Jump to content
Dogomania

***Zulus*** piękny,wspaniały ,dostojny już w nowym domu


ciapuś

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aga dzieki za zalozenie Zulusowi tematu :loveu:

Tak sie sklada ze siersciak zlamal mi serce. Jest taka wielka krowa, uwielbiajaca pieszczoty i spacery. Kiedy do niego podchodze on siedzi na budzie i merda ogonem. Jak da buzi to mam pol wlosow mokrych. Poczatkowo na spacerze ciagnie koszmarnie, ale po jakis 10 minutach idzie juz normalnie.
Nauczyl sie juz wymuszac jedznie bo wyje i piszczy tak straszliwie ze nie sposob mu odmowic. Dalam mu kolderke do budy. Nie rozwalil jej tylko spi, aly szczesliwy. Zulus kocham go i bardzo bym chciala zeby szybko dom znalazl.

Zulus jest po wyleczeniu grzybka, ma strasznie tlusta siesc. Jak ie go glaszcze zostaje loj na rekach. Przydalby sie jakis szampon bakteriobojczy i preparat na siesc. Moze ktora ciotka kupi, a ja bede mu podawac.

Zulus nie ma taeraz tak zle. Wychodzi zawsze w pn i pt ze mna, a z Ania praktycznie kazda sob i niedziela. Wiec sie troszke rozruszal ...

[url=http://www.wrzuta.pl/film/o5QBQfK0o6/]Wrzuta.pl - Zulus z łódzkiego schronu[/url]

Link to comment
Share on other sites

Juz pisze co u Zulusa...
Wczoraj nie mialam czasu z nim wyjsc, boze jak mi serce pekalo, tak na mnie patrzyl...Ale w poniedzialek byl na prawie godzinnym spacerze, wiec musial sie pogodzic z tym ze nie wyszedl...
Bede w pt to na pewno pojdziemy...
Co do jego tlustej siersci ... Podobno byl leczony na grzybiczne zmainy na skorze. Sama go pamietam jak poczatkowo zaczelismy wychodzic ze mial takie gole placki na skorze. Teraz jest wszystko ok, ladnie zarosniete, ale tlusty jest jak cholera.

Nie wiem co mu pomoglo, ale mysle ze najbardziej witaminy i arthorfos, ktory zawsze dostaje przy karmieniu, bo Zulusiatko juz tez dostaje gotowane. Kto nie widzial jego miny z gotowana raciczka w pysku - niech zaluje, bo to niesamowity widok...

Wet mi powiedzial ze to cos w rodzaju lojotowego zapalenia skory ??? Nie wiem co znaczy cos w rodzaju, ale sami wiecie jak jest...
Powiedzial ze dobry bylby jakis szampon przeciwgrzybiczny, zeby mu ten tłuszcz zmyc, ale problem jest taki, ze nie ma co z nim zrobic po kapieli ...
On sie nie nadaje do biura bo strasznie jest duzy i silny, poza tym boje sie ze moglby stracic bude, a ja go wole miec na oku...
Wymyslilam ze ja go przetre na mokro wilgotna szmatka z szamponem, tak delikatnie po wierzchu. I bede tak roobic zawsze jak bede w schronisku..

Wet powiedzial ze napewno bardzo by mu pomogly witaminy jakies typowo na siersc. Ja moge mu je podawac, ale jestem 2x w tygodniu, wiec nie wiem czy to ma sens, ale chyba lepiej 2x niz wcale.

Co do witamin na siersc najlepsze sa -> [URL="http://www.krakvet.pl/gammolen-preparat-poprawiajacy-kondycje-skory-kaps-p-4999.html"]Gammolen - preparat poprawiający kondycję skóry 150 kaps.[/URL] w krakvecie koszt ok. 32 zl.
Sama je daje psu i po jakis 2 tyg siersc stala sie lsniaca, jedwabista i bardzo mila w dotyku.
Tabletki sa wypelnione jakims olejem i moj Chico je je prosto z reki. Minus jest taki, ze daje sie 1 tabl na 5kg psa, wiec na Zulusa trzebaby bylo dac kolo 8-9 tabl jednorazowo. Nie latwo policzyc, ze przy codzinnym dawaniu opakowanie idzie w strasznie szybkim tempie....

Agata51 - jesli chcesz cos dac Zuluskowi, to mysle zeby odpuscic ten szampon, ja wezme swoj bepharowski i bede go nim myc.
Jesli nie ten preparat na siersc, to moze jakis zestaw witaminowy, ja kupuje Can Vit, bo jest najtanszy. 1 opakowanie idzie na raz, a daje psom po 2 miarki max, tak zeby kazdy dostal choc troche.
Z tego co widzialam to Dolfos jest dosc tani, opakowanie 1 kg proszku kosztuje kolo 25 zl. Gdyby Zulus dostal cos od ciotki to by bylo tylko dla niego i dostawalby pelna dawke.
No i jeszcze przydalaby sie glukozamina na stawy, bo juz powinien dostawac. U nas kupuja Arthrofos. Ja mu daje, ale w schronisku jest ostatnie opakowanie i do nowego roku juz nie kupia, bo straszny kryzys jest.

Co chcecie wiedziec o Zulusiatku napisze...

Na spacerach ciagnie jak cholera, poczatkowo to frune praktycznie za nim. Z innym psem nie ma szans go wziac bo zaczepia go, wyrywa sie starsznie co grozi wyrwaniem reki osoby kt z nim idzie...
Na imie zaczyna powoli reagowac, jest strasznie przytulasny i calusny. Po jakis 15 minutach spaceru idzie juz grzeczniej, ale to i tak jest dosc wykanczajace tempo. Mysle ze jeszcze ze 2, 3 spacerki i zaczne go puszczac luzem, zeby wyzyl ta swoja energie...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]cioteczki [B][SIZE=3]Bella[/SIZE][/B] znow jest w pustostanie!!

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/nie-bylo-domu-byla-nadzieja-bella-z-pustostanu-lodz-101776/index91.html"]Nie było domu, była nadzieja -Bella z pustostanu -Łódź[/URL]

[SIZE=4][B][COLOR=Red]POMOCY!!![/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Palatino Linotype][I][SIZE=3][SIZE=4]Biegniemy się przypomnieć![/SIZE][/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][I][B][SIZE=3] [IMG]http://www.bestanimations.com/Animals/Mammals/Dogs/Dog-10-june.gif[/IMG][/SIZE][/B][/I][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z wetką. Odradza witaminy i odżywki - Zulus to kolos, będą kosztowały majątek. Tak samo działa OLEJ Z PESTEK WINOGRON, jest dużo tańszy (duża butelko kosztuje kilkanaście złotych). Trzeba dodawać 2 łyżki do każdego gotowanego posiłku. Poza tym dobra sucha karma. 17-kilowy worek wystarczy Zulusowi na miesiąc z kawałkiem. Mogę mu fundnąć, ale chcę mieć pewność, że będzie tylko dla niego. I to wystarczy. Moje psy jedzą wyłącznie suche i sierś mają jak ta lala.
Rozmawiałam z Agnieszką, twierdzi, że jest to możliwe.

Asiu, wysłałam ci PW. Chcę pogadać. A może ktoś zna jej telefon, bo ona rzadko tu zagląda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...