Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='ATLANTYDA']Ja byłam w czerwcu więc nie było tak tłoczno i wieczorami pieski spacerowały po plaży ,w ciągu dnia raczej swobodnie nie biegały tylko smyczka .
W sezonie już więcej ludzi ale jak pies nie będzie biegał myślę że nie ma problemu .
Tak się jeszcze zastanawiam ,ale przy głównym wejściu chyba jest zakaz wprowadzania psów .[/quote]

Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałam, dzikiej plaży tam nie ma. Hmm...chyba w takim razie zrezygnuję. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić moją psicę nie biegającą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula&Goofi'][B]Witajcie ! :)
Iż mieszkam nad morzem, chciałam zaproponować osobą szukającym wypoczynku nad morzem z psem, urlop w Międzyzdrojach (Uwaga - Nie dać nocleg tylko polecić Międzyzdroje na Urlop z Psem ;)). Za Kutrami jest Psia Plaża gdzie jak sama nazwa mówi można bez problemu pochodzić z psem. Jest dużo innych atrakcji ! Promenada i Molo. Tani dojazd do Świnoujścia (Niestety do mojej wioski tylko bez psa chyba, że piechotą gdyż kursuje tylko PKS, a on niestety piesków nie zabiera). Więc serdecznie zapraszam!
[/B][/quote]

znalezlismy jednak nocleg w międzyzdrojach w dniach 14-17 sierpnia, za 35 zł, zobaczymy jak zostaniemy przyjeci. w takim razie na pewno pojawimy sie na tej psiej plazy:) a tam jest jakis napis ze to jest psia plaza?? Bo my zawze jezdzilismy do międzyzdroji ale na plaze chodzilismy z drugiej strony mola;) Mam nadzieje ze to będą udane wczasy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula&Goofi'][B]U mojej cioci ? ten nocleg? :)
Plaża jest za bazą rybacką, za kutrami. Nie ma znaku że to psia plaża, ale wszyscy tam chodzą z psami i tak się przyjeło, że psia ;) No to udanego wypoczynku życzę.
[/B][/quote]

nie u Twojej cioci, u jakies innej pani, ale chyba jeszcze przedzwonie do Twojej cioci, bo niby mamy zarezerwowany nocleg w innym miejscu, ale jakos mi ta pani przez telefon "nie podeszła", a nie chce czuc sie jak intruz z psem.
a cy twoja ciocia oglasza sie moze na internecie z noclegami??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']A mają jeszcze wolne miejsca???:cool3::cool3: My tez chcemy gdzies nad morze pojechac z naszym pupilem ale nie moge znalesc nic ciekawego:([/quote]


Nie wiem:( ale chyba nie:( wiesz, mnie Darłówko ogólnie przeraża:(zdaje się, że tam jest full ludzi-ja tego nie znoszę...tęsknię za Chałupami-cisza, spokój a pies chodzi gdzie chce, jak chce i ile chce...no ale za pozno dostalam urlop i o Chałupach moge pomarzyć:(mam nadzieję, że bedzie dobrze-wazne, że piesek bedzie miał swoja werandę i nie bedzie musiał kisnąć w domku tylko sobie wyjdzie:)Wiem, że tam na plaże nie wolno z psami-a...mam to gdzieś...sobie takie miejsce znajde, gdzie można)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][B]Sawa - Ośrodek Wypoczynkowy[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]80-680 Gdańsk-Sobieszewo, ul. Nadwiślańska 35a[/FONT]
[LEFT] [/LEFT]
[FONT=Verdana]tel./fax (058) 372-43-30, kom. 600 239 471[/FONT]
My tam jedziemy nie ma problemu z psem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gretel'][FONT=Verdana][B]Sawa - Ośrodek Wypoczynkowy[/B][/FONT]

[FONT=Verdana]80-680 Gdańsk-Sobieszewo, ul. Nadwiślańska 35a[/FONT]

[FONT=Verdana]tel./fax (058) 372-43-30, kom. 600 239 471[/FONT]
My tam jedziemy nie ma problemu z psem[/quote]

a masz moze jakas strone internetowa do tego osrodka, zeby zdobyc wiecej informacji??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']nie u Twojej cioci, u jakies innej pani, ale chyba jeszcze przedzwonie do Twojej cioci, bo niby mamy zarezerwowany nocleg w innym miejscu, ale jakos mi ta pani przez telefon "nie podeszła", a nie chce czuc sie jak intruz z psem.
a cy twoja ciocia oglasza sie moze na internecie z noclegami??[/quote]

Nie moja ciocia nie ogłasza się w internecie.

