Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Mam spore stadko....Trzeci rok karmię psy Acaną.Wcześniej była to light, teraz senior....
Sierść fantastyczna, psy świetnie umieśnione ,trawienie bezproblemowe..!
Przed Acana były wyłącznie na gotowanym, niestety utuczyłam gady /wiekszos po sterylko-kastracjach/.
Też jestem przerażona rosnacymi cenami.No bo co w zamian?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tamtym roku karmiłam psa acaną sport, bo miała składniki wzmacniające stawy, m.in. chrząstkę rekina o ile dobrze pamiętam, teraz chciałam zamówić ponownie ale w acanie sport&agility nie widze tych składników. Ma więc właściwości wzmacniające stawy czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote=Gosia>>>;12593092]W tamtym roku karmiłam psa acaną sport, bo miała składniki wzmacniające stawy, m.in. chrząstkę rekina o ile dobrze pamiętam, teraz chciałam zamówić ponownie ale w acanie sport&agility nie widze tych składników. Ma więc właściwości wzmacniające stawy czy nie?[/quote]

jesli nawet to to nie sa duze ilosci - z reguly w karmie to jest jakies minimum, a jesli chce sie faktycznie chronic psie stawy to lepiej kupic jaki preparat - Arthroflex, Canvition forte i inne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mojemu chudzielcowi kupiłam 13,5kg acany sport i mam pytanie ,jako że ta karma jest wysoko tłuszczowa to szkodzi na wątrobę? Mam mojego szoguna od 15.08 i trochę przytył na tej karmie (przynajmniej nie widac wszystkich jego kości:angryy:) ,ale puszcza straszne bąki:-o (a ma tylko 2 lata):p i nie wiem czy jak skończy już ten worek to kupowac następną ,bo on jest baardzo aktywny i ta byłaby najlepsza gdyby właśnie nie to... wiadomo co:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak wcześniej pisałam,z Acany generalnie jestem zadowolona tyle że zrobiłam błąd i nie chciało mi sie studiować dokładnie składu Nowej...

Zmusiły mnie do tego wczoraj zaokrąglone boczki mojego średnio 7 kg mikrusa i....wściekła jestem na siebie,że tak póżno sie doczytałam...
Mikrus z wagi 6,6 kg wiosną, dziśiaj waży prawie 8 kg !!!!

Ale co sie dziwić.Nowa Acana " Adult small breed "ma zwiekszona ilość tłuszczu do 17 % !!!
Wiecej ma tez białka, mniej Omega 3...!

Oj, zaczyna mi sie to nie podobać. Tym bardziej że maluch dostawał naprawde minimalne dawki karmy...
Na starej było ok...na nowej przytył!

Koniec !. Mały juz tej karmy nie dostanie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blizniak2']Za Acaną przemawia cena. Często są promocje w różnych sklepach. Można spotkać nawet 50% obniżki. Zresztą zobaczcie: [URL="http://zoo-sklep.pl/index.php?p7132,acana-dog-senior-1-5kg-oferta-specjalna"]Acana adult senior[/URL][/quote]


Takiej acany już nie robią więc bardzo możliwe, że ma krótki termin przydatności.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='go|denk@!']Harry na Acanie jest od soboty. Narazie wszystko dobrze, nie było rzadnych sensacji żołądkowych. Po jakim mniej więcej czasie (choć wiem, że w sumie to od psa zależy) "widać", że dana karma mu służy?[/quote]

minimum 2 tygodnie, u nas jednak po miesiacu juz wiem czy jest dobrze czy nie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Onomato-Peja']Czy Acana Pacifica nie jest uczulająca ? Psina okazała się alergiczką i nie wiem, czy mogę tak ryzykować kupując ta karmę, bo w tym miesiącu będzie to już trzecia zakupiona, jeśli okaże się uczulająca to klapa :roll:[/QUOTE]

A na co ta alergia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A na co ta alergia?[/QUOTE]

Nie wiem... Dziś u Weta byłam, bo psina robali nie ma a się drapie. Niby po Bricie no i powiedział właśnie, że to objawy alergii i, że mam jak najszybciej zmienić młodej karmę ( oczywiście polecił tylko royala i bento- bo to mają w sprzedaży) śmierdzi mi to trochę bo ani jedna karma ani druga jakoś specjalnie mi nie podchodzi. W każdym razie tak jakoś dziwnie, powiedział tylko, że sunia ma alergię na Brita i że mam zmienić karmę... :cool1:

EDIT : No i żeby nie było sprawdził sierść, uszy, oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Nie wiem... Dziś u Weta byłam, bo psina robali nie ma a się drapie. Niby po Bricie no i powiedział właśnie, że to objawy alergii i, że mam jak najszybciej zmienić młodej karmę ( oczywiście polecił tylko royala i bento- bo to mają w sprzedaży) śmierdzi mi to trochę bo ani jedna karma ani druga jakoś specjalnie mi nie podchodzi. W każdym razie tak jakoś dziwnie, powiedział tylko, że sunia ma alergię na Brita i że mam zmienić karmę... :cool1:

EDIT : No i żeby nie było sprawdził sierść, uszy, oczy.[/QUOTE]

A gruczoły sprawdził?

