Jump to content
Dogomania

A może jednak maltańczyk?


Cockerek

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam!
Poszukuję dobrej hodowli maltańczyków. Chcę na lato kupić pieska, tylko z papierami, z dobrej hodowli. Czy możecie mi podrzucić adresy i telefony takich hodowli? Te najsłynniejsze np. Forussi już znam, ale może są takie kóre nie mają strony www a sa naprawdę godne polecenia?
Bardzo proszę, pomóżcie, bo po niemal roku zastanawiania się wreszcie wiem, że na 100% mogę mieć mojego wymarzonego pieska :P
Z góry dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[b]Anii[/b], no mnie się też bardzo podobaja wszytskie pieski z tej grupy, ale wybór padł właśnie na maltańczyka :P Myślę, że w grę wchodzi tylko Polska, już nieważne jak daleko będę musiała jechać po pieska, byle w Polsce i z dobrej hodowli :P

[b]Bachar[/b], wielkie dzięki, zaraz poszukam może jakiejś strony lub info z wystaw o tej hodowli :P

Link to comment
Share on other sites

Witaj Cockerek! Ja nie mam maltańczyka, ale bolończyka- to kuzyni. Kupiłam sobie książkę o tych rasach (jest tam jeszcze co nieco o lwim piesku), chętnie podzielę się z Tobą moimi obserwacjami co do rasy.
Nasza Pusia - 5 miesięczny maltańczyk- wniosła do rodzinki masa radości, z pełną odpowiedzialnoscią mogę polecić tą rasę! Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka76']Witaj Cockerek! [b]Ja nie mam maltańczyka[/b], ale bolończyka- to kuzyni. Kupiłam sobie książkę o tych rasach (jest tam jeszcze co nieco o lwim piesku), chętnie podzielę się z Tobą moimi obserwacjami co do rasy.
[b]Nasza Pusia - 5 miesięczny maltańczyk[/b]- wniosła do rodzinki masa radości, z pełną odpowiedzialnoscią mogę polecić tą rasę! Pozdrawiam[/quote]
:hmmmm: To w końcu maltańczyk czy bolończyk??? :lol:
[b]Agnieszka[/b], pisz wszytsko co ci przyjdzie do głowy. Dla mnie ważne są takie informacje, jak te pieski zachowują się w domu, wśród rodziny, znajomych i obcych, jak reagują na różne sytuacje, jakie mają przyzwyczajenia...itp.
A jest gdzieś tutaj fotka twojej Pusi? :P

Link to comment
Share on other sites

O matko, Cocerek, ale jestem zakręcona,no jasne, ze mam bolończyka, strasznie Cię przepraszam,, :oops:
Więc tak- zdjecia są- np grupie IX temat "zimowa Pusia", na galerii ogólnej też coś wkleiłam z tematem Bolończyk. No i Pusia jest w moim podpisie.
Z moich doswiadczeń wynika, ze pieski tej rasy (maltańczyki pewno też) są bardzo towarzyskie- chwilami aż za bardzo, mój głuptak leci do każdej napotkanej na spacerku osoby, świetnie się socjalizują z innymi psami- jak będę mogła to wkleję zdjęcia Pusi z przyjecielem - Labradorem, są bardzo wesołe, okazują właścicielom swoją miłość bardzo chętnie i często. Są bardzo żywe, kochają spacerki (wbrew pozorom nie są to typowe kanapowe ozdóbki). Chętnie poddają sie zabiegom pielęgnacyjnym, naprawdę- nie mam nawet kłopotu z wyrywaniem martwych włosów z uszu!). Cóż jeszcze-powiem szczerze- nie sądziłam, ze kiedykolwiek będę miała kontakt z takim uroczym, ślicznym piesiem jak moja Pusia..wprawdzie musze jej poświęcać sporo czasu- na pielęgnację, zabawę etc, ale to sama przyjemosć! A tak na marginesie- Pusia w niedziele zgubiła 2 zęby- dolne dwójki i jestś takim śmiesznym "scerbolkiem" :P

Link to comment
Share on other sites

Maltańczyki są trochę ostrożniejsze w kontaktach z obcymi ludźmi i bardziej świadome swojej "urody", jakby mówiły "no podziwiać moją królewską postawę". Jednak jak wszystkie bichony również maltańczyki są bardzo wesołe, towarzyskie i nie powinny przejawiać agresji ani w stosunku do ludzi jak i innych zwierząt- również tych z nie swojego gatunku. Jeżeli przyszłościowo będą potrzebne rady odnośnie pielęgnacji- służę pomocą.

Link to comment
Share on other sites

A propos pielęgnacji- maltańczyki i bolończyki to białe pieski i zdawałoby sie trudno utrzymać ich sierść w czystości zwłaszcza, gdy na dworze plucha, ale...dziwna rzecz- moja Pusia praktycznie się nie brudzi, błoto jako się nie trzyma na jej sierści- fakt, ze codziennie starannie ja wyczesuję, ale mimo wszystko! Takze przy dozie systematycznosci pielęgnacja tych psów wcale nie jest kłopotliwa. Kłopot może być natomiast z oczkami,,,my walczymy z wydzieliną z oczek odkąd Pusia u nas jest, pani weterynarz stwierdziła u małej zapalenie spojówek, poleciła przyciać włosy wokół oczek, żeby nie drażniły- Pusia za nic nie chciała nosić spinek. Teraz jest juz lepiej, ale z tym te pieski mogą mieć kłopoty. Bachar, a jak to jest z Twoimi pupilami? Tez walczysz z chorymi oczkami?

Link to comment
Share on other sites

[b]Bachar[/b], a ja czekam na namiary do tej hodowli Fangor. Masz je?

Słuchajcie, jak tak czytam o tych pieskach, to wiem, że tylko takiego pieska chcę :P Pielęgnacja mnie nie przeraża, stale siedzę na moim cockerem, więc nad maltańczykiem tym bardziej przysiądę :D O te oczka właśnie chciałam spytać: często widzę na zdjęciach że pieski mają żółtawe zacieki. Jak sobie z tym radzicie?

No, a teraz lecę obejrzeć fotki Pusi :)

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak, że białe rasy są jakoś specjalnie narażone na zacieki (przynajmniej taka jest moja teoria). U innym umaszczeń poprostu mniej to widać. Różne są teorie, w Stanach jest to określane jako zespół oka pudla. Bo właśnie najczęściej u białych pudli jest notowany ten problem. A bichony, to przecież te same korzenie. Przyczyny są niestwierdzone. Trzeba czyścić, czyścić.... i odbarwiać wodą utlenioną (to są rady amerykańskiego weterynarza). Zauważyłam, że po niektórych karmach problem zdecydowanie się nasila, a po innych maleje. Czasami jest, to niedrożność kanalików łzowych. Jednak np. jeden z moich psów podobnież ma ten problem i.....zero wycieków. Operacyjne poszerzenie niewiele daje, ponieważ często problem nawraca i zabieg w znieczuleniu trzeba jeszcze wielokrotnie powtarzać (to też jest opinia lekarza i znanych hodowców).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...