Jump to content
Dogomania

Chora wątroba - kto wspomoże radą?


grzenka

Recommended Posts

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/4214.html"]M@d[/URL]-dzieki serdeczne, masz zupełną rację , że pojęcie "chora wątroba" jest zbyt ogólnikowe, niestety w swoim mieście byłam u trzech wetów i żaden właściwie nic mi nie powiedział:shake: Mój Dud nie ma co prawda bardzo podniesionego ALATu ale jednak....:-(
Dobrze wiedzieć że amoniak może mieć aż taki wpływ , teraz zlecę wetowi takie badanie, bo niestety żaden na to nie wpadł:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mojego też niktna to długo nie wpadł, aż było tak zaawansowane, że w kale i w wymiotach byla krew a kolejne dawki sterydów, tylko czasowo na tydzień-dwa poprawiały sprawę (objawowo).
Dopiero poszukaliśmy wykładowcy weterynarii i poradzil sobie z problemem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Moj pies mial chiroa watrobke - byl na Hepaticu RC i essentaile Forte - wyniki byly rewelacyjne! Ale! Zadnych przekasek - tylko karma![/quote]
Mój jest tylko na Hepaticu RC (choć serce boli;)), ale wyniki są wciąż takie same, zero poprawy chociaż samopoczucie ma dobre:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']U nas problemem jest wysokie AP (ponad 400), pies ma tez lipemie. USG nic nie wykazalo, leki tez nie specjalnie dzialaja. Zapisze go jeszcze dzis na USG do Marcinskiego, moze on cos wypatrzy[/quote]

Kinga, popytaj w lecznicy o lek o nazwie ornipural. Moja sznaucerka dostawała go przez jakiś czas po przebytym (i niestety nawracającym) zapaleniu trzustki, ale ten lek jest takim lekiem "ratującym" dla wątroby. Ja go kupowałam w lecznicy na ul. Białobrzeskiej, ale być może można go też nabyć gdzieś indziej.
Robiłaś poziom cholesterolu i trójglicerydów?

Btw. Ten lek jest w zastrzykach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Pies dostawal najpierw Hepatil, pozniej Ornipural w iniekcjach :shake:
AP jakby drgnelo w dol po Ursopolu. Co dziwne pies nie ma zadnych objawow, nic, kompletnie.
Ornipural kupowalam w 4 Lapach na Olbrachta.[/quote]

Moja dostaje heparegen, jest znacznie silniejszy, ale na receptę.
Dobrze wiedzieć, że ornipural jest na Olbrachta, to 2 przystanki ode mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Doktor Lenarcik, przyjmuje w Klinice Małych Zwierzat SGGW na Nowoursynowskiej, albo w lecznicach Anima (Różana i Podleśna)
[URL="http://www.anima.waw.pl/"]Lecznica zwierząt Anima Warszawa - weterynaria Podleśna Warszawa, weterynaria Różana Warszawa, Ratajska, weterynarz Warszawa, lecznica zwierząt Warszawa[/URL]

Świetny lekarz i "w moim typie weta" - tzn. najpierw badania, a potem diagnoza...
Nie ściemnia, nie zarzuca masą terminów medycznych i prawdopodobnych chorób...
Na pytanie co jest mojemu psu, potrafi Ci powiedzieć "na razie nie wiem, będą badania, to sie dowiemy..."
Czasem trzeba przyjść jeszcze raz następnego dnia, bo on jeżeli nie ma pewności co jest psu i zleca badania, to niechętnie przepisuje "na oślep" lekarstwa. (jak Cię odsyla na dzień następny i nic nie robił, to bierze za jedną wizytę, a nie za 2 ...)

Jak do tej pory w 2 przypadkach na 2 wykrył przyczyny chorób, ktorych inni nie zdiagnozowali poprawnie (2/2 = 100%! :eviltong:)
1) stłuszczenie wątroby i zatrucie amoniakiem (inni zapalenie zbijali stery
2) choroba Meniera, ktora inny wet zdiagnozował błędnie jako padaczkę
...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morelka']Oddam 5 małych puszek Hepaticu i około 2kg suchej karmy pieskowi ktory potrzebuje takiej diety.Szkoda wyrzucać a mnie juz sie nie przyda :-([/QUOTE]


Jeśli jest aktualne to mi by się bardzo przydało. Leczę mojego pieska na wątrobę.

