Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

[quote name='ClaudiaAnna']Kiedyś rozmawiałam z panią która wzieła z tamtąd psa. Pies po zabraniu ze schroniska był w złym stanie, chory i pobity, przestraszony. Po kilku latach Pani musiała wyjechać na 1dzień i nie miała gdzie zostawić psa ponieważ rodzina i znajomi mieli psy a ten piesek ze schroniska nie lubił innych psów a poza tym bał się ludzi, gdy zostawał sam bez swojej pani gryzł, szczekał... Pani postanowiła zostawić psa na tą jedną dobe w "hotelu" prowadzonym w olkuszu. Gdy po niego wrócila Pracownicy na początku nie wiedzieli o jakiego psa chodzi, nie mogli go znaleźć a jak już znaleźli odkazało się że pies był pobity, miał złamaną łape i chyba kilka innych kości... Gdy Pani zapytała co się stało właściciel odpowiedział że pies rzucił się na pracownika to musieli jakoś ratować życie tego pracownika... To tłumaczenie było śmieszne bo piesek jest mały, sięga przed kolano... Zapytałam pani czy gdzieś to zgłaszała i czy chciałaby powiedzieć o tym w sądzie bo przeciwko p. pałce toczy się proces ale niestety Peni powiedziała że nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i nie chce zeznawać... Niestety nie mam kontaktu do niej... :(

Kiedyś pisałam też z osobą która pracowała w schronisku przez kilka miesiecy, odeszła bo nie mogła już patrzeć na to co tam się dzieje... Spróbuję nawówić tego pana żeby zeznawał przecieko pałce ale nie wiem czy się uda, jak już kiedyś o to pytałam powiedział że się zastanowi ale nie bardzo chciał opowiedć co tam się działo... Później kontakt się urwał :( a szkoda bo to na pewno byłyby cenne zeznania...[/QUOTE]
Jaki z tego wniosek? Udajemy ze zalezy nam na poprawie losu zwierzat. Calkowity brak odpowiedzialnosci obywatela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']trudno jest namówić ktoś żeby zeznawał bo ludzie myślą że później będą mieć jakieś problemy z tego powodu więc wolą się nie mieszać... A ja nie wiem jak można by przekonać kogoś tekiego żeby zmienił zdanie... ;/[/QUOTE]
W takim razie nic nie zrobimy a P. bedzie zwierzeta dalej mordowal, bo mu na to dajemy przyzwolenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']trudno jest namówić ktoś żeby zeznawał[B] bo ludzie myślą że później będą mieć jakieś problemy z tego powodu więc wolą się nie mieszać[/B]... A ja nie wiem jak można by przekonać kogoś tekiego żeby zmienił zdanie... ;/[/QUOTE]

Niech ludzie tyle nie myślą:diabloti: Albo ktoś się uważa za miłośnika zwierząt i robi wtedy wszystko, aby zmienić ich dramatyczną sytuację, albo tylko myśli!:shake:
Adę-jeje też próbowano przekonać, że się naraża,że mogą jej coś zrobić - jak widać nic się nie stało:cool3:
To złoczyńcy powinni się bać, a nie ludzie prawi!
Tak, uważam, że to nawet nie pan P. jest winien aktualnej sytuacji, tylko niemi świadkowie:angryy: Brak działań jest równe z przyzwoleniem!!!!
Dlaczego wyciąganym z Ol. zwierzętom nikt nie robi obdukcji??:angryy:
A potem lamenty, że P.jest bezkarny!

Link to comment
Share on other sites

Missieek, czy istnieje możliwość wpłacenia na Twoją działalność (psiaki) 1% z PIT? Czy współpracujesz może z jakąś fundacją mającą status OPP, która daje taką możliwość (np. Viva)?

Czy ta sunia, tez pojechała do Krakowa na dt?
[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien11/biala5.jpg[/IMG]

Ten pojechał do Krakowa, czy ten bardzo chudy starszy 'podhalan'?
[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien11/szkielecik1.jpg[/IMG]

I jeszcze ta sunieczka?
[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien11/ruda1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie, nie mam mozliwosci zbierac 1%, gdyby bylo troche osob chetnych na takie wsparcie dla zwierzakow to mozna by poprosic jakas fundacje, np skarpete na koncie ANF zrobic

biala nadal jest w Olkuszu
podhalan uspiony podobno
szkielecik jest na dt w Krakowie
ruda suka razem ze swoim szczeniakiem jest u mamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missieek']nie, nie mam mozliwosci zbierac 1%, gdyby bylo troche osob chetnych na takie wsparcie dla zwierzakow to mozna by poprosic jakas fundacje, np skarpete na koncie ANF zrobic

biala nadal jest w Olkuszu
podhalan uspiony podobno
szkielecik jest na dt w Krakowie
ruda suka razem ze swoim szczeniakiem jest u mamy[/QUOTE]

