Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

Infekcja była, a nie było objawów w stylu upławów czy gorączki . Jej generalnie , na razie to nie szkodziło, ale zagnieżdżaniu się embrionów i ich życiu już mogłoby zagrażać i często to ono ( zakażenie) jest przyczyną braku ciąży . Tak, w tamtym przypadku , utraty ciąży u mojej suki, nie bakterie były tego przyczyną bo ich już nie było, masz rację.

Link to comment
Share on other sites

NIe jesteś niekumata, po prostu nie wiadomo . Pierwszym podejrzanym były bakterie i to wykluczone zostało, ale poprzednio nie zbadałam jej progesteronu w tym 21 dniu więc na razie podejrzewać mogę spadek poziomu progesteronu , drugi najczęstszy czynnik utraty ciąży w pierwszej jej połowie. Teraz jak wyjdzie ciąża w 21 dniu to robię jej też badanie progesteronu. Oj, mam stracha , a czekanie do 18 stycznia .

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia też straciła ciąże, w porozumieniu z moim wetem jakieś 2-3 miesiące przed cieczką podamy ludzki lek homeopatyczny Hormeel SN, potem zrobimy wymaz u suki i psa i jeśli się uda to będziemy sprawdzać poziom progesteronu w czasie ciąży. Kurcze tylko żeby się udało. Co o tym myślicie ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IwonaK']Jeszcze na USG nie byłam ale wydaje mi się że jest
fotka z 30 dnia licząc od 1 krycia
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/824/20130107215855.jpg/"][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/2925/20130107215855.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Ciekawa jestem strasznie czy faktycznie jest, co myślicie ?[/QUOTE]


Dziś byłam na USG i mamy potwierdzoną ciąże :) Maluszków było widać 3, ale ostatnio( 2 lata temu ) też tak miałam że na usg 3 a urodziło się 6 :)

Jupi będę mieć znów małe lhasaczki !!!!!

Od 1 krycia dziś 35 dzień a usg pokazało że 30 dzień ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam, wszystkich :) Nasza suczka zaczęła dziś właśnie cieczkę. Za kilka dni zacznę badać progesteron i chętnie podzielę się wynikami. Będzie to nasz pierwszy miot (o ile się wszystko powiedzie). Czeka nas daleka podróż do reproduktora i mam nadzieję, że uda się prawidłowo wyznaczyć odpowiedni moment.
PS.Będziemy powoływać na świat pinczerki miniaturowe :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Tym razem moja suka mnie zadziwiła... progesteron badam od 4 dnia cieczki

14.01 - 2,06 - 4 dzień
16.01 - 8,76 - 6 dzień

i w takim razie kiedy krycie? Powinnam jechać już jutro (17.01), czy nie będzie za późno jak pojadę w piątek (18.01) i w sobotę powtórka? Trochę kilometrów przede mną i droga kiepska...

proszę o radę :placz:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, proszę o rady! Niestety przegapilismy skok progesteronu :(
Wczorajsze, pierwsze badanie (wynik dostałam dzis) w 7 dniu cieczki wykazało 3,42. Dzisiaj będę powtarzać ale jak myslicie kiedy jechać do repa (Węgry)??? Póki co domowy samiec nie interesuje się suką a i ona nie jest chętna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzybnia']Kurcze, proszę o rady! Niestety przegapilismy skok progesteronu :(
Wczorajsze, pierwsze badanie (wynik dostałam dzis) w 7 dniu cieczki wykazało 3,42. Dzisiaj będę powtarzać ale jak myslicie kiedy jechać do repa (Węgry)??? Póki co domowy samiec nie interesuje się suką a i ona nie jest chętna.[/QUOTE]

To jeszcze nie skok - i tak musicie czekać na owulację. Zakladając, że przyjmuje się, że jest ona przy progesteronie 5-6, a kryje sie dwa dni po niej - to jeszcze macie czas. Być może dziś przekroczy ten poziom i wtedy na czwartek szykujcie się na krycie. Tak czy siak walizke trzeba spakować.