Edit:
Dziękujemy morelko,jedzenie dzisiaj do nad dotarło i na pewno nam się przyda. Psiak już zaczął wcinać puchę:).:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Mój jest tylko na Hepaticu RC (choć serce boli;)), ale wyniki są wciąż takie same, zero poprawy chociaż samopoczucie ma dobre:lol:[/quote]


Grzenka jakaś poprawa?
W piątek dowiedziałam się, że moja Bufcia ma również podrażnioną wątrobę i jakby tego było mało jeszcze nerki. Jest u nas ponad rok, też przyjechała ze schroniska. Dziś biegne do weterynarza na szczegółową analizę wyników badań i po zalecenia do daleszego leczenia, buuu :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gapsa']Grzenka jakaś poprawa?
W piątek dowiedziałam się, że moja Bufcia ma również podrażnioną wątrobę i jakby tego było mało jeszcze nerki. Jest u nas ponad rok, też przyjechała ze schroniska. Dziś biegne do weterynarza na szczegółową analizę wyników badań i po zalecenia do daleszego leczenia, buuu :([/quote]
No właśnie poprawy nie ma:shake: po prostu bez zmian...
Podwyższony poziom Alatu wciąż się utrzymuje i żaden wet nie potrafi powiedzieć dlaczego. Dotychczasowi weci utrzymują, że nie jest tak bardzo dużo ponad normę, żeby nie mógł z tym żyć - i jeśli jest na Hepaticu - i nie ma fizycznych objawów to jest OK.
Nikt nie potafi powiedzieć co może być przyczyną i jak to zdiagnozować:-(
Jedna pani wet. powiedziała, że diagnoza brzmi "podwyższony Alat", na moją sugestię , że podwyższony Alat to wynik badań a nie diagnoza, nie potrafiła odpowiedzieć:shake: 2 inni też...
Na początku kwietnia idziemy do jeszcze kogoś innego na kolejne badania i zobaczymy...
Napisz jak u Was po powrocie od weta...

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jest na diecie Royal Canin Hepatic (którą bardzo lubi) od września 2008, przez 3 miesiące brał "essentiale forte" raz dziennie plus dosyć często: "no-spa" i "espumisan w kapsułkach",
Teraz jest nadal na diecie Royal Canin Hepatic plus 2 razy dziennie "hepatil".

Link to comment
Share on other sites

Zalecnia od lekarza są następujące:
Essential forte 3x1 kapsułka, Hepeel 3x1 kapsułka. Dodatkowo Bufcia dostała lek od refluksji i mamy zmienić dietę. Dotychczas była na puszkach z domieszką ryżu czy warzyw ale od tego mamy odejść. Dostawała też suchą karmę i tu jest git. Obecna dieta ma bazowac na Diecie Barf. Nie musimy się jej ścisle trzyma ale najważniejsze by dostawała gotowane. Pani doktor wymierzyla jej też proporcje posiłków.
W poniedziałek idziemy na kolejny zastrzyk (odbudowujący wątrobę) i kolejne badania krwi. Sprawdzimy, czy są postępy.
Sunia musi też dużo pić i szczerze nie wiem jak ją do tego zachęcić :/

Mam nadzieję, że leczenia pomoże ...

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, bo Barf to wlasnie zywienie surowym miesem/koscmi/wszystkim co surowe i nieprzetworzone. Jak ugotujesz to juz nie jest Barf ;)

Hoto je ryz z miesem indyczym/kurczakiem (gotowanym)plus warzywa-marchew,buraki,szpinak,wloszczyzna-na zmiane. Drugim posilkiem jest dieta wet.

Trzymajcie za nas kciuki, bo jutro idziemy na kolejne usg watroby i okolic :roll:

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście się nie precyzyjnie wyraziłam. Barf byłby idealny, ale jeśli Bufka nie będzie tolerowała surowego mięsa (bo zdarza jej się i tak) to mam go zastąpić gotowanym. Czyli taki zmodyfikowany Barf :)

Mocno, mocno trzymam kciuki za badania.
U nas jak na razie bez niespodzianek biegunkowo-wymiotnych :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...