Jump to content
Dogomania

OLKUSZ-obóz zagłady zwierząt-WYSLIJ LIST!!!!!


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kanna'][quote name='ARKA']:roll: missiek sporo zwierzat zabierala i TOZ i inni:i leczyli zwierzeta,kastrowali, wyadoptowywali.


staram się dowiedzieć czegokolwiek o zwierzętach "z poza adopcji fundacji"

wet rozkładają ręce....nie ma..[/quote]

No to moze tez znaczyc, ze ci ludzie nie szczepia psow p/wciekliznie chociazby;) a Ty szukasz poprzez lekarzy weterynarii?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:crazyeye:pan Janik blokuje adopcje???[/quote]

Chciałam zabrać z Olkusza biało-burego kocurka. Był bardzo chory, z oczu i pyszczka lała mu się ropa. Przeraźliwie miauczał.Gdy córka wskazała, ze tego własnie chcemy zabrać-pracownik w jednej chwili przenióśł go do klatki "kwarantanna", a Pani Matka, oświadczyła, ze go nie dostaniemy. Na nasze zapewnienia, że będziemy go dalej leczyć, p. Janik stwierdził, że JEŻELI BĘDZIEMY GO LECZYĆ TO PEWNIE PRZEDAWKUJEMY MU ANTYBIOTYKI, BO PRZECIEŻ TAM JEST LECZONY! Bez komentarza. Zabrałyśmy tez z Ulaa dziewięć szczeniaczków. Komentarz p. Janika był taki, że jeśli zaadoptujemy tyle zwierząt, to pojawi się PROBLEM SPOŁECZNY, jak to miało miejsce w Bukownie. Pozdrowienia dla missieek.

Link to comment
Share on other sites

Witam, dziś dopiero dowiedziałam się o tej całej aferze, choć pochodzę z jednej z wiosek koło Olkusza. Co mogę zrobić dla tych zwierzaków? Obecnie mieszkam i studiuję w Lublinie, ale postaram się poinformować znajomych z Olkusza i okolic, może ktoś zdecyduje się przygarnąć któregoś ze zwierzaków.
Gdzie mogą zgłaszać się ludzie zainteresowani ewentualną adopcją?

Pan W. Bobyla ma profil na n-k, zaraz mu wyślę private message :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kanna']oj , no widocznie nie szczepią;) a pieski też im po schronisku nie chorują?

pytam, pytam.....gdzie sie da[/quote]

Mam pomysl: moze dac ogloszenie w prasie, kto adoptowal psa z olkuskiego schroniska dostanie..co?:evil_lol: darmowe szczepienie dla swojego psa p/wsciekliznie?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgos']Chciałam zabrać z Olkusza biało-burego kocurka. Był bardzo chory, z oczu i pyszczka lała mu się ropa. Przeraźliwie miauczał.Gdy córka wskazała, ze tego własnie chcemy zabrać-pracownik w jednej chwili przenióśł go do klatki "kwarantanna", a Pani Matka, oświadczyła, ze go nie dostaniemy. Na nasze zapewnienia, że będziemy go dalej leczyć, p. Janik stwierdził, że JEŻELI BĘDZIEMY GO LECZYĆ TO PEWNIE PRZEDAWKUJEMY MU ANTYBIOTYKI, BO PRZECIEŻ TAM JEST LECZONY![/quote]
Widocznie P. Janik nie rozumie ze nikt sam zwierzat nie leczy tylko idzie do weta. A skad pomysl wogole o przedawkowaniu,niech pomysle, moze z wlasnych doswiadczen?

[quote] Zabrałyśmy tez z Ulaa dziewięć szczeniaczków. Komentarz p. Janika był taki, że jeśli zaadoptujemy tyle zwierząt, to pojawi się [B]PROBLEM SPOŁECZNY[/B], jak to miało miejsce w Bukownie. Pozdrowienia dla missieek.[/quote]
acha,:roll: ciekawe dla kogo, tak naprawde?NIE MA w POLsce ZADNYCH ograniczen co do ilosci adopcji zwierzat przez jedną osobe ani ograniczen co do ilosci posiadanych zwierzat przez jedną osobe ale jest problem jak ktos przekracza swoje kompetencje i jak schroniska sa przepelnione, sa mordowniami, to wtedy [B]JEST PROBLEM SPOLECZNY[/B]!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A jak Ci koty wydali wpisali chociaz opis jak kot wyglada, jakis numer ewidencyjny?:roll:[/quote]

numer ewidencyjny?? :crazyeye:
ciekawe jakby kota czy psa poznali :diabloti: skoro w zaswiadczeniach o szczepieniu jest np. samiec, maly czarny podpalany czyli taki jak cwierc schroniska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasja']...BO JUŻ NIE MA TEJ STRONY , - WYSKAKUJE BŁĄD:

[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/old/ochrona_zwierzat/schroniska/wykaz%20schronisk.pdf[/URL]

...[/quote]

jak nie ma, jak jest: [url=http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1945]Inspekcja Weterynaryjna - Główny Inspektorat Weterynarii[/url]

