Jump to content
Dogomania

Pies robi kupę na łóżko


Domi

Recommended Posts

Moja 4,5 miesięczna suczynka nie miała nigdy problemów z załatwianiem się na dworze. Od pewnego jednak czasu, mimo, że na spacerach robi kupkę, to po zdarza jej się narobić na łóżko - niestety nie moje.
Nie załatwia się nigdzie indziej w domu, a na to jedno łóżko robi - tylko kupę, siusi nie i nie codziennie - tak co kilka dni.

Jak ją odstraszyć od tego miejsca? Jak oduczyć załatwiania się na łóżko?
Badzo proszę o jakieś rady, bo to przestaje być zabawne :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domi'] Od pewnego jednak czasu, zdarza jej się narobić na łóżko - niestety nie moje.
Nie załatwia się nigdzie indziej w domu, a na to jedno łóżko robi - tylko kupę, siusi nie i nie codziennie - tak co kilka dni.

Jak ją odstraszyć od tego miejsca? Jak oduczyć załatwiania się na łóżko?
Badzo proszę o jakieś rady, bo to przestaje być zabawne :shake:[/quote]
Za mało info podajesz. Wygląda na to, że właściciel(ka) łóżka wywołuje w suni jakies emocje, Ty musisz ustalić czy negatywne(strach) czy pozytywne(euforia).I jeden i drugi stan ducha :lol: może dawać takie efekty.

Link to comment
Share on other sites

Łózko należy do mojej mamy i wzbudza ona w Ami raczej samą radość :)

Czy jest jakiś sposób na to, żeby mała przestała ją okazywać w taki sposób? :) Dodam, że załatwia się tam tylko wtedy, gdy zadnej z nas nie ma w sypialni, nigdy nie zrobiła tego przy nas. Nie była też NIGDY karana za załatwianie się w domu ( w ogóle nie stosuję systemu kar cielesnych).

Link to comment
Share on other sites

Czasem tak bywa, kiedy szczeniak u hodowcy był wysadzany np. na stare szmaty. Ale to tylko jedna z możliwych przyczyn.

Ja bym jeszcze zapytała, co dokładnie robicie po stwierdzeniu kupy? Bo może niechcący nauczyliscie ją, że kupa w łóżku to najlepszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi, narobienie zamieszania.

Tak czy siak najlepiej wpadki ignorować i starać sie je uniemożliwić przez nieudostępnianie łóżka/pomieszczenia z łóżkiem, no i nagradzać załatwienie się we właściwym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...