Jump to content
Dogomania

Buldożka Gabi ma swój nowy dom !!!


lavinia

Recommended Posts

Gabi jest piękna na tych zdjęciach :loveu:

Co do powodów oddania psa dodałabym jeszcze : ALERGIA :oops:

Oby Gabi trafił się wspaniały domek :p

Ps. Ja też uważam , że nie najlepszy zestaw: kobieta w ciąży, małe dziecko i nowy pies ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiesz, dii, jak rozmawiałam przez telefon z byłą pania Gabi, to powiedziała mi, że muszą ją oddać, bo dziecko ma alergię

a póżniej, gdy małą do mnie przywieżli, to ten alergiczny chłopiec bawił się przez prawie godzinę z trzema szalejącymi buldożkami...i co ? ano nic........

ale co to za różnica, jaki powód ? mała miała jechać do rozmnażalni i tyle, bo ktoś dał pieniądze...nieistotne, że czekałby ją los okrutny, w kojcu, z daleka od ludzi...

takie bezwiedne okrucieństwo ludzi jest chyba najgorsze.. oni mi mówili, ze szukają dla niej dobrego domu przecież...

i najlepsze - Gabi kupili kilka miesięcy temu "dla dziecka", od uroczej pary starszych państwa z Warszawy, którzy przecież nie mają żadnej hodowli, mają tylko suczkę, którą "od czasu do czasu" dopuszczają do jakiegoś pieska. Póżniej suczka ma szczeniaczki, a mili starsi państwo w miły i uroczy sposób je sprzedają po 800 zł sztuka.....no i to jest przeciez w porządku, bo oni tę suczkę tak kochają przecież.....

wszystko mi opada, nie tylko ręce

Link to comment
Share on other sites

Lavinia , z tą alergią to tylko strzelilam ale masz całkowitą rację niestety i rozpacz ogarnia jak się widzi losy tych psiaków a ilość rozmnażanych rośnie :shake: i chyba jeszcze dłużo wody upłynie zanim ludzie przestaną się łasić na te kilkaset zł. zarobku oczywiście z miłości do zwierząt :watpliwy: a w chęci zaspokojenia posiadania psa nie będą bezkrytyczni i głęboko pomyślą o wszystkich problemach z tym związanych .

Link to comment
Share on other sites

a tu Gabi :-)





[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/6858/dsc0650resizeib9.jpg[/IMG]

Odkąd zobaczyłam to zdjęcie - przepadłam.
Zobaczyłam naszą Negrusię
[*] - bokserkę od 27.06.2007 za TM.
Bardzo nam jej brakuje.Myśleliśmy wielokrotnie o psie,śledzę losy bokserków z BwP i ... realizm :mieszkamy na drugim piętrze w bloku bez windy,więc duży pies odpada.
Buldożek to dla nas bokserek mini.Zastanawialiśmy się nad kupnem bf,poczytaliśmy o rasie i ...wydaje mi się,że czekaliśmy na Gabi.
To właśnie poczułam widząc to zdjęcie i zdecydowałam się napisać.
Wiem( z innych wątków buldożkowych),że "załapać" się na buldożka od Lavinii to tak jak trafić szóstkę w Lotku,ale nie darowałabym sobie,że nie spróbowałam.
Wydaje mi się,że Lavinia ma już domek dla Gabi na oku,ale gdyby było inaczej to będę do dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emdziolek'][COLOR=DarkOrange][B]:mdleje: jesteś moim góru:evil_lol:


Wiadomo jak to bywa gdy dziecko sie rodzi... najczęstszy powód oddawania piesków, zaraz po wyjazdach za granice:diabloti:

w zyciu bym nie dała psa do adopcji kobiecie w ciazy i z malym dzieckiem:shake:


dobra, juz bede cicho bo mnie zlinczują:diabloti:[/B][/COLOR][/quote]

[COLOR=Olive][B]Nie wiedzialam,ze kobiety w ciazy sie dyskryminuje.
Ja mam 11-letniego synka i rowniez jestem w ciazy.W domku czekaja na mnie moje dwie suczki yoreczki i nie widze przeciwskazan.Dziewczynie jest przykro i jest w szoku,ze nie dostanie psa z powodu dzieci
Ciotki pierwszy raz spotkalo mnie cos takiego na tym forum...:shake:
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandrunia 29'][COLOR=olive][B]Nie wiedzialam,ze kobiety w ciazy sie dyskryminuje.[/B][/COLOR]
[B][COLOR=olive]Ja mam 11-letniego synka i rowniez jestem w ciazy.W domku czekaja na mnie moje dwie suczki yoreczki i nie widze przeciwskazan.Dziewczynie jest przykro i jest w szoku,ze nie dostanie psa z powodu dzieci[/COLOR][/B]
[B][COLOR=olive]Ciotki pierwszy raz spotkalo mnie cos takiego na tym forum...:shake:[/COLOR][/B]
[/quote]
No cóż, nie tylko kobiety w ciazy sa dyskryminowane;-)
JAko, że szukamy od dawna z żona pieska, ogladalismy z zainteresowaniem sunię GAbi.
NAwet nie chciałem pisac posta, nie chcialem ustawiac sie w kolejce/castingu do adopcji. Nie mam zamiaru udowadniać,ze nie jestem wielbłądem, jak to ktoś kiedys trafnie zauwazyl.
Po prostu ktos z grona znajomych Pań Forumowiczek weżmie tego psiaka i tak to sie skonczy. Myśle,że nie ma sensu pisac dramatycznych apeli typu" maleńka szuka domu" - można to przeciez załatwic na priv.

