Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

[quote name='Victoria']będzie ktoś z okolic wawy chciał po nowym roku (albo i nawet bliżej wiosny) zamawiać ze mną coś z tego sklepu??
[URL]http://discdogs.pl/[/URL]
albo w jakimkolwiek innym sklepie gdzie dostanę hero xtra w normalnej cenie..[/QUOTE]

ten sklep jest nieczynny ;) a najnormalniejsza cena hero xtra powinna być w whippy, gdyż są jedynym dystrybutorem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motyleqq']ten sklep jest nieczynny ;) a najnormalniejsza cena hero xtra powinna być w whippy, gdyż są jedynym dystrybutorem[/QUOTE]
o a niedawno jeszcze widziałam tam promocje na eurablendy.. :roll: no trudno szkoda

[QUOTE=owczarek'ab;20166706]Na borderowej licytacji są 2 dyski Hero Xtra aktualnie za 41 zł :) [URL]http://www.bordercollie**********/border-collie-szuka-domu,37/vi-swiateczna-licytacja-na-schronisko-w-buku-tu-licytujemy,9805-180.html[/URL] nr 30[/QUOTE]
tak widziałam, ale w tym momencie nie mam nawet tyle pieniędzy :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hejo:)
Mam zamiar na wiosnę zakupić frisbee Sofflite PUP dla shih tzu na razie mamy zwykłego gumiaka z trixe, do przeciągania jest świetny ,ale z lataniem to już gorzej a do tego jak dla mnie dosyć ciężki jest. I teraz mam pytanie czy ten sofflite nadaje się też do przeciągania,podnoszenia psa itp. Chyba ,zę polecacie inny dysk nie jest to duży pies więc myślę ,że dysk będzie długo nam służył :D
[h=2][/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Hejo:)
Mam zamiar na wiosnę zakupić frisbee Sofflite PUP dla shih tzu na razie mamy zwykłego gumiaka z trixe, do przeciągania jest świetny ,ale z lataniem to już gorzej a do tego jak dla mnie dosyć ciężki jest. I teraz mam pytanie czy ten sofflite nadaje się też do przeciągania,podnoszenia psa itp. Chyba ,zę polecacie inny dysk nie jest to duży pies więc myślę ,że dysk będzie długo nam służył :D
[/QUOTE]
softy są fajne i delikatne dla psiej szczeki, ale z tego co pamiętam z lataniem to u nich najlepiej ni ejest ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Nie potrzebuje co prawda super latajacego,bo niestety mój pies dobrej koordynacji nie am wiec dalekie rzuty raczej odpadają :evil_lol: a co innego ewentualnie polecasz tylko też dosć delikatnego??[/QUOTE]
znaczy w sumie to nawet nie chodzi o szybkośc tylko one sa raczej trudne do złapania (ale moge sie mylic bo ostatnio softa w reku mialam ze 4 lata temu ;p) bo są takie mało lotne, nie zawisają w powietrzu przez co tak jakby ciężko i szybko spadają.. nie wiem czy dobrze napisałam :evil_lol:

nie mam zbyt duzego doswiadczenia z dyskach, bo oprocz gumiaka z trixie i softa mialam do czynienia jeszcze tylko z fastbackami. Więc nic innego jak one doradzic nie moge ;p
Znam jeszcze tylko yorka który łapie mini CSy, więc dla shih tez powinny być dobre ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam 4 softy i nie przesadzałabym z tym lataniem ;). Co prawda, teraz już ich nie używam, bo przeniosłyśmy się na standardowej wielkości dyski, ale softy służyły nam sporo czasu i jedyne problemy z lataniem, jakie (jako laik) zaobserwowałam wynikały z mojej winy, czyli braku umiejętności rzucania :eviltong:. Są na pewno dyski, które mają lepsze właściwości lotne, ale softami też spokojnie da się rzucać i jeśli robi się to dobrze, to pies będzie w stanie takie dyski łapać.

Link to comment
Share on other sites

Witam, czy jest kolosalna różnica między zwykłym Fastbackiem a Fastback Flex? My dopiero zaczynamy i chcielibyśmy poszerzyć ilość dysków. Pies łapie bez problemu w locie dyski z serii CS, ale te do ćwiczenia, szarpania, itd. się niestety nie nadają. Fastback jest dużo twardszy od dysku CS?