A co to za brit? Szukaj karmy, która ma inny skład.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A gruczoły sprawdził?

A co to za brit? Szukaj karmy, która ma inny skład.;)[/QUOTE]

Tak, to było takie przebadanie sprawdzał oczy, uszy, sierść, skórę, gruczoły okołoodbytowe, cycuchy, zęby ;)

Brit Adult Large ;) No to Acana ma inny skład :lol: No nic spróbujemy... A testy na sprawdzenie na co pies uczulony można zrobić od tak ? :razz: Bo bym się pokusiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Tak, to było takie przebadanie sprawdzał oczy, uszy, sierść, skórę, gruczoły okołoodbytowe, cycuchy, zęby ;)

Brit Adult Large ;) No to Acana ma inny skład :lol: No nic spróbujemy... A testy na sprawdzenie na co pies uczulony można zrobić od tak ? :razz: Bo bym się pokusiła.[/QUOTE]

moja sucz jest uczulona chyba na jakies zboza , na acanie wszystko bylo okey , zadnych alergi, a karmilam wszystkimi rodzajami acany
sprobuj :lol:
przerzucilam sie na inne karmy bo cena acany pzrestala mi odpowiadac i wielkosc workow
teraz szukam :roll: zaluje ze zrezygnowalam i chyba spowrotem wroce do tej karmy
sucz drapie sie prawie po kazdej karmie
teraz konczy 7,5kg worek best choice z ryba i napoczatku to byla tragedia, tak sie drapala , z czasem przestala ale juz nie ryzykuje i drugi raz nie kupie tej karmy

mozesz wziac odrazu acane z jagniecina , po tej wersji nie powinna miec uczulenie , czesto sie zdarza ze to kurczak i ryba uczulaja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']moja sucz jest uczulona chyba na jakies zboza , na acanie wszystko bylo okey , zadnych alergi, a karmilam wszystkimi rodzajami acany
sprobuj :lol:
przerzucilam sie na inne karmy bo cena acany pzrestala mi odpowiadac i wielkosc workow
teraz szukam :roll: zaluje ze zrezygnowalam i chyba spowrotem wroce do tej karmy
sucz drapie sie prawie po kazdej karmie
teraz konczy 7,5kg worek best choice z ryba i napoczatku to byla tragedia, tak sie drapala , z czasem przestala ale juz nie ryzykuje i drugi raz nie kupie tej karmy

mozesz wziac odrazu acane z jagniecina , po tej wersji nie powinna miec uczulenie , czesto sie zdarza ze to kurczak i ryba uczulaja ;)[/QUOTE]

ale z jagnięciną nie ma worków 7,5 kg :angryy: 2,5 starczy mi na tydzień a 13,5 na 2 miesiące a jeśli jej ta karma nie podpasuje to będę musiała ją przez całe 2 miechy nią karmić :shake: Zamówiłam już Pacifica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']ale z jagnięciną nie ma worków 7,5 kg :angryy: 2,5 starczy mi na tydzień a 13,5 na 2 miesiące a jeśli jej ta karma nie podpasuje to będę musiała ją przez całe 2 miechy nią karmić :shake: Zamówiłam już Pacifica.[/QUOTE]

no wlasnie i to jest najwiekszy blad acany
nie ma workow po 7,5kg
gdyby byly to bym nie zrezygnowala
a swoja droga to malo je Twoja sucz, moja ma 7,5kg na miesiac a Twoja 2 razy wieksza :diabloti:
powinnas wziac np 3 kg i sparwdzic bo potem jak sie okaze ze tez uczula to nie ebdzie latwo reszty sprzedac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']no wlasnie i to jest najwiekszy blad acany
nie ma workow po 7,5kg
gdyby byly to bym nie zrezygnowala
a swoja droga to malo je Twoja sucz, moja ma 7,5kg na miesiac a Twoja 2 razy wieksza :diabloti:
powinnas wziac np 3 kg i sparwdzic bo potem jak sie okaze ze tez uczula to nie ebdzie latwo reszty sprzedac[/QUOTE]
270 g na dzień ;) wychodzi ok. 27 dni a w resztę będzie dostawała Barfa ;)

no właśnie też pomyślałam o tym i zamawiam 2 x 2,5 kg lamb&apple i pacifica ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina2904']Czy ktoś się orientuje po ile są badania na alergeny dla psa? Bo kiedy przeczytałam o tym drapaniu to nie wiem od czego to jest i wolę się upewnic ,bo mam psa ze natury skłonnego do alergii i nie wiem czy ma alergię na coś czy to go omineło:oops:[/QUOTE]

[quote name='LadyBell']podłączam się pod pytanie Pauliny w sprawie badania. U mnie taki sam problem.[/QUOTE]

Z tego co się orientuję to chyba od 200 wzwyż. Badania przeprowadza Laboklin.

[url=http://www.laboklin.de/frame.php?lang=pl]LABOKLIN GmbH & Co.KG[/url]

Trzeba drzwonić i się pytać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...