Link to comment
Share on other sites

Sandruniu - żeby była jasność - ja nikogo nie dyskryminuję. Ale fakty sa jakie są - kilka osób z dogo zwróciło uwagę na to, że Twoja koleżanka, z Twoją pomocą poszukiwała juz innego psa na forum, kilka razy, nie wiem dlaczego te adopcje nie doszły do skutku.

Dzieci nie są żadną przeszkodą, szczególnie gdy pies jest młody, sam jak dziecko. Mnie jednak przeszkadza trochę to, że oprócz informacji o ciąży i dwuletnim dziecku, niczego więcej na temat Twojej koleżanki nie wiem. Ani gdzie mieszka, ani jakie ma warunki, nie wiem też jak wygląda sytuacja w domu - czy wszyscy domownicy zgadzają się na posiadanie psa itp. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym oddała buldożka w ekspresowym tempie komuś, kogo nie znam wcale, tylko dlatego, że ten ktoś CHCE pieska i się denerwuje i boi się, by ktoś inny mu go nie sprzątnął.....

Buldożka się nie dostaje...buldożek może zostać zaadoptowany i traktowany jak członek rodziny. Ja nie twierdzę, że Gabi miałaby żle u Twojej koleżanki, ale sama musisz przynac, że jest w tej historii trochę znaków zapytania.

Link to comment
Share on other sites

Stach, a czy to przypadkiem nie Ty chciałes zaadoptować nowofundlanda od dziewczyn i dziwiłeś się, że ktos chciałby przyjechać na wizytę przedadopcyjną ??

i jamniczka ??

i w sprawie Gizmo też pisałeś do mnie, pamiętam.

a coż w tym złego, że Gabi może trafic do którejś z Pań Forumowiczek ? Przecież dogomania to chyba właśnie takie miejsce, które skupia ludzi mądrze kochających zwierzęta.....takich, którym nie trzeba tłumaczyć dlaczego np sunia ma byc wysterylizowana, ani innych takich.

A Ty chcesz pomóc, czy tylko pogadać i ponarzekać ? Bo jeśli chcesz pomóc, to może pogadaj z Emdziołek, ona działa w Twojej okolicy - są tam dwa buldożki, roczna sunia i półroczny piesek......pójdą w weekend do pseudohodowli, bo nie mamy już kasy, żeby je wykupić....może chcesz zrobić coś pozytywnego ????

a Gabi też nie znalazłam na ulicy - była na allegro, KAŻDY mógł zadzwonić, rozmawiać, negocjować. KAŻDY mógł przekonac właścicieli, by nie sprzedawali jej babie, która na swoim koncie w allegro sprzedaje hurtem szczenięta różnych ras "z domowej hodowli", a psy trzyma w klatkach. Wreszcie KAŻDY mógł uzbierać jakąśtam kwotę i Gabi odkupić.....tylko, że nikt tego nie zrobił, oprócz głupiej, pchającej się do każdej adopcji lavinii i jej równie głupiej koleżanki. Więc teraz ta głupia lavinia wraz z koleżankami chciałaby zapewnić Gabi jak najlepszy dom. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']
A Ty chcesz pomóc, czy tylko pogadać i ponarzekać ? Bo jeśli chcesz pomóc, to może pogadaj z Emdziołek, ona działa w Twojej okolicy - są tam dwa buldożki, roczna sunia i półroczny piesek......pójdą w weekend do pseudohodowli, bo nie mamy już kasy, żeby je wykupić....może chcesz zrobić coś pozytywnego ????

[/quote]

Ile kasy brakuje? Bo ja moge dołożyć a potem nawet DT dać na jakiś czas (dopóki jestem na urlopie ...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stach']No cóż, nie tylko kobiety w ciazy sa dyskryminowane;-)

Po prostu ktos z grona znajomych Pań Forumowiczek weżmie tego psiaka i tak to sie skonczy. Myśle,że nie ma sensu pisac dramatycznych apeli typu" maleńka szuka domu" - można to przeciez załatwic na priv.[/quote]

No cóż - to i chyba ja się odezwę ...
Dyskryminacja ? A kogo dotyczy ta dyskryminacja ? Potencjalnych chętnych czy może raczej psów które są do wyadoptowania ?

