Jump to content
Dogomania

Luminal i inne leki-ustalenie dawki


sasha

Recommended Posts

[quote name='malawaszka']u Viki od jakiegoś czasu nie ma dużych ataków, ale są te kilkusekundowe malusieńkie - takie tylko lekkie dreszcze, ruszanie szczęką i trochę piany - to jest prawie codziennie raz lub dwa razy - i nie wiem czy nie od antybiotyku jaki teraz dostaje, dziś już ostatni dzień antybiotyku więc zobaczę po odstawieniu[/QUOTE]

I jak?
U nas spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']To ja chyba nie pozwolę dać antybiotyku, choćby nie wiem co. Czarami będę leczyć. A jaki to był i na co?[/QUOTE]

niestety czasem nie ma wyjścia - Viki ma e.coli w wydzielinie z nosa - nawroty okropnego kataru - tak, że glutami po ścianach zarzuca :( antybiotyk wg antybiogramu Zinnat

Link to comment
Share on other sites

Niestety zaczynam subskrybwac ten wątek. Nasz Foksik (mix foksteriera gładkowłosego) miał dziś pierwszy atak. Krótki ok minutowy ale silny z siusianiem i pianą. Bardzo szybko doszedł do siebie, był tylko bardzo podniecony, nakręcony przez jakiś czas potem. Na razie obserwujemy.

Lula, moja terierka Raga, miała insulinomę. Miała ataki quasi padaczkowe, ale jak porównam do tego co miał dzis Foks to inne. Ona potem była zmeczona śpiąca, on podekscytowany.

Pierwszy raz jak trafiła do szpitala( dostała ataku w nocy: szła przed siebie, w ściane. Wyła) okazało sie że cukier ma ok 30. po kilku dniach ją odebrałąm z ustabilizowanym cukrem. Zaleceniami co do glukozy , miodu i diety itp.
We krwi miła również 3 krotnie przekroczony poziom amoniaku który ją zatruwał (dostała syrop Laktulose i karme Hepatic). Usg wykazalo guza trzustki.
Po 2 miesiącach powtórka i znów szpital. Niestety już nawet wlewy dożylne glukozy nie były w stanie utrzymac cukru. Raga przegrała z chorobą.
Kiedyś walczyłam z podniesiem cukru, dziś musze walczyc z obniżeniem do Ida ma cukrzycę, teraz jeszcze Foks :(:(..

Link to comment
Share on other sites

Pytam dlatego, że takie zawieszanie to pierwsze sygnały padaczki, mini ataki, więc ten jego konkretny atak nie byłby pierwszy. Innym sygnałem może być pobudzenie bez powodu, nagle piesek biega, szczeka, nie chce się uspokoić i człowiek myśli, że wydarzyło się coś, o czym nie wie, a to po prostu początek padaczki.
W obydwu przypadkach ja bym teraz, po tym normalnym ataku, poszła po recepty i zaczęła podawać leki.

Link to comment
Share on other sites

Beka mimo lekow( dolozony drugi lek do luminalu/lamitrin /1tabl dziennie i karsivan )nadal ma ataki -(od 2 do 4) ,krotkie,zawsze we snie....dwa dzisiejsze tak ja wyczerpaly ,ze bardzo dlugo dochodzila do swiadomosci...na dodatek astunia i druga bulwa zaczely ja atakowac i musze ja izolowac .....od 2 tyg praktycznie nie wychodze z domu na dluzej ....mala po porazeniu prawej strony(3 ataki 2 tyg temu) ma problemy z jedzeniem ,zarzuca tylem.....byla poprawa po kroplowkach ale doslownie na 3 dni...dzis weci dolozyli kolejny lek GABAGAMMA 100 ,2 x 2 kapsulki co 12 godzin,jezeli po nim nie bedzie poprawy to pewnie bede musiala pomoc jej odejsc....mala glownie spi ,wnosimy i znosimy po schodach....zapomina po co zeszla na dwor.....

Link to comment
Share on other sites

Niestety.....nie udalo sie nam wygrac z chorobskiem....:-( ,po nowym leku BEKA tylko w sobote byla soba.....byla taka jak dawniej.....od wczoraj ataki nasilily sie.....dwa ostatnie dzis byly tak silne ,ze BEKA do weta jechala juz nieprzytomna .....mam nadzieje ,ze kiedys tam sie z nia spotkam...

Link to comment
Share on other sites

A u nas dziś drugi atak, równo po 2 tygodniach. Zaczeło sie we śnie. Drgawki, ślinotok, sikanie. ok min. Dałam mu relsed. Po ataku, tak jak poprzednio od razu chciał na dwor, załatwił sie. A teraz chodzi podekscytowany, pogryzł piłkę, zabawkę, chodzi i popiskuje :(

Link to comment
Share on other sites

On bardzo szybko do siebie wraca, że tak powiem. No prawie do siebie bo dochodzi ta ekscytacja, podniecenia. Ma wrażenie ża jakby był człowiekiem to by komuś przywalił, jest taki naładowany. Stad to gryzienie. Normalnie bawi sie zabawkami, ale dziś je poprostu rozwalił zniszczył

Link to comment
Share on other sites

Olek kiedyś szalał prawie godzinę. Założyłam mu smycz i wyszłam na ulicę, bo myślałam, że to go wytrąci z tego kopa, ale nic nie pomagało, prawie się udusił, tak ciągnął do przodu i szczekał cały czas, właściwie cwałował na tej smyczy, a gdybym go puściła, to by się gdzieś rozbił o mur :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja sunia bigielka ma 7,5 roku. od lutego 2014 roku choruje na padaczke - miała 2 ataki. bierze luminal a ostatnio znalazłam w internecie preparat suplement dla psów z padaczką

pozdrawiam
. [quote name='Nightrid3r']Dziekuje :) No coz, to samo zasugerowalem mojemu wetowi (aby zastosowac cos oslonowego) jednak ucial krotko - ze nie trzeba. Powiedzial ze mozna zrobic badanie za jakis czas na zatrucie luminalem. Moja sunia ma kolo 12 lat.
Pozdrawiam i zycze bezpadaczkowego czasu conajmniej do Nowego Roku :)
Ps. Moj caly topic jest ponizej "nasilenie padaczki po 10 latach". Mozesz poczytac, udzielono mi tam duzo cennych rad".[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...