Jump to content
Dogomania

Hodowla do sprzedania!!


karlaaa

Recommended Posts

[quote name='Demon']
Powiem ci tak bo czytając jakie pierdoły wypisujesz to jesteś osobą młodą bo chyba nie starą i głupią

Jestem człowiek starej daty i jak żyję jeszcze nie widziałem na oczy (starej panny bezdzietnej) NORMALNEJ

Jak suka ma szczeniaki to tak samo zmienia jaj się podajście do życia i psychika tak jest z wszystkimi praktycznie zwierzętami. To jest następny etap życia, ale zdaje się że jesteś jeszcze zbyt młoda żeby coś o tym wiedziec. Bo myślę że nie stara i głupia.

Co do hodowli to moja żonka mówi że nigdy nie mogłaby takiej miec bo jak miałaby sprzedac lub oddac psiaka to by się zapłakał.[/quote]


Ręce opadają do samej ziemi.....:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Demon'] Jestem człowiek starej daty i jak żyję jeszcze nie widziałem na oczy (starej panny bezdzietnej) NORMALNEJ[/quote]


oj oj co za mocne słowa:diabloti:
Demon każdy i w każdym wieku moze być nienormalny, bezwzględu na to czy ma dzieci czy też nie:diabloti:

[quote name='Demon']Jak suka ma szczeniaki to tak samo zmienia jaj się podajście do życia i psychika tak jest z wszystkimi praktycznie zwierzętami. To jest następny etap życia, ale zdaje się że jesteś jeszcze zbyt młoda żeby coś o tym wiedziec. Bo myślę że nie stara i głupia.[/quote]


Efekt jest zupełnie odwrotny. Absolutnie nie zmienia sie psychika suki, ani też jej podejście do życia. U suki w czasie ciąży pobudza sie instynkt macierzyński i w sytuacji jednorazowej ciąży nie wpływa to korzystnie dla jej zdrowia ani samopoczucia. Zdecydowanie lepiej aby nigdy nie miała szczeniąt. Suka która ma raz dzieci jest zdecydowanie bardziej narażona na różne schorzenia np. ropomacicze niż suka która nigdy nie zaznała macierzyństwa !!!

[quote name='Demon']Co do hodowli to moja żonka mówi że nigdy nie mogłaby takiej miec bo jak miałaby sprzedac lub oddac psiaka to by się zapłakał.[/quote]

bardzo dobrze bo napewno by sie trafił pierwszy miot dla "zdrowia":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Marnujecie czas - Demon czerpie wiedzę z telewizora i Super Expressu, swój światopogląd kształtuje na podstawie zasłyszanych teorii. Uważa się za doskonałego eksperta w dziedzinie Kobiet. Dużo wie na temat psów, bo ma jednego, i to nie od dziś.
Wierzy, że skoro wszędzie mówią, że jest kryzys, to tak właśnie musi być. Jeżeli w telewizorni powiedzą, że w pierwszym kwartale 2009 roku złotówka nie odrobi strat w stosunku do Jena, to on zapobiegawczo przestawi jeszcze w grudniu psa na bułki z wodą, aby uchronić swoją rodzinę od widma nadciągającego krachu. Przez 2 lata kibicował Małyszowi, od roku pasjonuje się Formułą 1.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demon']Każda hodowla obojętne czego (jakiego zwierzaka) jest nastawiona na generowanie środków finansowych (czyli zysk) ,ale ale ale są też pasjonaci ale oni nie handlują zwierzakami chyba że się rozmnożą (niba suczka powinna miec chociaż jednego szczeniaczka).[/quote]

:grab:
Bzdura żywcem z jaskini.
I odwieczne narzędzie handlarzy do wciskania ciemnoty naiwnym ludziom.

[quote name='Demon']Czasem w hodowli bywa tak jak teraz idą ciężkie dni dla [COLOR=Black]gospodarek (bezrobocie, drogi pieniądz coraz gorzej go pozyskac) kupno psa zostanie odłożone na lepsze dni.
[/COLOR] [COLOR=Black]Hodowle robią cięcia i sprzedają psiaki likwidują hodowlę a nie oddają.Każdy grosz się liczy.[/COLOR][/quote]

Nie odnotowałam takiego zjawiska w żadnej z zaprzyjaźnionych hodowli :icon_roc:

[quote name='Demon']Pozdrawiam[COLOR=Black]PASJONATÓW idą ciężkie czasy i życzę wytrwałości. Mojego psiaka może recesja nie dotknie najw[/COLOR]yżej dostanie tańszą karmę. [/quote]

Skoro Twojego psa recesja nie dotknie, to nie rozumiem, dlaczego miałaby dotknąć nasze?
Bez urazy, ale widziałam niejednego żebraka bez dachu nad głową, u którego boku znajdował się pies.
I wiesz? Podejrzewam, że ten pies był szczęśliwszy od niejednego zamieszkującego w domu bogacza.
Jeśli się kocha, to brak pieniędzy nie stanowi przeszkody.

