Jump to content
Dogomania

Aza, moje słońce już za TM [']


Agnes

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Justa']Ogólnie RC uczula - z racji białek w niej zawartych, a przynajmniej taka krążyła opinia u mnie w klinice (mimo, że umowa podpisana z RC i wypadałoby ludziom wciskać)[/QUOTE]
Moja suka przerobiła kilka karm hypo a jedynie na RC hypo jakoś funkcjonuje. Wszystkie trovety i hill;sy odpadają niestety. Żałuję.

Z RC hypo moderate energy nie wiem czy suka cokolwiek ci schudnie, ta karma nie ma dużo włókna a tłuszczu tyle ile karmy bytowe przeciętnie.
Jest karma RC na rybie sensitivity control, ma obniżoną zawartość tłuszczu i białko pochodzące z ryby, do tego dużo włókna.Jest to jednak karma lecznicza i bez konsultacji z lekarzem bałabym się ją podać psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Magda, ale to wlasnie wet mi przepisuje ta karme i tak samo bez weta nie podawalabym na poczatku Obesity. Ja wiem, ze jest taka a jak sie nazywa to sie nie interesowalam ;)
Asiaczek oj tak, jeszcze znalezienie pracy...[/QUOTE]
Rozumiem.
Z drugiej strony, weci też nie do końca orientują sie w składzie karm, wiedza to co im przedstawiciel handlowy powie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Magda tu nie mam wyjscia niz ufac wetowi ;) Teraz sprobuje hypoallergenic moderate calorie - to to wlasnie dajesz czy to jeszcze co innego?
Nie wiem czy sie wetka nie walnela i to nie chodzi o [B]HYPOALLERGENIC MODERATE ENERGY[/B][/QUOTE]
Wyjścia nie masz, ale warto też wiedzieć co w danej karmie siedzi.
Przy odchudzaniu ważne jest chyba nie tylko ilość tłuszczu ale też błonnik.

Ja podaję zwykłą RC hypo. Tej ci nie proponuję, ma 19% tłuszczu i tylko 1% włókna. Moja suka sie na niej roztyła jak głupia.

Moderate energy ma 12% tłuszczy i chyba 2% włókna, czyli mniej wiecej tyle ile zwykłe karmy bytowe. Mówią że ta RC hypo jest bardzo dobrze przyswajalna.

Myślałaś żeby suce gotować?

Link to comment
Share on other sites

Magda ale wetka wie ze Aza ma schudnac i gdyby wystarczyla karma bytowa to by to powiedziala. Bo wie tez, ze RC Eukanuby Hillsa Azie nie kupuje, a inne firmy. I nigdy nie kupuje tez karmy u niej. Po prostu nie mam co zrobic z ta karma i to jedyne sensowne wyjscie.
Aza rosla na gotowanym, gotowalam do 2-3 roku zycia. Az zaczela po malu tyc i byly coraz wieksze problemy z trzymaniem moczu - ona na gotowanym prawie codziennie zostawia wielka plame na poslaniu. Jestesmy niestety skazane na suche
Swoja droga nie wiedzialam, ze masz suke alergiczke

Link to comment
Share on other sites

Nie nie, źle sie zrozumiałyśmy.
Mówię tylko że RC Hypo Moderate Energy ma podobną ilość tłuszczu i włókna co zwykła bytówka i chyba ciężko bedzie na niej zrzucić wagę. Nie mam zamiaru się wymądrzać czy coś, bo wiem, że właściciel najlepiej wie co psu służy, a co nie.
Zwyłka RC hypo jest potwornie tłusta, stąd chyba pomysł na utworzenie Moderate Energy.

[SIZE=1]p.s. Moja suka ma IBD i alergię pokarmową, do tego niedoczynność tarczycy i dysplazję stawów :roll:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ale ja rozumiem o co Tobie chodzilo :) I gdyby zwykla bytowka by wystarczyla to sadze, ze wet by mi o tym powiedzial. Chodzi glownie o to, ze mam 10 kg karmy i tym samym sporo jak dla mnie kasy do tylu. Nie mam co z tym zrobic, bo nie wyrzuce przeciez. Dlatego wole to zamienic na karme, ktora mam nadzieje, bedzie mogla zjesc a tym samym nie uczuli i przy okazji moze zrzuci. Aza juz schudla prawie 4 kg, wiec nie ma takiego cisnienia na typowo odchudzajaca karme :)
Swoja droga ciale nie wiem co ja kupie jak te akcje z karmami i alergia sie skoncza...

No to ja nie zazdroszcze...a niedoczynnosc macie potwierdzona tak na 100%?

Link to comment
Share on other sites

Wiem jak to jest z otwartymi niezjedzonymi workami karmy, które teoretycznie nie powinny suki uczulić, a jednak.

Tak potwierdzoną, tylko nie wiem co to znaczy czy na 100% ? :) Były wykonywane badania w kilku laboratoriach (tak dla pewności) wszędzie wartość była poniżej normy. Suka dostaje hormon i na razie poziom sie ładnie wyrównał.

Link to comment
Share on other sites

ech...moze wszystko niby moze, ale przez 7 lat przez 15 roznych firm przeszlam i nigdy tak nie bylo...malo tego dawalam Azie juz kiedys RC Adult Maxi i tez nic nie bylo, lupiez tylko...w piatek jade po worek hypo odchudzajacy, oby nic nie bylo

Nie wiedzialam, ze Dora ma problemy ze stawami, cos powaznego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...