Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='wolfi']
Na BARFie nie powinno być problemów z wypróżnianiem -wręcz przeciwnie , konsystencja kup pozwala na dobre oczyszczanie gruczołów okołoodbytniczych. Jeśli sa bardzo twarde i "sypią się " od razu to znaczy ,że w diecie za duzo kości.
[/quote]
moge cos wiecej o oczyszczaniu gruczolow psina sie kwalifikuje na oczyszczanie a ona i wet mieliby przy tym duzo stresu ( nieufna wobec obcych tym bardziej jesli chca ja dotykac w dziwne niestandardowe do glaskania miejsca :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ja karmilam Barfem 2 lata... I jakie mialam propblemy- nie moglam kupic nigdzie- koniny, krolikow oni jagnieciny. Sila rzeczy zostawala mi wolowina, wieprzowina i kurczaki. papki jarzynowo- owocowe robilam bardzo pilnie. I kiedy moja suka na tej diecie dostala karmiac 5 tygodniowe szczeniaki tezyczki- zrezygnowalam... Teraz daje such. W 2005 urodzila i wykarmila 8 szczeniakow. Nie bylo tezyczki ktorej sie bardzo balam...

Lecz nie daje tak zupelnie suchej karmy- daje kosci, daje lapki kurze i szyjki oraz korpusy. Takze warzywa i owoce. Lecz co najmniej jeden posilek to sucha karma. Po prostu boje sie bo o malo nie stracilam swojej suczki. Chce dodac ze witaminy przy barfie dostawala. Z pyszczka owszem nie smierdzialo. Lecz moja dryga suczka ma siersc sucha i lamliwa- wlasnie takiej dostala na Barfie. Oleje dawalam najlepsze ( oliwka pestki winogron itp) I dawalam tez odzywki na futerko. Lecz ciagle sie balam ze jednak brakuje tej roznorodnosci. A niestety nie bede hodowala krolikow, owiec czy koz zeby psy mialy urozmaicone mieso. A w malych miejscowosciach nie ma gdzie kupic roznego miesa. I tak rzeczywistosc brak roznych rodzajow miesa i problemy zdrowotne wykosily mnie z calkowitego stosowanie Barfa.

Link to comment
Share on other sites

[B]KONIEC NORMALNIE :roll: [/B]
Delta nie je RMB :shake: je tylko podroby i samo mięso, kości z mięsem nie tknie. Schudła nawet, boczki jej sie bardziej zapadły :shake: nie chce nawet kefiru. Moze jest chora :roll: Nie wiem co robić, ona już nie wyglada jak golden, zrobila sie taka chuda jak nigdy, a nadwagi nigdy nie miala.
I wogóle zrobila sie jakas nieswoja, smutna chodzi, nie biega po domu z chapciem :roll: tylko śpi i śpi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta'][B]KONIEC NORMALNIE :roll: [/B]
Delta nie je RMB :shake: je tylko podroby i samo mięso, kości z mięsem nie tknie. Schudła nawet, boczki jej sie bardziej zapadły :shake: nie chce nawet kefiru. Moze jest chora :roll: Nie wiem co robić, ona już nie wyglada jak golden, zrobila sie taka chuda jak nigdy, a nadwagi nigdy nie miala.
I wogóle zrobila sie jakas nieswoja, smutna chodzi, nie biega po domu z chapciem :roll: tylko śpi i śpi[/QUOTE]
Chyba musisz się z nią wybrać do Weta, bo to coś nie tak. Im szybciej tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

Tzn. schudla ale nie zowu tragicznie, tylko glupio wyglada, taka nie goldenowata :roll: nie widać żeber i nic, tylko ja wole jak ona jes bardziej masywna, a schudla pewnie przez to bo malo je, ostatnio nawet przez 3 dni nie jadla surowego bo nie chciala

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jest taka oklapnięta to znaczy, że psu coś jest. Może rzeczywiście przez to ucho. Ale co może mieć ucho do kości? A może jak je twarde to ją bardziej boli??? Naprawdę nie wiem. Jedno jest pewne piesek zdrowy tak się nie zachowuje. Przydałby się jakiś spec tutaj.

Link to comment
Share on other sites

No nie mogłam patrzeć i je Royala i przybrała na wadze, już wygląda normalnie, no ale kupy sie powiększyły :roll: narazie chyba zrobie taki mix, że np. rano suche wieczorem surowe albo jak jej sie znudzi suche to wrocimy do BARFu no bo tragedia normalnie :shake: Gotowanego nie daje, bo miała często biegunke o tym. Narazie norma, chociaż jeszcze z BARFu nie zrezygnowalam :cool1:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podaje sie takie kości, które służą psu. Ja jeszcze niedawno miałam problem właśnie z kośćmi wieprzowymi. Po zjedzeniu pies po jakimś czasie zwracał niestrawione kawałki. Zrezygnowałam więc z wieprzowych i problem momentalnie zniknął. Obecnie podaję RMB cielęce, wołowe i drób i jest ok :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta'][B]KONIEC NORMALNIE :roll: [/B]
Delta nie je RMB :shake: je tylko podroby i samo mięso, kości z mięsem nie tknie. Schudła nawet, boczki jej sie bardziej zapadły :shake: nie chce nawet kefiru. Moze jest chora :roll: Nie wiem co robić, ona już nie wyglada jak golden, zrobila sie taka chuda jak nigdy, a nadwagi nigdy nie miala.
I wogóle zrobila sie jakas nieswoja, smutna chodzi, nie biega po domu z chapciem :roll: tylko śpi i śpi[/quote]

[B]Delta [/B]ja mam ten sam problem z moją suczką, od jakiegoś czasu gardzi RMB :placz: Nie żeby zupełnie nie chciała go jeść, ale zjada ilości znikome np. jedno skrzydełko i koniec :shake: Na ryby wypięła się już dosyć dawno, ale z pozostałym RMB nie było żadnego problemu-aż tu nagle basta...

[B]wolfi [/B]znowu zwracam się z prośbą o pomoc do Ciebie? ALAT Aszi nadal jest podwyższony - wynosi 63 - czy przyczyną może być zachwianie proporcji pomiędzy RMB a podrobami i mięsem? Ona teraz głównie je mięso, podroby, jaja w całości, warzywa, owoce i jak wcześniej wspomniałam znikome ilości RMB. Do tego dalej podaje jej olej lniany na zmianę z olejem z wątroby rekina. Od czasu do czasu dostaje również twróg. Dodam jeszcze, że raz na 3 dni dostaje Zentonil, wspomagający pracę wątroby.

Pozdrawiam i liczę na Wasze porady!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_i_Łukasz'][B]Delta [/B]kryzys za nami!! :lol: Aszeńka znowu wcina RMB :multi:
Trzymamy kciuki za Was!![/quote]
[COLOR=indigo][I][B]Takie kryzysy, to nic złego. Przecież BARF jest bardzo sycący, więc może wystąpić taka sytuacja, że pies "pości".[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=indigo][I][B]Mój też tak czasami robi. Kilka dni pod rząd ptrafi zjeść ogromne ilości, a w następne dni zjada mniej. To tak jak u ludzi. Wszystko zależy od trybu życia, pogody...[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...