Link to comment
Share on other sites

Fastback wręcz delikatniejszy jak na mój gust niż cs. Flexy są wogóle elastyczne i że tak się wyrażę rozciągają się - można się nimi szarpać ale z psem o niezbyt mocnym uchwycie. Mogą się łatwo zdeformować i wtedy będą słabo latać. Ja dla większego psa - collie mam fastbacki zwykłe i wymieniam je raz na rok. Rzucam nowe a szarpię się starymi. Specjalnie ich nie żałuję bo są tanie. Flexy są dla szetlanda bo ma delikatniejszy pysk, uchwyt słabszy i uwielbia flexy bo są miękkie. Collie kilka razy dorwała flexa w locie i w zasadzie bez szarpania przedziurkowała.
Jak dla mnie fastbacki to wygodniejsze dyski do rzucania bo są większe od cs i ładniej zawisają w powietrzu. Podobnie latają hero air. Cs ma dla mnie tą wadę, że szybko niszczą się krawędzie, robią się ostre jak papier ścierny z fastbackami tak nie mam. Cs też stosunkowo szybko się spaczyły i skręcały w locie ale z drugiej strony przeleżały na mrozie i deszczu kilka sezonów i ciągle żyją - nie popękały. Flexy polecane są do ćwiczeń także na mrozie bo nie pękają co zwykłym fastbackom może się zdarzyć aczkolwiek mi pękł tylko jeden a rzucam nimi trzeci sezon wcześniej miałam cs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za wypowiedzi. Zdecydowałam się, że kupię 10pak w promocji (5 takich i 5 takich), żeby się przekonać na własnej skórze. CSy nie są dla nas za miękkie, może ciut za twarde, a czytaliśmy opinię, że te dyski są skierowane głównie do zawodów (stąd competition - cpt. obvious) niżeli treningów. Pewnie chodzi m.in. o te niszczące się szybko krawędzie. Mój pies w locie chętniej łapał gumopodobne dyski Nobby, mi się lepiej rzucało oczywiście CSami, więc Fastbacki będą chyba dla nas w sam raz. A że mało wytrzymują, no cóż, chyba na początku ważniejsza jest nauka techniki rzutu i krótki trening dla psa. A mi osobiście łatwiej trenować będzie 10cioma Fastbackami na raz niż 2ma Jawzzami... Tak przynajmniej ten wybór sobę tłumaczę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='kamilstoch'][INDENT] A Sonic wytrzyma dość mocny chwyt mojego psa?
Ja jestem nastawiona bardziej na hero ale nie wiem :roll: na pewno lata lepiej niż Jawz [/INDENT]
[/QUOTE]
może lepiej, ale Jawzy są dużo wytrzymalsze. A jak dojdziesz do wprawy do nawet jawzem albo eurablendem super rzucisz ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja po swoich pierwszych dyskach - CSach- które szybko straciły swój żywot ( do granic możliwości eksploatowane, choć teraz myślę że ten twardy plastik mógłby się lepiej sprawdzić niż miękka mieszanka bez przeciągania),
przerzuciłam się od razu na Jawzy. U nas dysk nie do zajechania, przez cały swój żywot ( zgubiony) miał jedno malutkie wklęśnięcie , przez wiszący mocny ścisk psa.
Po drodze miałam Sonica , fajny był ale też mocno eksploatowany jeden dysk, szybko stracił kształt i miał dużo dziurek.
Po długiej przerwie, kupiłam dysk Eurablend.
Widać że jest nieco delikatniejszy, dziurek niema, bo i Lena już tak nie zaciska ząbków jak za młodu, ale za to po jednym wygrzebywaniu dysku łapami widać mnóstwo śladów.

Teraz przymierzam się jeszcze do zakupu 2 dysków Super Hero.
Myślałam o Super Aero, ale stwierdziłam że ta sama cena, a mniej trwalszy, a na hiper właściwościach lotnych mi nie zależy w tym momencie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Osobiście nie polecam szmaciaków. Szczególnie jeśli chodzi o duże psy - strata pieniędzy. Mój dalmatyńczyk rozdarł taki w dwa dni. I tyle go widzieli. Potem ja sama jakoś straciłam wenę. Później dostaliśmy w gratisie plastikowy dysk. Dziwny, z takimi dziurami. Bardzo lekki, aż za bardzo. Moja bokserka bardzo się na niego nakręciła i tym samym zaczęłam myśleć nad porządniejszym dyskiem, takim, który by stabilniej latał i z którym moglibyśmy się oswajać do ewentualnych zawodów. Ten obecny już niedługo pociągnie, połamany, nawet nie mogę się z nią za bardzo przeciągać. Co byście nam polecili? Chcę dokładnie taki, jakich się używa na zawodach - trza się oswajać. Bo miękki chyba bez sensu... nie wiem jak miękki on jest. Ale moja suka chwyta za dysk i buja się na nim w powietrzu, więc musi być wytrzymały. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...