Jump to content
Dogomania

Jaki przysmak do "tresury"


szymonsz

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam. A co jeśli chcę psa szkolić.. "długo"? Dajmy na to chcę go nauczyć jakiejś nw. komendy, potrenowac zostawanie,przychodzenie do nogi etc etc.. jezeli za kazdy dobry uczynek pies dostanie smakolyk wkoncu bedzie gruby:D Słyszałam w związku z tym o istnieniu specjalnej"karmy/smakołyków" która to rzekomo ma mniej kalorii? Tylko czy rzeczywiscie takowa istnieje? słyszeliście o czymś takim?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że mój pies nie potrafi czytać :roll: Biedactwo by się załamało gdyby dowiedziało się, że tu takie nagrody się daje.
My lecimy na samej suchej karmie. Z dziennej porcji wydzielam część na nagrody :diabloti: Z extra nagród to tylko suszone żwacze wołowe, uszy etc... ale to dopiero po sesji, bo na długo zajmuje psa.

Co do parówek...
Są specjalne parówki dla małych dzieci (od trzech lat) i te parówki są mniej faszerowane chemią. Myślę, że będą lepsze/zdrowsze niż te zwykłe. Niestety nie pamiętam firmy :oops:

Link to comment
Share on other sites

taks dzięki za przepis w najbliższym czasie na pewno spróbujemy :):)): My poki co korzystamy z kabanosa, mięsa gotowanego, gotowych przysmaczków, czasami piekę też ciasteczka z wątróbki - mała za nimi szaleje :):):):)
[B]metaxa[/B]: nawet przy intensywnym szkoleniu to i tak nie przekarmisz psa ( a przynajmniej nie powinieneś) nie wolno przesadzać z komendami pies ma się cieszyć szkoleniem pracą z człowiekiem a nie męczyć, poza tym nagroda ma być symboliczna to naprawdę ma być kawałeczek... Jeżeli mimo to się obawiasz możesz odrobinę zmniejszyć dawkę karmy, normalnego posiłku...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dla jednego z moich psów wszystko jest aktrakcyjne(pewenie dlatego że jest ze schroniska i ciągle chciałby jeść "na zapas"), z kolei drugi-wypieszczony od szczeniaka za nagrody najchętniej by przyjmował świeże tylko mięsko

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To może mi ktoś doradzi :P Chcę zacząć klikanie z psem i szukam odpowiedniego smakołyku.

Większość gotowych i sucha karma odpada bo pies ma je gdzieś.

Parówka, ser żółty, Frolic niby byłyby ok, ale nie pasują mi konserwanty i przyprawy - pies będzie wpaszczał tego sporo na okrągło.

Na codzień Barfujemy, większość "dań" nie nadaje się niestety żeby zrobić z nich smakołyki z kilkudniowym terminem przydatności :shake:
[B]taks[/B], czy twoje "suszki" wychodzą też z innych rodzajów mięsa, nie tylko z wołowiny? Bo chyba je wypróbuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To może mi ktoś doradzi :P Chcę zacząć klikanie z psem i szukam odpowiedniego smakołyku.

Większość gotowych i sucha karma odpada bo pies ma je gdzieś.

Parówka, ser żółty, Frolic niby byłyby ok, ale nie pasują mi konserwanty i przyprawy - pies będzie wpaszczał tego sporo na okrągło.

Na codzień Barfujemy, większość "dań" nie nadaje się niestety żeby zrobić z nich smakołyki z kilkudniowym terminem przydatności :shake:
[B]taks[/B], czy twoje "suszki" wychodzą też z innych rodzajów mięsa, nie tylko z wołowiny? Bo chyba je wypróbuję.[/QUOTE]

a nie możesz na świeżo mięsa pokroić, tego które dostaje do jedzenia, i zużyć tego samego dnia w ramach karmienia? bo nawet jak dostaje samą kość to są na niej kawałki mięsa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Surowe mięso.. no fajnie, ale chyba nie tak ciągle? Myślałam, żeby na suchej karmie lecieć i przy ważniejszych sesjach mięso dawać. Jakie suche karmy polecacie, żeby smakowały i ładnie pachniały (dla psa ;p ).

Ps. Nie wiem jak z tym mięchem będzie skoro gumiasty, jak dawałam suchy chleb to dziamdział to i dziamdział... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniecha93']Surowe mięso.. no fajnie, ale chyba nie tak ciągle? Myślałam, żeby na suchej karmie lecieć i przy ważniejszych sesjach mięso dawać. Jakie suche karmy polecacie, żeby smakowały i ładnie pachniały (dla psa ;p ).

Ps. Nie wiem jak z tym mięchem będzie skoro gumiasty, jak dawałam suchy chleb to dziamdział to i dziamdział... :/[/QUOTE]

każda która będzie dawana na zasadzie spalania miski, czyli cała dzienna porcja za coś, a nie za darmo wrzucona do miski ;)

Link to comment
Share on other sites

ja tylko dodam,ze na szkoleniu agillity poradzono mi zeby jako nagrody(oczywiscie poza zabawka, ktora jest najlepsza) nie stosowac suchej karmy bo pecznieje w zoladku i pies jest ociezaly i sie szybko najada i nie ma sily. Najleprze jest mieso gotowane,ale nie kurczak bo sie strasznie "kruszy" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój za to od żółtego sero dużo bardziej woli biały ser :) Choć oczywiście mięcho też wcina :) Ja żeby ni mieć pełnych kiszenie w smakach kupiłem sobie takie cóś [url=http://www.pastel.ehost.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=20&flypage=shop.flypage&product_id=118&option=com_virtuemart&Itemid=88&vmcchk=1&Itemid=88]Szkola Pastel - Pas-saszetka na biodra[/url] Sprawdza sie wyśmienicie
Polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Najwygodniejsza nagroda to tak zwane przysmaki treningowe. Są małe, więc łatwe w przechowywaniu np. na spacerze i niebrudzące naszych rąk przy dawaniu psu w nagrodę. Duży wybór ma firma Maced i Mr. Bandit są to np. nadziewane małe kosteczki albo sushi. Duży wybór róznych smaków często znajduję w sklepie Unizoo. Polecam tam zajrzeć w poszukiwaniu przeróżnych rzeczy dla zwierząt zwłaszcza takich jak przekąski dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...