---------

A ja robiłam wczoraj suce usg, w 28.dniu od krycia - i marnie to wygląda. Wetka widzi tylko jedno szczenię. Zobaczymy, czy suka je utrzyma... Bo obawiam się, że było ich jednak więcej i zresorbowała resztę.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki L/Olka :) Tak mi sie właśnie zdawało choć wet to już mi nawt dzisiaj doradzał kryć. Zobaczę jak będzie po powrocie do domu ale rano suka się nie nadstawiała a nasz prywatny "próbnik" liznał sobie dwa razy i poszedł spać :) U weta tez był jakis piesek płci męskiej i nie był zainteresowany suczką.Dzis jest dopiero 8 dzień. W poprzednich cieczkach nasz samiec szału dostawał dopiero od 11 dnia. Oczywiście każda cieczka jest inna ale póki co nie wyobrażam sobie krycia dzisiaj :o Wieczorem powinnam mieć dzisiejszy wynik i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Wet niby tez tak mowi ale psy sie nia na razie wogole nie interesuja :( W poprzednich cieczkach poczatek zainteresowania wypadal kolo11 dnia...W sumie jesliby dzis rano byla owulacja to powinnam jeszcze odczekac 2 dni. Sama juz nie wiem ale wydaje mi sie ze teraz to nikt by jej po prostu nie chcial kryc :( Ten wynik ostatni jest z popoludnia.

Link to comment
Share on other sites

ja ostatnio kryję przy wysokich progesteronach (13 i 15 dzień cieczki) przy progesteronie powyżej 10.
w czwartek pierwsze krycie powinno być udane

swego czasu gdy miałam psa w domu a o progesteronie mało kto słyszał, to na krycie jechaliśmy drugiego dnia po tym jak pies zaczął się interesować suczką

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz sukę kryłam w 24 grudnia i 26 grudnia a owulację (5 z groszami) miała w piątek czyli 21 grudnia. Kryta była w 13 i 15 dniu cieczki.
W piątek 18.01 byłam na USG i pobraniu krwi na progesteron, ciąża potwierdzona a progesteron to 21,6. Nie liczyliśmy ile ich tam jest, ale za pierwszym podejściem było widać 4.
Ma ktos doświadczenia z progesteronem podczas ciąży, sprzeczne informacje do mnie dochodzą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzybnia']No i jest wynik. Dziś ósmy dzień cieczki.
czyli mamy:
7 dzień 3,24
8 dzień 7,44
Planujemy jechać do repa w czwartek (10 dzień) dojedziemy pewnie wieczorem.Nie będzie za późno?
Suka jeszcze nie staje do krycia, pies tez bardzo umiarkowanie zainteresowany.[/QUOTE]

Wiesz, to jeszcze zależy, jak teraz będzie skakał ten progesteron. Myślę, że krycie w czwartek będzie optymalne, chociaż ja bym kryła dziś. Nasienie "przechowuje" się w suce nawet do 7 dni, więc wolę wcześniej, niż za późno.
Ale np hodowca, do którego jechałam, a hoduje od lat 30- kryje dzień po tym, kiedy suka ma progesteron 12. Każdy ma inne doświadczenia.
W każdym razie: powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuleczka7907']A u nas klapa moja niunia wchłonęła wszystkie szczeniaczki a do tego złapała jakąś infekcje i skończyło się antybiotykami i zastrzykami
Będziemy próbować jeszcze raz na następną cieczkę[/QUOTE]

bardzo mi przykro

ja chciałam zapytać o usg - jak u waszych wetów to wygląda? moja wetka robi badanie stojącej suce, nigdy na leżąco, a kiedyś, moim znajomym hodowcom odmówiła badania usg, bo suczka bardzo się bała i nie chciała nawet stać i wetka powiedziała, że nie wolno jej stresować...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...