[quote name='Demon']Jak suka ma szczeniaki to tak samo zmienia jaj się podajście do życia i psychika tak jest z wszystkimi praktycznie zwierzętami.[/quote]

Zaczyna pracować, planować swój domowy budżet, wzrasta u niej poczucie odpowiedzialności za rodzinę, kończy z imprezami, prochy też odkłada na bok.... 0X
Demon bez urazy, ale Twoje wypowiedzi należą do tych z rodzaju mistrzowskich- człowieka piszącego takich bzdur i mającego tak silnie zakorzenione poczucie własnej nieomylności i wszechwiedzy to tu dawno nie było.

P.S. Mam 31 lat i jestem zootechnikiem ( czyt. zawodowy hodowca zwierząt)- tak, gdyby to coś zmieniało w temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peppermint']DEMON a Ty nie rozróżniasz psa od człowieka?[/quote]


Z pewnością rozróżnia kobiety - bezdzietne nienormalne stare panny, stare i głupie, młode i głupie- bo dlaczego młoda ma być mądra, no i mądre z dziećmi , mądre mężatki itp, itd...bosze....i pomyśleć ,że jest XXI wiek:roll:

Pozdrawiam ja ,czyli mężatka i matka w jednym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Dajcie spokój.
Temat dotyczy sprzedaży hodowli, a nie wywodów na temat kobiet.
To, że nie wspomina się tu o sprzedaży hodowli innych ras wynika po prostu iż jest to dział SH, a wiadomo, że nie tylko zaprzęgowce spotyka to zjawisko.[/COLOR][/B]

Tak jak ktoś tu wspomniał: ja też nie nadawałabym się do posiadania hodowli, bo rozstanie z każdym odchowanym psiakiem byłoby straszne..
Ale tak się dzieje i nie mamy na to wpływu. Możemy jedynie mieć nadzieję, że psy trafią w dobre ręce.

Link to comment
Share on other sites

Eh, nie wiem, dla mnie to przykre, bo Demon zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy, że przez takie myślenie mamy milion psów w schroniskach. Pani Zdzisia myśli , że skoro ona kocha swoje dzieci to jej suka też musi mieć "dzidziusie" dla pełni szczęścia. Te "dzidziusie" idą do nowych domów i znowu mają "dzieci". Jakiś ich procent (zazwyczaj duży) trafia do schronisk lub żyje w podłych warunkach.
Zatrważające, że człowiek udomowił psy tysiące lat temu a nadal [B]nic[/B] o nich nie wie.
Demon , wiesz jaki powinien być pierwszy obowiązek przed kupnem psa? Dowiedzieć się czegoś o ich naturze. Opuściłeś te lekcję . Niewiedza człowieka to wiele cierpień, tyle, że zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pieski już prawdopodobnie choć po części znalazly nowe domy.
Tak mi się wydaje - bo jakby wlasciciel inny [url=http://www.allegro.pl/item520835086_siberian_husky_szczeniaczki_po_swietnych_rodzicach.html]Siberian Husky szczeniaczki po swietnych rodzicach (520835086) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Już mają szczeniaczki. Kurcze żal mi normalnie tych psow. Oby nowy wlaściciel je pokochal, a nie po przekonaniu się, że hodowla Husky, to nie żyła zlota, znowu je dalej puścil do jakiegoś spragnionego szybkiego zarobku.
Zdaje się, że będzie mial już pierwszą nauczkę wystawiając psa od 1 zł.
Już ktoś zalicytowal okazjonalnie psa za 50 zl. I gość będzie musial sprzedać, o ile ktoś mu tej ceny nie przebije. A że ma 5 sztuk do sprzedania to może być rzeczywiście biedny.
To i tak mniejszy błąd niż sprzedać samochód wart 100 tyś. za złotówkę na Allegro. Mniejszy finansowo.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z nowym właścicielem tych psiaków. To młody niespełna dwudziesto letni chłopak który zakupił je w celu trenowania w zaprzęgu i z tego co wywnioskowałam źle im u niego nie jest. A suka została pokryta zanim je kupił. O szczeniakach dowiedział się po wpłaceniu zaliczki za psy.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nordic blue']to bardzo przykre, ze ledwo znalazły nowy dom i tak szybko są rozmnażane. Haniu, ten Pan wcale tanio ich nie sprzedaje. Wystawił maluszki do licytacji od 1 zł. a w rzeczywistości chce za kazdego 1700 zł. do małej negocjacji :shake:[/quote]

