikuje wtedy... mowil mi o tym sedzia kynologiczny:p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ogólnie w wystawach jestem co nieco zorientowana, ale mam małe pytanie - czy osoba wystawiająca psa musi być pełnoletnia? tzn. nie mówię o Młodym Prezenterze. I chyba nie ma problemu, jak psa wystawia nie właściciel (np. w przypadku nie ukończenia przez niego 16 lat i zapisanie psa na rodzica?)? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']przed nami pierwsze wystawy...debiut moj i psa o.O juz mam treme...bedzie ktos z was moze 19 albo 20 na lodzkich wystawach...fajnie by bylo spotkac "znajoma" twarz z dogo :) w sumie bedzie pare znajomych wystawcow ,ale w charakterze konkurencji... ;)[/quote]
Ja się wybieram :) I napewno nie jako konkurencja bo bez psiaków :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']A skad Ci coś takiego przyszło do głowy.:eviltong:Ja wystawiłam psa jak miałam 11 lat. Na ringu nie liczy się wiek handlera a jego umięjetności i zaprezentowany pies. Widuje się satrsze osoby,bo głoównie takie osoby maja hodowle,albo kupuja psy;)[/QUOTE]

Wielkie dzięki za odpowiedź:loveu: moim rodzicom jakoś sie nie śpieszy jeździć na wystwy:cool1: powiedzieli że jak chce psa na wystwy to sama moge z nim jedździć:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam w najblizszym czasie bede jezdzic ze swoja malutka na wystawy .Byłam na jednej jako obserwator i sie pogubiłam.Bede wystawiać pieka w klasie "młodzieży" zauważyłam ,ze np. idzie grupa piesków ,dostaja miejsca potem schodzą wchodzą inne pieski ,ale po ajkims czasie Ci niektórzy ludzie wracali ze swoimi pieskami na ring ,ale tylko niektorzy.Skąd będe wiedziec czy ja mam wejśc ponownie czy moge juz jechac do domu?Jestem naprawde zagubiona :roll:nie chciałbym popełnic gafy i póść do domu jesli piesek moze cos jeszcze osiągnąc na wystawie.Dziekuje za odpowiedzi i okazałą pomoc

Link to comment
Share on other sites

Więc tak
najpier może zaczne od tego wychodzenia.Więc te psy ktore dostały lokate I i CWC i ocene dosknonala w klasie posredniej,mlodzież i championi)wychodza do porównania o najlepszego doroslego psa w rasie.Klasa mlodziezy czyli psy/suki ktore zdobyly ocene 1 dosk.cwc wychodza do porownania o najlepszego juniora. Pozniej gdy jest to wystawa krajowa jest wybirenay BOB(Best of Breed)czyli zwyciezca rasy.O ten tytul walcza wszystkie psy z tytulami NJ,NDPwR i NDSwR oraz weteran z ocena I dosk.
Na wystawach miedzynarodowych pewnie jak wiesz rowniez jest przyznawany wniosek CACIB.O ten wniosek walcza te same psy czy suki co do wyboru NDP/S w Rasie wiec jest tak,że gdy owy psi osobnik dostanie juz tytul NDPwR/NDSwR ma juz automatycznie Cacib.Lecz jest tez przyznawany Res.Cacib.Do niego wychodza psy te ktore stały w stawce do duzego Caciba plus pies/suka z druga lokata z klasy zwycięzcy Caciba. To co mozesz zdobyc na ringu.Pozniej NJ,NSzwR,BOB oraz NWwR ida na bisy.Bis Junior,Bis szczeniat,Grupa i Bis weteranów. Pies który zdobędzie pierwsze miejsce na Grubie zostaje na Best in Show ostatniego dnia wystawy. Masz tu wszystko opisane jak przebywa po kolei wszystko na wystawie:lol:Mysle,że chyba zrozumiale napisalam.

Link to comment
Share on other sites

JA tylko zdementuje, psy i suki w klasie mlodziezy nie otrzymują CWC tylko tytuł "Zwyciezca Młodziezy" (a juz napewno nie wychodza na porównanie o najlepszego dorosłego psa!!! jak nazwa wskazuje ida tam DOROSLE psy ;) ) Osobniki z tytułem Zw.Mlodziezy wychodzą do porównania o tytuł najlepszego juniora w rasie. Dopiero najlepszy junior w rasie jest porównywany z najlepsza suką, psem i weteranem w walce o BOB.

Jezeli zajmiesz 1 miejsce i otrzymasz tytul to zostajesz do konca sedziowania swojej rasy. jak masz watpliwosci to zapytaj na ringu gospodarza :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje za pomoc .Jej te nazwy tytuły wszystko mi sie miesza ,ale mam nadzije ,że z czasem sie rozjasni i wszytko pojme.Mam jeszcze pytanie ,bo w klasie młodzieży zdowywa sie też jakiś tytuł i jesli zdobędzie sie go 3 razy to pies zostaje Championem młodzieży ,czy trzeba cos wczesniej zaznaczac ,ze chce sie o to konkurować czy sędzia samoistnie jak uzna ,że pies jest tego wart to przyznaje?W ajkim czasie trzeba uzbierac te 3 tytuły?

Link to comment
Share on other sites

sedzia moze przyznac psu, ktory stanal na 1 lokacie i otrzymal ocene doskonala, tytul zw.młodziezy. Automatycznie o niego walczysz zglaszajac psa do klasy mlodziezy :) jezeli uzbierasz 3 takie wnioski, od róznych sedziow i przynajmniej jeden na wystawie miedzynarodowej, to wtedy zostajesz ml.championem polski :cool3: nie ma minimalnego okresu czasowego. Logiczne, ze mozesz o niego walczyc tak dlugo jak mozesz startowac w klasie mlodziezy, czyli od 9 do 18 miesiaca :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

ja się podepne pod temat z jednym pytaniem. Co zrobić kiedy pies "zabrudzi" ring, np. zrobi kupkę lub zwymiotuje (słyszałam o takich przypadkach:/)? Domyślam się, ze trzeba to samemu posprzątać;) Czy moze jest jakaś... hmm grupa sprzątająca takie zanieczyszczenia?

Link to comment
Share on other sites

jak piesek zrobi kupe to trzeba posprzatac (miec swoj woreczek w kieszeni) ale jak sie zesika to trudniej.... na wystawach w Holandii sa wolontariusze ktorzy chodza i trocinami posypuja zasikania... A jak zwymiotuje to juz zalezy od konsystencjii...hahahaha. Ale trzeba byc przygotowanym na wszystko. Moj maz zawsze stoi przy ringu z recznikiem papierowym i woreczkami i jakby cos sie przydzazylo to mi pomoze. Wiadomo ze piesek powinien byc wysikany przed wejsciem na ring ale stres robi swoje i moja suczka na przyklad nigdy nie wysikala sie na wybiegu wystawowym....

Link to comment
Share on other sites

Pies, ktory jezdzi juz troche na wystawy napewno nie zrobi takiego numeru, co innego poczatkujacy dzieciak. Ale jesli juz sie zdarzy to najlepiej, zeby osoba, ktora nam pomaga (poza ringiem) szybko usunela niespodzianke. W zadnym wypadku nie wolno zostawiac kupy na ringu, czy siuskow na podlodze, z ktorej mozna je zmyc :) No i nie ma co sie przejmowac, to zywe zwierzeta i moze im sie zdarzyc. Chociaz powinno sie oczywiscie dopilnowac, zeby pies przed ocena zrobil wszystko co ma zrobic ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...