Link to comment
Share on other sites

:roll: A ja dostalam taką odpowiedz z gminy Siepraw, cyt:



[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W odpowiedzi na Pani e'mail Urząd Gminy Siepraw informuje, iż na dzień dzisiejszy nie mamy podpisanej Umowy z żadnym schroniskiem. Wyłapywaniem psów zajmują się pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ponadto podaje ilości wyłapanych psów w poszczególnych latach: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2006r. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]złapano 5 psów dla 4 znaleziono nowych właścicieli[B] 1[/B] [B]został przewieziony do schroniska w Olkuszu . [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Koszt 1000 zł[/B] . [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2007r. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]złapano 8 psów : 2 przewieziono do przytuliska w Harbutowicach, 1 do przytuliska Winiarach , [B]1 do schroniska w Olkuszu[/B],dla 4 znaleziono nowych właścicieli . [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=2][B]Koszt 1000 zł.[/B] [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2008r. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]złapano 5 psów - [B]1 przewieziono do schroniska w Olkuszu[/B], dla 2 znaleziono nowych właścicieli, 2 – znaleziono właściciela , który wyrzucił psy.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Koszt 1200 zł.[/B] [/FONT][/SIZE]

[B]Koszt[/B] ustalam czy sam Olkusz czy ogolny. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jestem nowa na tym forum, temat olkuskiego schroniska pojawił się też na forum golden retrieverów: [URL]http://www.goldenretriever**********/[/URL] - mam nadzieję, że tam też się ruszy, choc większość forumowiczów pewnie jest też zalogowana tutaj.
Nie zdołałam przeczytać wszytskich postów, bo jest ich przepotwornie dużo, ale zgłaszam tylko, że napisałam w tej sprawie też do radiowej Trójki - oni nagłaśniają różne tego typu sprawy, robią akcje charytatywne itp. - moze ruszy kogoś sumienie,oby... Jeśli ktoś to zrobił wcześniej to przepraszam za powielanie akcji, ale moze im więcej takich sygnałów, tym lepiej. Maile do wojeowdy, wiw i burmistrza wysłane, wszyscy możliwi znajomi i nieznajomi ze skrzynki mailowej poinformowani. Trzymam kciuki za Was, działających tam na miejscu! Podziwiam i jestem zbudowaną postawą Was wszystkich. Super, że są tacy ludzie na świecie jak Wy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Widziałam tam tego gościa, łaził do kwarantanny, z jakimiś dwoma babami i robili zdjęcia "lepszym" zwierzętom.



[url=http://www.weterynarz-olkusz.republika.pl/uslugi.html#1]Weterynarz Wojciech Bobyla, gabinet weterynaryjny - Olkusz[/url]
co za prymitywne opisy :-o i gdzie ubiór do badania?[/QUOTE]

Ooo, pan "weterynarz" dorobił się strony internetowej - z odnośnikiem do "schronu" Pałki ofkors :baddevil: Jaki człowiek, takie opisy...

Z informacji którą uzyskałam od prokuratury wynika, że to też nie do końca kryształowa postać - ale więcej napiszę kiedy będę miała potwierdzenie z sądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='parva']Pan W. Bobyla ma profil na n-k, zaraz mu wyślę private message :diabloti:[/QUOTE]

I ma panią Agnieszkę Kwiecień wśród znajomych...
[url=http://nasza-klasa.pl/profile/11101897]Logowanie do nasza-klasa.pl[/url]
Przypadek?

Link to comment
Share on other sites

O. Pan Bobyla ma moje osiedle na swojej stronie.:evil_lol: i te ładne zdjęcia drzwi wejściowych i wspanialego auta terenowego,które prawie codziennie mijam.:diabloti:
Do tego dosyc czysty stół do zabiegów...hmm...zazwyczaj był w gorszym stanie...przypadek? :evil_lol:
Co do tego,że nie ma odpowiedniego stroju to pikuś...kiedyś do otwartej rany kota zabierał się z łapami brudnymi...wręcz czarnymi...prosto od kur czy krowy.:angryy: (przy gabinecie ma kury...śmierdzi z tej jego posiadłosci jak diabli...ciekawe czy on tego nie czuje.:razz: ) Na prośbe aby chociaż te rece umył wytarł je o .... brudny fartuch.:angryy::mad: Mam nadzieje,że on też się doigra.


[B]parva-[/B] jeśli jakiś Twój znajomy będzie chciał podjechać do schronu i będzie potrzebował pomocy czy coś to pisz do mnie na PW .;) w miare mozliwosci postaram sie pomoc.

Link to comment
Share on other sites

" dzisiaj 15:02

pieprzeni animalsi!!!moze tak sami zaczniecie sie leczyc.zycze powodzenia!!! "

komentarz pana B. na swojej stronie NK:
[url=http://nasza-klasa.pl/profile/11101897]Logowanie do nasza-klasa.pl[/url] :evil_lol:

kulturalny, wykształcony "człowieK" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...