Jump to content
Dogomania

hej sokoły - UKRAINA


dziewcze

Recommended Posts

Wlasnie Yoshko nad tym myslimy, aczkolwiek nie wiem czy ktos obcy zgodzi sie nas przemycic przez granice z 2 samoyedkami :shake: Mozemy jechac osobno. Wpadlysmy tez na pomysl aby przekroczyc granice pieszo a od granicy znalezc jakas taxowke :oops: Albo w Przemyslu busa znalezc :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kingula']Ehh, my nadal szukamy.
A czy zabieracie zaswiadczenie od powiatowego weta?[/quote]
Wystarczy paszport i rano w dniu wystawy podejdź do weta który wyda ci zaświadczenie, że pies jest zdrowy to ważne jest chyba 3 dni.
Poza tym dziś koleżanka mi napisała, cytuję:
"przeciwciała może zawołać polski celnik jak się wraca
z Ukrainy,bo przywozi się psy spoza Uni, trzeba celnikowi wówczas powiedzieć, że w styczniu przepisy się zmieniły i są niepotrzebne.
Postaram sie poszukać przepisów tak by ew. sobie wydrukowac i mieć przy sobie" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']ZPR dzieki za informacje, jesli znajdziesz taki przepis to umiesc go na forum (jesli to nie problem), rzeczywiscie lepiej miec cos takiego na papierze przy sobie ;)[/quote]
Ok napisałam do znajomej, ale pisała mi, że przeciwciała znieśli w styczniu, a poza tym znajoma, która często jeździ na wschód na wystawy pisała mi, że "Takie coś robi się wyłącznie zwierzętom rzeźnym - psów wyjeżdżającym na wystawę nie dotyczy" :mad:
Szukajcie tutaj [URL="http://www.wetgiw.gov.pl/"][COLOR=#0000ff]http://www.wetgiw.gov.pl/[/COLOR][/URL] jak ktos to znajdzie to wklejcie, ok!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwierzęta towarzyszące [B](psy koty i fretki) [/B]przemieszczane w celach niekomercyjnych
[B][U][COLOR=red]z państw Unii Europejskiej do Polski[/COLOR][/U][/B] muszą spełniać następujące wymagania: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zidentyfikowane za pomocą:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]czytelnie wytatuowanego numeru, lub [/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem);[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie (przedmiotowe szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr[COLOR=lime] [/COLOR]2005/91/WE[I] z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne[/I]). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach zalecanych przez producenta szczepionki (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o dokonaniu ostatniego szczepienia zwierzęcia zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [SIZE=3]Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]UWAGA![/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Times New Roman] [/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][SIZE=5][FONT=Times New Roman]PRZEMIESZCZANIE PSÓW, KOTÓW I FRETEK [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][FONT=Times New Roman]W WIEKU PONIŻEJ 3 MIESIĄCA ŻYCIA [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][FONT=Times New Roman]NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ [/FONT][/SIZE][/B]
[B][U][COLOR=red][SIZE=5][FONT=Times New Roman]JEST NIEDOZWOLONE[/FONT][/SIZE][/COLOR][/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]PRZEMIESZCZANIE W CELACH NIEHANDLOWYCH [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]ZWIERZĄT DOMOWYCH TOWARZYSZĄCYCH PODRÓŻNYM [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B](PSÓW, KOTÓW I FRETEK)[/B][/SIZE][/FONT]
[U][COLOR=red][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z PAŃSTW TRZECICH DO POLSKI [/FONT][/SIZE][/B][/COLOR][/U]
[U][COLOR=red][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR][/U]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przemieszczanie zwierząt domowych towarzyszących podróżnym z państw trzecich do Polski odbywa się na podstawie przepisów art. 8 rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. [I]w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG.[/I][/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia, psy, koty i fretki pochodzące z:[/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Wingdings][SIZE=3]§[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]państw trzecich wyszczególnionych w Załączniku II Części B, Sekcji 2 oraz w Części C rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady (aktualną listę państw zawiera rozporządzenie Komisji (WE) Nr 590/2006 z dnia 12 kwietnia 2006 r. [I]zmieniające rozporządzenie (WE) nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wykazu państw i terytoriów[/I]) mogą być przemieszczane na terytorium RP jeżeli:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zidentyfikowane za pomocą [B]czytelnego tatuażu z numerem lub mikroczipu[/B] zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785
(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli w czasie przemieszczenia, tzn. musi dysponować czytnikiem).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, przy użyciu szczepionki inaktywowanej, zawierającej przynajmniej jedną jednostkę antygenową na dawkę (standard WHO).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zaopatrzone w świadectwo zdrowia, którego wzór zawarty jest w Decyzji Komisji z dnia 1 grudnia 2004r. Nr 2004/824/WE [/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]ustanawiającej wzorcowe świadectwo zdrowia dla przemieszczania o charakterze niehandlowym psów, kotów
i fretek z państw trzecich do Wspólnoty, [/I][B]lub[/B][/FONT][/SIZE]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman]paszport, zgodny z wzorem ustalonym Decyzją Komisji 2003/803/WE, w przypadku gdy zwierzę jest przemieszczane z państwa trzeciego wyszczególnionego w Załączniku II, Części B, Sekcji 2 do rozporządzenia Komisji (WE) Nr 590/2006, o ile to państwo trzecie powiadomiło Komisję i inne państwa członkowskie o zamiarze posługiwania się paszportem zamiast świadectwem zdrowia. W chwili obecnej dotyczy to Republiki San Marino, Szwajcarii, Norwegii i Lichtensteinu.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Wingdings][SIZE=3]§[/SIZE] [/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman]państw trzecich niewymienionych w Załączniku II do rozporządzenia (WE) nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady jeżeli:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zidentyfikowane za pomocą [B]czytelnego tatuażu z numerem lub mikroczipu[/B] zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785
(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, przy użyciu szczepionki inaktywowanej, zawierającej przynajmniej jedną jednostkę antygenową na dawkę (standard WHO).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman]zostaną poddane badaniu w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie. Badanie próbki krwi w celu określenia miana przeciwciał neutralizujących (badanie efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie) musi zostać wykonane
w laboratorium zatwierdzonym na terenie Wspólnoty. Lista laboratoriów zatwierdzonych do przeprowadzania badań w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie jest opublikowana w Decyzji Komisji 2005/392/WE
z dnia 17 maja 2005r. [I]zmieniającej Decyzję 2004/233/WE w zakresie wykazu laboratoriów uprawnionych do kontrolowania skuteczności szczepień przeciwko wściekliźnie u określonych domowych zwierząt mięsożernych. [/I]Zgodnie z art. 8 rozporządzenia 998/2003 [B][U]badanie powinno zostać wykonane po upływie co najmniej 30 dni od daty szczepienia i na trzy miesiące przed przemieszczeniem zwierzęcia.[/U][/B][/FONT][/SIZE]
[FONT=Symbol][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]zostaną zaopatrzone w świadectwo zdrowia, którego wzór zawarty jest w Decyzji Komisji z dnia 1 grudnia 2004r. Nr 2004/824/WE[/SIZE][/FONT][I][SIZE=3][FONT=Times New Roman] ustanawiającej wzorcowe świadectwo zdrowia dla przemieszczania o charakterze niehandlowym psów, kotów
i fretek z państw trzecich do Wspólnoty.[/FONT][/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam jeszcze to, ale to dotyczy Rosji, a o Ukrainie nie ma
[CENTER][CENTER][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) przewożone w celach niekomercyjnych (niehandlowych) z Polski do [U][COLOR=red]Federacji Rosyjskiej[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wwóz psa, kota lub fretkę na teren Federacji Rosyjskiej wymaga uzyskania indywidualnego zezwolenia importowego od rosyjskich służb weterynaryjnych Federal Veterinary Services Orlikov per., 1/11 107139 Moscow, Russian Federation [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]tel. (7 095) 975-4347, [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]fax: (7 095) 207 - 5111, [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL][SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]http:/www.mcx.ru[/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ww. zwierzęta muszą spełnić następujące wymagania:

1. Być zaopatrzone w świadectwo zdrowia wydane przez kompetentne władze kraju wysyłającego (powiatowy lekarz weterynarii).
2. Nie wykazywać objawów chorobowych w ciągu 21 dni poprzedzających wysyłkę.
3. Być zaszczepione przeciwko wściekliźnie w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
4. Pochodzić z regionu, na którym w ciągu ostatniego roku nie występowała wścieklizna.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]__________[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak ktoś znajdzie cos u Ukrainie to wklejcie[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][COLOR=seagreen]Jak ktoś ma czas to poczytajcie na stronie, którą podałam Akty prawne, jak coś znajdziecie konkretnego to wklejcie. Ale ja myślę, że nie taki diabeł starszny ... :diabloti: i trzeba po prostu samemu się przekonać[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=seagreen] :lol:[/COLOR] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Do wszystkich, którzy jadą od strony Krakowa.[/B]

[B]Trzeba wziąć przynajmniej dodatkową godzinę zapasu, bo droga od Wieliczki do niemal samego Tarnowa jest w remoncie, jedzie się z prędkością max. 40 km na godzinę a w dni powszednie (w sobotę również) na niektórych odcinkach jest ruch wahadłowy. Jednym słowem KOSZMAR.:angryy: [/B]
[B]Nie wiem jak jest za Tarnowem, bo tam nie byłam...:shake: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna'][B]Do wszystkich, którzy jadą od strony Krakowa.[/B]

[B]Trzeba wziąć przynajmniej dodatkową godzinę zapasu, bo droga od Wieliczki do niemal samego Tarnowa jest w remoncie, jedzie się z prędkością max. 40 km na godzinę a w dni powszednie (w sobotę również) na niektórych odcinkach jest ruch wahadłowy. Jednym słowem KOSZMAR.:angryy: [/B]
[B]Nie wiem jak jest za Tarnowem, bo tam nie byłam...:shake: [/B][/quote]

Wiem, jechalam :shake: do Tarnowa z Krakowa 4 godziny :placz:

Link to comment
Share on other sites

Polecam boczną drogę Kraków Huta - Tarnów. My wracalismy tamtędy z wystawy w Krakowie.
Prawdopodobnie jedzie się przez Szczurową, niestety nie prowadziłam, więc na 100% nie powiem, w każdym razie wyjeżdża się w Tarnowie na obwodnicy. Napewno można tę drogę znależć na mapie.
Główą drogą Rzeszów-Kraków jechaliśmy 4 godziny, a z powrotem tą boczną, tylko 2.

Link to comment
Share on other sites

rany nie strasz mnie:-o, jedziemy z Przemyśla PKSem , jest we Lwowie o 10.00 ale nie wiem jakiego czasu, dlatego dodałam sobie godzinke :) a zresztą to jeszcze nie wiem czym pojedziemy bo na 100% nie jest pewne czy nas kierowca z psami zabierze, jestem już tak zdesperowana że będę nawet łapać TIRy:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...