Jump to content
Dogomania

Niekonwencjonalne wyleczenie nużycy


rwpb

Recommended Posts

zdaję sobie z tego sprawę, chciałam tylko wiedzieć jak bardzo i na co. moja suka od urodzenia zmagająca się z nużycą zachorowała na chłoniaka. podanie jej advocata jednocześnie z chemią powoduje dość spore wyłysienia w miejscu kropienia. Został mi tylko tactic, jakoś leczyć ją muszę. Z drugiej strony rozwalenie jej wątroby w takim stanie to będzie gwóźdź do trumny...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Na Allegro. Stosowałam kapiele boraksowe u mojego tymczasowicza i polecam gorąco. Efekt o wiele lepszy niż przy tradycyjnym leczeniu. Zresztą często Advocate nie działa wcale, a ivermektyna na jakiś czas, a do tego jest niebezpieczna. Kąpiele wykonywałam u szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Hej wiem , ze temat z przed kilku lat ale dla mnie wlasnie teraz bardzo aktualny pomozcie , ktory boraks mam kupic ? Bo wchodze na allegro a tam .. rozne boraksy- dziesieciowodny, pieciowodny i jeszcze jakies inne cuda z cyklu.. ktory jest wlasciwy? HELP! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowa osoba aczkolwiek bardzo uważnie przeczytałam wszystkie porady i wpisy na temat kapieli z uzyciem boraksu. Mój mops którego odkupilad od deliktanie mowiac niezbyt przyjemnych ludzi boryka się wlasnie z nuzyca. Jest to stadium początkowe jak okreslila to Pani weterynarz i na szczęście nie ma objawow nagminnego drapania. Jedynie od czasu do czasu czyli bardzo zadko. Majlo ( mój mopisk ) dostal serie antybiotykow potem Dermosterol 7 kaspulek podawanych co trzeci dzien. Do tego co 2 tydz zalecono kapanie w szamponie Peptivet. Dostal również sucha karme  hypoalergiczna z firmy Royal.   Na początku była mala poprawa. Skora pod pachwinkami z ciemniejszej zmieniala kolor na jasniejsza. Siersc zaczela dużo mniej wypadac ( jednakże wypadanie siersci u mopsów nie jest zjawiskiem niepokojącym gdyż te potworki klacza się codziennie na maksa ) Jednakze po Dermosterolu zaobserwowałam znacznie ograniczone wypadanie siersci. Niestety po około niecałych 2 tygdoniach mopsik zaczal się drapac wszędzie  i wylizywać przednie lapki mimo iż wcześniej nie było objawow drapania się. Przeczytalam skład karmy i doszłam do wniosku ze uczula go wlasnie ta karma która w składzie ( nie pamiętam już dokładnie jak to było ) ale miała w składzie cos z mielonych pior czy cos podobnego. Doszlam do wniosku ze to karma uczula bo skoro Pani weterynarz zalecila aby odstawić wszelkie poduszki kołdry i wszystkie rzeczy które posiadaja puch i piora to jakim cudem mogla dac karme w skład której wchodzi wlasnie to??(: Do kontroli idziemy za tydzień jednak wcześniejsza poprawa kolorytu skory znow się pogorszyla. 

Szcerze mowiac bardzo ciesze się ze natrafiłam na to cudowne forum i już mamy wszystko zamówione do sporządzania roztworu do kapieli. Jak tylko będziemy mieć to u siebie robimy roztwor i zaczynamy kuracje. Mam gleboka nadzieje ze mopsikowi się poprawi. Zdaje sobie sprawę ze poprawa nie nastapi z dnia na dzień gdyż sa to ciężkie schorenia do wyleczenia i cudu nie oczekuje ale mam naprawdę nadzieje ze mu to pomoze choć  w niewielkim stopniu.   Pania weterynarz polecila mi moja znajoma która od lat do niej chodzi. Niestety mam wrazenie ze Pani weterynarz nie ma doświadczenia z alergiami nuzyca i zmianami skórnymi i ze leczy mopsika metoda prob i bledow :( Może się myle ale za każdym razem Pani doktor wciska mi nowe preparaty i za kazda wizyta wydaje fortune. Pomijam fakt iż stwierdzenie ze tylko ta karma która ona ma  w klinice hypoalergiczna firmy Royal jest dobra dla pieska i to ze pies nie lubi suchej karmy to tylko moje widzi misie i jak się go dwa dni preglodzi będzie jadl wszystko - jest dla mnie jakas wielka pomylka. Dla tego wybieramy się do nowej Pani weterynarz która znaleźliśmy na forum i która specjalizuje się w chorobach skórnych psiakow. 

Jak tylko dostaniemy składniki potrzebne do przygotowania kapieli i będziemy po pierwszej kapieli zdamy relacje :) 

Pozdrawiamy wszystkie tu cudowne czworonożne stworzonka i wysylamy calusiaki 

Link to comment
Share on other sites

A karmy Royal Canin unikaj jak ognia. Każda inna jest lepsza choć ja osobiście swoje psy całe życie karmię naturalnie mięsem i to dużo większe od mopsa a miewałam nawet i cztery rottweilery.

Ja kupilam kiedyś szczeniaka, którego karmiono niemal od urodzenia tą karmą i o mało nie umarł z głodu bo chyba lepiej by przyswajał suche ziemniaki. Przestawiłam go na mięso i wyrósł na championa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam też mam szczeniaka a wlasciwie dwa ze schroniska dluga historia z nużycą lub grzybicą nie roboona zeskrobina zastodowana tabletka o ile pamietam symparica i kapiele w szamponie z problemami grzybicznymi. Chce wypróbować kąpiele w boraksie. Moje pytanie o kolor sierści czy wrócił do naturalnego z takiego rudawego pieski czarne podpalane? Maja około 2,5 miesiąca i czy jakieś maści na te miejsca stosować np nagietek, aloes czy olej z dziurawca czy tylko te kąpiele? Jaką omega 3 dla psa wybrać Efa olie czy olej z łososia norweskiego dzikiego? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...