Ja bym wpłaciła dla Ciebie i Twoich psiaków 1%, gdyby była taka możliwość. Czy mogłabyś porozmawiać z ANF? Tylko, że oni pobierają chyba 20% prowizji z wpłat na inne zwierzęta/akcje niż ich własne, to bardzo dużo :/ Czy nie ma innej organizacji, która współpracuje z Tobą i ma status OPP?

Można by zrobić banerek o 1% i na pewno grupa osób zainteresowanych by się zebrała. Znajomych bym spróbowała namówić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annika']a ten czarny szkielecik ( drugie zdjęcie) ma wątek na dogo?[/QUOTE]
[url]https://www.facebook.com/events/270502933011277/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/216999-Krak%C3%B3w-Daisy-i-Jag%C3%B3dka-Tunia-Mikrusek-%C5%BC%C3%B3%C5%82w-kr%C3%B3lik-kociaki..S-zukamy-domk%C3%B3w-i-wsparcia?p=18305761&viewfull=1#post18305761[/url]

Link to comment
Share on other sites

POTRZEBNA MI WASZA POMOC!

Wybiera się może ktoś z Was dziś lub jutro do schroniska ? Wczoraj wieczorem z mojego osiedla straż zabrała sunie, młodziutka czarno-brązowa z białym krawatem troche bokserowata. Podobno mieli zawieźć ją do schroniska... Możliwe że znaleźli się właściciele suni tylko teraz niewiadomo czy jest ona w olkuszu czy wywieźli ją do Bielska... Niestety nie mam zdjęć... Do schronu będę mogła pójść dopiero w środe po południu a nie wiem czy mnie wpuszczą bo z reguły jak szłam tam po południu to wszystko pozamykane i nikogo dookoła nie było...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClaudiaAnna']POTRZEBNA MI WASZA POMOC!

Wybiera się może ktoś z Was dziś lub jutro do schroniska ? Wczoraj wieczorem z mojego osiedla straż zabrała sunie, młodziutka czarno-brązowa z białym krawatem troche bokserowata. Podobno mieli zawieźć ją do schroniska... Możliwe że znaleźli się właściciele suni tylko teraz niewiadomo czy jest ona w olkuszu czy wywieźli ją do Bielska... Niestety nie mam zdjęć... Do schronu będę mogła pójść dopiero w środe po południu a nie wiem czy mnie wpuszczą bo z reguły jak szłam tam po południu to wszystko pozamykane i nikogo dookoła nie było...[/QUOTE]

dowiedz sie w strazy gdzie trafila suka, maja obowiazek Ci powiedziec
do Bielska juz z Olkusza nie odwoza, mozliwe ze do Racławic teraz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potwierdzam słowa Misieek!
Od stycznia Olkusz podpisał umowę z nowo powstałym schroniskiem w Racławicach -gmina Miechów!!!!!
Zabierzów też tam teraz wysyła psy i podobno Krzeszowice też tam podpisały umowę!
Jest prośba - jeśli ktos pojedzie do tych Racławic / to też prywatna firma Jan Michalski/
czy można prosić o relację na temat tego nowego schroniska?
Tu na wątku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Potwierdzam słowa Misieek!
Od stycznia Olkusz podpisał umowę z nowo powstałym schroniskiem w Racławicach -gmina Miechów!!!!!
Zabierzów też tam teraz wysyła psy i podobno Krzeszowice też tam podpisały umowę!
Jest prośba - jeśli ktos pojedzie do tych Racławic / to też prywatna firma Jan Michalski/
czy można prosić o relację na temat tego nowego schroniska?
Tu na wątku?[/QUOTE]