Sunia która kupili była już w ciąży. Jak przywieźli psy do siebie, to sunia po 2 tyg urodziła maluszki. Co do reszty się nie wypowiadam, pieski są z mojego związku. A z ludźmi rozmawiałem i wydawali się rozsądni...!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANANA AMAROK']Rozmawiałam z nowym właścicielem tych psiaków. To młody niespełna dwudziesto letni chłopak który zakupił je w celu trenowania w zaprzęgu i z tego co wywnioskowałam źle im u niego nie jest. A suka została pokryta zanim je kupił. O szczeniakach dowiedział się po wpłaceniu zaliczki za psy.
pozdrawiam[/quote]

potwierdzam! Hodowla należy do niego i jego dziewczyny.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko ładnie, pięknie !
Ja nie pisze, ze tym psiakom jest żle w nowym domu. Jest szansa że znalazły nowych odpowiedzialnych wł. Fajnie że będą trenowane w zaprzęgu ! Jednej rzeczy nie rozumiem, nie wierze w to że kupując suke w 7 tyg. ciąży nie wiedziali że jest szczenna :p
Zreszta to okropne zmieniac suni dom i właściciela, dwa tygodnie przed planowanym porodem:angryy:

Link to comment
Share on other sites

nie wiedzieli. Wystarczy, ze decyza o zakupie psow zapadla po obejrzeniu ich zdjec (korzystnych, w szczytowej formie zapewne, a nie przedstawiajacych "stan aktualny" w tym szczennosc suki). To poprzedni wlasciciel do konca zatajal info o tym, ze suka jest w ciazy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']nie wiedzieli. Wystarczy, ze decyza o zakupie psow zapadla po obejrzeniu ich zdjec (korzystnych, w szczytowej formie zapewne, a nie przedstawiajacych "stan aktualny" w tym szczennosc suki).[/quote]to przykre, że zostali postawieni w takiej sytuacji


[quote name='Miśka']To poprzedni wlasciciel do konca zatajal info o tym, ze suka jest w ciazy.).[/quote]
Totalny brak odpowiedzialności :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nordic blue']to przykre, że zostali postawieni w takiej sytuacji



Totalny brak odpowiedzialności :shake:[/quote]


Że tak wtrące sie do Waszej rozmowy to moim zdaniem totalną głupotą i prakiem odpowiedzialności okazała sie jednak hodowla Lubuska Dolina bo to oni wydali sukę ciężarna do nowego domu przed porodem totalna paranoja dla mnie szok.Moja suka która też przywiozłem w wieku dorosłym szczeniaki miała u mnie dopiero po półtora roku zaklimatyzowania sie u mnie i tak sądzę że mogłem jeszcze poczekać.Jura tego nie miała ona doś że zmieniła w takim wieku swój dom po tylu latach bycia w Lubuskiej to w dodatku po 2 tyg już musiała przejśc przez poród dam sobie ręke uciąc że była bardziej tym zdenerwowana niż powinna i to mogło sie odbić na porodzie i zdrowiu szczeniaków to jest to co sie w mojej małej głowie nie mieści jak dorośłi ludzie mogli tak zrobić.:shake: Do Piotrka nie mam nic może to wkońcu u niegho te psy rozwina skrzydła i poczują to do czego zostały stworzone a wiem że chłopak nie chce dla nich źle.To tak tyle odemnie. Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mateusz,dokładnie to opisałeś :cool3:
zgadzam się z Tobą, a brak odpowiedzialności ja również zarzucam poprzedniemu wł.


Pozostaje nam sie cieszyć, że sunia spokojnie urodziła maluszki, że psiaki w końcu znalazły upragniony dom gdzie spędzą u boku nowych właścicieli resztę swojego życia, oby żyły długo i szczęśliwie:multi:

Link to comment
Share on other sites

A mi przyszło do głowy pytanie: kto odpowiedzialny kupuje zwierzęta przez internet, bez obejrzenia choćby ich aktualnych zdjęć?
Rączka do góry proszę.... :icon_roc:

Więc nie mówmy, że wina leży wyłącznie po stronie handlarzy i producentów- ci są szelmami najgorszymi bez wątpienia.
Ale nie byliby nimi zbyt długo, gdyby nie mieli rynku zbytu na swoje produkty- zmarli by śmiercią głodową i na tym zakończyliby swój biznes :watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']A mi przyszło do głowy pytanie: kto odpowiedzialny kupuje zwierzęta przez internet, bez obejrzenia choćby ich aktualnych zdjęć?[/quote]


to prawda, przy zakupie kilku dorosłych psów ja bym się na miejscu osobiście zjawiła z wielu powodów, zanim podjęłabym jakąkolwiek decyzję :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...