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazlam jeszcze jeden nocleg w Międzyzdrojach gdzie przyjmują z pieskiem:) a tamtego poprzedniego zrezygnowalam, poniewaz pani wydala mi sie jakaś malo pozytywnie nastawiona do pomyslu przyjazdu z psem, a nie chce sie czuc jak intruz:) i nawet tanszy o 5 zl;)

Link to comment
Share on other sites

czytam to forum i myślę że wyjazd z pieskiem nad morze to świetny pomysł na wspólne spędzenia wakacji. tylko niestety nie mam możliwości pojechać tam samochodem, lecz chyba będę zmuszona podróżować pociągiem. co mi poradzicie odnośnie załatwiania spraw fizjologicznych, bo wątpię że mo rocko wytrzymałby 12 godzin bez załatwiania się. myślałam nawet żeby jechać nocą, ale wiem że on w środkach transportu nie może spać bo się bardzo stresuje. poradźcie co mam zrobić ;* z góry dzięki :p

Link to comment
Share on other sites

My wyjeżdżamy nad morze już dzisiaj w nocy. Co prawda tylko na weekend, czyli do niedzieli, ale lepsze to niż nic. ;)
Aha, jedziemy do Chłapowa, pociągiem i również się obawiam podróży, bo mam szczeniaka. A podróż z przesiadką nie różni się w naszym przypadku od podróży bez przesiadki (ta sama trasa, tyle samo czasu czekania w Gdyni, gdzie mielibyśmy mieć przesiadkę). Mam nadzieję, że jakoś przeżyjemy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']na samym Helu zakaz wstępu[/quote]
Od Helu do najbliższej 'legalnej' psiej plaży jest ponad 10 km. [B]Psie plaże na Półwyspie Helskim są przy wejściu 55 (między Jastarnią a Juratą) i przy wejściu 31 (przed Kuźnicą od strony Chałup).[/B] Tylko bardzo proszę wszystkich przyjeżdżających nad morze - nie rozdeptujcie wydm !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz']Od Helu do najbliższej 'legalnej' psiej plaży jest ponad 10 km. [B]Psie plaże na Półwyspie Helskim są przy wejściu 55 (między Jastarnią a Juratą) i przy wejściu 31 (przed Kuźnicą od strony Chałup).[/B] Tylko bardzo proszę wszystkich przyjeżdżających nad morze - nie rozdeptujcie wydm ![/QUOTE]
otóż to. Jest ciężko, byłam, doświadczyłam.

Link to comment
Share on other sites

W okresie letnim w mniejszych miejscowościach, takich jak np. w Rewie (gmina Kosakowo), gdzie wielu psiarzy przyjeżdża pies także nie ma prawa wstępu na plażę. Reguluje to uchwała w sprawie "Regulaminu czystości i porządku na terenie Gminy Kosakowo".
Podobnie wygląda w całym Trójmieście ... Oczywiście i tak wielu wchodzi na plażę z psem, ale trzeba się liczyć z tym, że w którymś momencie strażnik zwróci nam uwagę (w najlepszym przypadku) albo od razu wlepi mandat. To już tylko od nas zależy ...

Link to comment
Share on other sites

Od 12 do 20 lipca mamy (tzn. ja, mój mąż i dog niem.) zarezerwowany domek dla 4 osób w Mikoszewie, 200 zł za dobę, w pełni wyposażony, do morza 800 m. Problem w tym, że skład nam się posypał i szukamy towarzystwa, żeby podzielić koszty...
Mile widziane byłyby dwie osoby z suczką albo niedużym/wykastrowanym psem. Dużych niekastrowanych Gaudi niestety nie toleruje. Są jacyś chętni? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']A czy na terenie Kamiennego Potoku można wchodzić na plażę z psem?[/quote]
Nie można. W całym Sopocie masz zakaz wejścia z psem na plażę - do końca września czy nawet - do końca października ... Ostatnio koło 17-18 jak byłam na spacerze panowie ze Straży Miejskiej (koło Koliby - to taka knajpa góralska) wlepiali mandaty za wchodzenie z psami na plażę, a w zasadzie - spacerowali sobie wzdłuż wyjść z plaży i dopiero przy wyjściu wyłapywali 'psiarzy'. Sopoccy strażnicy są dosyć dociekliwi i egzekwujący przepisy dotyczące psów - oczywiście jak coś zauważą ;) Jak chcemy wykąpać psa w morzu, to na pewno najłatwiej wybrać się jak najwcześniej rano albo jak najpóźniej - ryzyko 'spotkania' wtedy zdecydowanie maleje - prawie do zera.
Wzdłuż parku przy plaży czasami jeżdżą także oznakowanym samochodem. W parku lepiej pierw się porozglądać dookoła nim spuścimy psiaka ze smyczy, bo powinien być w kagańcu, a wiadomo że wtedy ani nie porzucasz piłki ani frisbee ... Czasem na spacerze każę psu nosić w pysku własną smycz przyczepioną do obroży.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, no szkoda, będę musiała jedynie wstawać bladym świtem i wychodzić na plażę ;)
Szkoda tylko, że właścicielka kwatery wprowadziła mnie w błąd, bo powiedziała, że psy na plaży w jej okolicy widać :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...