Jakoś nie widziałam parę miesięcy temu tłumu chętnych na danie domu dwóm bulwim szczeniakom. No ale chłopcy są głusi. No i jeden nie ma oka. A drugi niefunkcjonującą trzustkę ... Też byli "kluseczkami" ... Rozkosznymi kluseczkami ... I co z tego ? A no to z tego że byli mocno wybrakowanymi kluseczkami.

Na dom zdaje się że czekają też dwie dwuletnie suczki ... tam jakoś nie ma "tysiąca" chętnych. A dlaczego ? Za stare ? A może dyskryminuje je to że nie są już "rozkosznymi szczeniaczkami" ?

A co do znajomych Pań Forumowiczek i tego że taka czy inna bulwa zostanie przez nie zaadoptowana - cóż nie wydaje mi się że im należa się tylko i wyłącznie takie bulwy których nikt absolutnie nie chce. Nie chce tylko dlatego że są stare lub chore. I nie są szczeniaczkami.

Link to comment
Share on other sites

OK juz jestem.

Więc: sunia ma 1rok i 2 miesiace, kolor - marengo z bialymi znaczeniami
Piesek biały - 9 miesiecy.

Babeczka nie mysli rozsądnie, chce je sprzedać dla pseudohodowcy, mamy czas na zastanowienie sie do jutra, jak nie to w weekend pójdą do pseudohodowcy.

Mają tylko pierwsze szczepienia, nie mają nawet szepień przeciwko wściekliźnie:roll:
Suczka ma dziwnie spuchnięte łapki, jak sie uda - wezme ją na tymczas.
Pieska musiałby ktoś wziaść na tymczas.

Kasy nie ma narazie rzadnej, jak sie uda z mojego bazarku bedzie ok 200-250zł ale to kropla w morzu potrzeb.
Trzebaby dozbierać jeszcze sporo kasy.

Po za tym oba psiaki są zdrowe, przyjacielskie.

Co robić? zaklepać je i poprosic o rozłozenie na raty tej płatności?

Kto pomoze finansowo??

HELP!:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emdziolek']OK juz jestem.

Więc: sunia ma 1rok i 2 miesiace, kolor - marengo z bialymi znaczeniami
Piesek biały - 9 miesiecy.

Babeczka nie mysli rozsądnie, chce je sprzedać dla pseudohodowcy, mamy czas na zastanowienie sie do jutra, jak nie to w weekend pójdą do pseudohodowcy.

Mają tylko pierwsze szczepienia, nie mają nawet szepień przeciwko wściekliźnie:roll:
Suczka ma dziwnie spuchnięte łapki, jak sie uda - wezme ją na tymczas.
Pieska musiałby ktoś wziaść na tymczas.

Kasy nie ma narazie rzadnej, jak sie uda z mojego bazarku bedzie ok 200-250zł ale to kropla w morzu potrzeb.
Trzebaby dozbierać jeszcze sporo kasy.

Po za tym oba psiaki są zdrowe, przyjacielskie.

Co robić? zaklepać je i poprosic o rozłozenie na raty tej płatności?

Kto pomoze finansowo??

HELP!:placz:[/quote]

dużo kasy to ja nie mam ale zawsze coś wyskrobie
pomysł ratami jest OK ale jak mimo to nie uda sie uzbierac kasy, to co wtedy?
tymczas moge dać ale nie na długo, najwyżej do końca lutego bo wtedy wracam do pracy z urlopu macierzyńskiego, oczywiście o ile piesek toleruje psy, suki, koty, małe dzieci i niemowlęta (u mnie jest wszystkiego po trochu :razz:) oraz nie ma choroby zakaźnej bo raczej byłoby mi trudno to całe towarzystwo odseparować
no i niestety z powodu posiadania niemowlaka nie miałabym mnóstwa czasu dla pieska (jak nie bede miała czasu na spacer to zawsze pozostaje ogród ;)), ale zawsze mój tymczas lepszy od żadnego...
jakby co, daj znać

Link to comment
Share on other sites

kolejny bazarek:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/piekne-ciuszki-na-buldozki-do-1-12-a-125838/#post11324203"]~*~PIĘKNE CIUSZKI NA BULDOŻKI~*~do 1.12[/URL]

i jeszcze jeden:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/filmy-na-buldozki-do-1-12-a-125839/#post11324276"]~*~FILMY!! NA BULDOŻKI!!~*~do 1.12[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nasze bazarki:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/piekne-ciuszki-na-buldozki-do-1-12-a-125838/#post11324203[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/filmy-na-buldozki-do-1-12-a-125839/#post11324276[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/swieta-u-buldozkow-mega-bazar-na-splate-dlugow-w-lecznicy-125635/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/film-dvd-przyjaciel-pies-uczenie-zachowan-gratis-na-buldozki-125732/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/wszystko-czarne-biustonosz-ciuchy-buty-na-buldozki-do-6-12-a-125758/[/url]


[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/tanio-grafika-strony-www-na-buldozki-125766/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/chwilowo-ostatni-bazarek-buldozkowy-125662/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...