Jump to content
Dogomania

Jedzonko


ana

Recommended Posts

Wiem że powinnam ten temat umieścić w żywieniu ale o opinię chciałam właśnie prosić właścicieli zaprzęgowców. Moja sunia aktualnie dostaje do jedzonka Royala- maxi baby dog ale w najbliższym czasie powinnyśmy przejść na juniora. Ja jednak zastanawiam się nad zmianą karmy bo junior z tego co mi wiadomo ma bardzo dużą ilość białka bo aż 32%, podczas gdy np. Eukanuba ma 26% a Acana 29%. Myślałam o powrocie do Eukanuby którą moja sunia dostawała początkowo ale dochodzą mnie słuchy że karma ta się popsuła, zastanawiam się też nad Acaną ale jeśli chodzi o ta karmę to odstrasza mnie fakt iż zawiera w swoim składzie "mączkę drobiową" a nie jak Royal czy Eukanuba mięso suszone. bardzo proszę o wszelkie uwagi i opinie odnośnie tych karm.

Link to comment
Share on other sites

Reina tez miala uczulenie po Eukanubie (po zadnej innej karmie nie miala) i tez slyszalam, ze ta karma sie popsula odkad przeniesiono miejsce produkcji. O Acanie jest kilka topikow w dziale "zywienie" i tam ktos wyjasnia, ze sa zle i dobre maczki miesne i w Acanie jest wlasnie ta dobra. Radze ci zwracac uwage na to, czy karma zawiera maczke sojowa, bo podobno husky je nie trawia i ogolnie jest to podobno kiepski wypelniacz. Reinie zamowilam teraz na probe Acane i nie dzieje sie nic zlego, oprocz tego, ze nie chce jej jesc, ale ona niczego nie chce jesc :cry: Moge ci jeszcze polecic Belcando, bo podoba mi sie jej sklad (probowalysmy ja tez i nic zlego sie nie dzialo, ale Belcando zawiera maczke rybia a Reina wszystko co czuc ryba omija szerokim kolem :lol:) Przez chwile jadla tez Nutro Choice i Purine Pro Plan i tez wszystko bylo OK, ale Acana i Belcando sa duzo tansze a rownie dobrej jakosci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Moja sunia aktualnie dostaje do jedzonka Royala- maxi baby dog ale w najbliższym czasie powinnyśmy przejść na juniora. Ja jednak zastanawiam się nad zmianą karmy bo junior z tego co mi wiadomo ma bardzo dużą ilość białka bo aż 32%, podczas gdy np. Eukanuba ma 26% a Acana 29%.

Nie wiem co Cię tak niepokoi w tej różnicy :roll: Czy rozważasz przejście na Akanę dlatego, że w jej składzie jest białka dokładnie "w połowie" pomiędzy skrajnymi wartościami Eukanuby i Royala?

Uważam, że nie jest dobrym pomysłem zmiana producenta karmy w połowie okresu intensywnego rozwoju. Zwłaszcza jeśli piesek je tę karmę z apetytem i dobrze się rozwija.

Każda firma ma swój kompletny program żywieniowy i "przeskakiwanie" z jednego w drugi może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Oczywiście zmiana byłby jak najbardziej słuszna gdyby karma powodowała jakiekolwiek dolegliwosci, albo nie była akceptowana przez psa.

Nawet najlepsza karma jest tylko o tyle dobra, o ile służy konkretnemu psu i jest przez niego z apetytem zjadana :)

Link to comment
Share on other sites

Jest już karma specjalistyczna dla bokserów :D

Może warto spróbować :roll:

NOWOŚĆ W PAŹDZIERNIKU !

Boksery należą do psów brachycefalicznych charakteryzujących się krótką czaszką (długość odpowiada szerokości), wyraźnym stopem, krótką kufą i przodozgryzem (dolna szczęka jest dłuższa i nieco uniesiona). Cechy te są przyczyną problemów z uchwyceniem krokieta oraz zbyt szybkiego jedzenia.

Wrodzony dynamizm i duża aktywność fizyczna Bokserów, powodują silne obciążenie mięśni i stawów. Psy te są także szczególnie narażone na rozwój schorzeń serca prowadzących do osłabienia mięśnia sercowego, zaburzeń w jego pracy oraz w krążeniu krwi.

Dlatego tak ważne jest utrzymywanie Boksera w dobrej kondycji, zapewnienie mu odpowiedniej ilości ruchu, prawidłowej diety oraz regularnych badań kontrolnych u lekarza weterynarii. Firma Royal Canin opracowała dietę przeznaczoną specjalnie dla psów rasy Bokser.

Karma BOXER 26 zapewnia:

- Utrzymanie masy mięśniowej i wspomaganie ochrony stawów.

- Wspomaganie i ochronę serca:

- Ułatwienie chwytania krokieta i efekt czyszczący.

1294996021.gif

Link to comment
Share on other sites

Ano coraz więcej jest karm specjalnie 'dla' :)

A dla labów RC opracował, i sprzedaje, karmę specjalistyczną w dwóch odmianach.

Standard i wersja weterynaryjna - dostępna TYLKO u vetów, którzy sprzedają również karmę. 8)

Ta druga, droższa o około 20 zł na duuużym worku, ma większą zawartość glukozaminy i siarczanu chondroityny oraz witamin.

:P

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi teraz o karme dla bokserow

Cechy te są przyczyną problemów z uchwyceniem krokieta oraz zbyt szybkiego jedzenia.

Z tego co wiem zaden wlasciciel boksera nie zauwazyl w.w. problemu :roll:

Zacytuje jedna wypowiedz z innego forum

Polityka Royal polega na zalozeniu, ze klient wybierajacy z kilku karm jedzenie dla swojego ulubienca nie zawsze potrafi sie zdecydowac ktora karma bedzie dla niego najlepsza, czesto ludzie sie zastanawiaja czy kupic wersje z jagniecina i ryzem, czy moze wysokoenergetyczna a moze dla psow o normalnej aktywnosci. Wchodzi taki delikwent do sklepu i widzi karme DLA WLASNEGO PSA. I juz sie nie waha, a karma taka jest tylko jedna jedyna na rynku, w zwiazku z czym rezygnuje z innej dla tej wlasnie, bo pies tej samej rasy co jego ulubieniec figuruje na opakowaniu Czysty zysk dla firmy i radosc dla wlasciciela, ktory wierzy ze nareszcie znalazl to , czego szukal

Nio ale schodzimy z tematu.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest papillonek

,,dla wszystkim sztucznym jedzonkom mówię FEEEEEEEEEEE!!!!!!!!
mięcho + dodatki + witaminki - chyba my też tak jemy''
a kto tu pyta o to czy suche karmy są dobre????
równie dobrze mogłabym tu zaczą pisac o tym jakie jedzenie w puszkach polecacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...