to przerażające, że w świetle prawa ten cżłowiek buduje następny obóz koncentracyjny dla psów! I odpowiedzialni za to męczenie zwierząt pracownicy gmin nic sobie z tego nie robią. A powinny ich sumienia gryźć calymi dniami i nie dawać im spać po nocach :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']to przerażające, że w świetle prawa ten cżłowiek buduje następny obóz koncentracyjny dla psów! I odpowiedzialni za to męczenie zwierząt pracownicy gmin nic sobie z tego nie robią. A powinny ich sumienia gryźć calymi dniami i nie dawać im spać po nocach :([/QUOTE]
w Raclawicach jest inny wlasciciel, konkurencja dla P. z Olkusza, co nie zmienia faktu lamania praw ustawodawcy przez funkcjonariuszy panstwowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']to przerażające, że w świetle prawa ten cżłowiek buduje następny obóz koncentracyjny dla psów! I odpowiedzialni za to męczenie zwierząt pracownicy gmin nic sobie z tego nie robią. A powinny ich sumienia gryźć calymi dniami i nie dawać im spać po nocach :([/QUOTE]
to przerażające, że okoliczni mieszkańcy nic sobie z tego nie robią. gdzie ich sumienia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nasza Fundacja czeka na dowody w sprawie znecania sie nad zwierzetami trafiajace do tego przybytku.
Potrzebne sa obdukcje zwierzat, zdjecia i chetni ktorzy beda zeznawac w sadzie. Jest to jedyna droga do skazania tego obywatela, a co za tym idzie zgodnie z nowelizacja Ustawy, moze dostac wyrok zakazujacy pracy przy zwierzetach od 1-10 lat. O to walczymy.
Niestety na opieszalosc pracy sadu nie mamy wplywu.
Wykaz toczacych sie postepowan.

[url]http://www.boz.org.pl/mp/olkusz/post/index.htm[/url][/QUOTE]
życzę Pani powodzenia. na tym forum w większości to trzęsiportki -takich do sądu nie zaciągniesz

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dostałam też informację o nowym [SIZE=5][B]beniastym w OLKUSZU[/B][/SIZE]... i to akurat w te największe mrozy!:-( :-(
Wyglądająca na bardzo młodą... bardzo zachudzona suka: "szczypiorek"....nic więcej na temat suni nie wiem, ale ... sunia zupełnie nie ma szansy na ciepło i bezpieczeństwo w tym miejscu... to już nawet nie kwestia jej obecnego stanu zdrowia- nawet jeśli nie jest w najgorszej kondycji, tam za moment będzie w strasznym stanie:-(- nie tylko fizycznym, ale i psychicznym!



[SIZE=4][B]Czy ktoś ma może pomysł jak pomóc suni???[/B][/SIZE].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Wczoraj dostałam też informację o nowym [SIZE=5][B]beniastym w OLKUSZU[/B][/SIZE]... i to akurat w te największe mrozy!:-( :-(
Wyglądająca na bardzo młodą... bardzo zachudzona suka: "szczypiorek"....nic więcej na temat suni nie wiem, ale ... sunia zupełnie nie ma szansy na ciepło i bezpieczeństwo w tym miejscu... to już nawet nie kwestia jej obecnego stanu zdrowia- nawet jeśli nie jest w najgorszej kondycji, tam za moment będzie w strasznym stanie:-(- nie tylko fizycznym, ale i psychicznym!



[SIZE=4][B]Czy ktoś ma może pomysł jak pomóc suni???[/B][/SIZE].[/QUOTE]

Podnoszę, bo nie mam innego pomysłu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomanka_']jakby znalazł się jakiś DT i byłaby potrzeba wyciągnięcia suni ze schronu to ja w miarę możliwości służę pomocą, niestety suni do siebie wziąć nie moge. :roll:[/QUOTE]

Najwiekszym problemem jest znalezienie bezpiecznego miejsca dla suni... a mrozy nocą poniżej 15stopni( co najmniej)... dziękuję za deklarację- będziemy pamietać.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odezwał się do mnie dom z Czechowic Dziedzic... pytał o Milusia...Miluś już w ds, wiec pamiętając o suni w Olkuszu, po rozmowie z ludźmi, zaproponowałam im ,by skontaktowali sie z Olkuszem i podpytali o sunię... napisali do mnie maila:
" ... niestety nie jest w stanie nawet powiedzieć, czy przygarnięty zwierzak to pies czy suka, podobno przebywa tam od 4 dni i jest tak wychudzony i wygłodzony, że je surową kapustę. Nie uzyskałam również żadnej informacji na temat zdrowia zwierzęcia, ponieważ weterynarz obejrzy psa dopiero za 2 tyg."

Nie wiem jak wygląda teraz sytuacja z chorobami zakaźnymi w Olkuszu, ale bardzo się obawiam, że jeśli stan psa tak określiło samo schronisko, to sunia nie tylko z własnym wyczerpaniem i mrozami musi walczyć...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...