Jump to content
Dogomania

Kantarek


Manu

Recommended Posts

  • 3 months later...

no w autobusach jest najgorzej :x

wchodzilam kiedys do autobusu, przede mna babka z jakims jazgotem na smyczy, oczywiscie bez kaganca, i weszla normalnie. Aqua byla wtedy jeszcze szczeniakiem (jakies 5 miesiecy), i kierowca mnie nie chcial wspuscic dalej do autobusu, bo "ten pies nie ma kaganca", a gdy powiedzialam, ze przed chwila weszla pani z psem tez bez kaganca, a moj pies to w dodatku szczeniak, koles jeszcze bardziej sie wkurzyl i mnie wywalil z autobusu :-?

a gdzies wsrod pasazerow slyszalam "a taki ladny piesek..." :wink:

Link to comment
Share on other sites

Niestey ale ten raz na jakis czas jak sie jedzie,tez trzeba miec :( A wczoraj bylam na ognisku klasowym i sie umowilysmy z kolezanka ze bierzemy psy ( ona ma foksteriera ) i one sie znaja- bawily sie,ale jak przyszlo co do czego,czyli poczestunek,albo picie wody to sie roznily :P A wszysc sie wtedy bali... a wychowawczyni byla oburzona ( aha.. i nie rozrozniala nazwy smyczy od kaganca :/ ) ehh .. jedni sie nie bali bo wiedzieli co i jak :/ ..ale wyglad nuki straszyl ludzi ( ?! )

Link to comment
Share on other sites

My też mamy kantarek i też nie narzekamy ;) [no, może czasami...]

Dla nas było to zbawienie, jeżeli chodzi o wszelkie wiewiórki, koty, inne psy wybitnie Bilem 'zainteresowane'.

Można powiedzieć, że jest on podzielony na dwa połączone ze sobą paski : jeden wokół pyska, drugi wokół szyji, z tym że jak powiedział Grześ, ten wokół szyji jest po to, żeby pies go sobie nie ściągnął. Pod pyskiem znajduje się kółko, do którego podpinasz smycz. Kiedy pies ciągnie, kantar wywija mu głowę w bok, co na pewno nie jest przyjemne.

Odnośnik do kantara nie na psie, mam nadzieję, że coś z niego zobaczysz Wojtas ;) :

Kantarek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...