Jump to content
Dogomania

Championat Węgier


karenina

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']Natalia nadal nie mamy konkretnej odpowiedzi od wegrow !! nabrali wody w usta :diabloti:[/quote]
Z tego co wiem, to oni nie odpowiadaja, tylko po jakims czasie w skrzynce oddanjduje sie dyplom i puchar :evil_lol:

Kolezanki dozyca skonczyla ch wegier w Debreczynie uzyskujac CAC oczywiscie w klasie ch.
Napisala do nich, nie odpowiedzieli, za to po kilku tyg dostala puchar i dyplom.

Co do tego, ze czeka sie kilka tyg. To juz wina poczty i bankow. Przelew na Wegry idzie 2 tyg :angryy: i przez kilka bankow :crazyeye: ( moj szedl przez Mediolan, Frankfurt, cos jeszcze i dopiero Budapeszt) a list kolejne 2 tyg :shake:

Link to comment
Share on other sites

A wiecie może jak oni sie zapatrują na res CAC-e?
co prawda tyczy to mojej panny ktora pewnie szybko na wegry nie pojedzie ale mamy juz 2 CAC-e i jednego wlasnie resa tak ze warto wiedziec bo moze kiedys przy luzniejszym kursie bym ja wziela:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Z tego co wiem, to oni nie odpowiadaja, tylko po jakims czasie w skrzynce oddanjduje sie dyplom i puchar :evil_lol:

Kolezanki dozyca skonczyla ch wegier w Debreczynie uzyskujac CAC oczywiscie w klasie ch.
Napisala do nich, nie odpowiedzieli, za to po kilku tyg dostala puchar i dyplom.

Co do tego, ze czeka sie kilka tyg. To juz wina poczty i bankow. Przelew na Wegry idzie 2 tyg :angryy: i przez kilka bankow :crazyeye: ( moj szedl przez Mediolan, Frankfurt, cos jeszcze i dopiero Budapeszt) a list kolejne 2 tyg :shake:[/quote]

ja w marcu bede probowac zdobyc ostatniego CACa dla Tess i tez do kl.championow zglosze - najwyzej sie bede wyklucac :eviltong:

a to z poczta to faktycznie - jak patrze na pieczatki to listy i 3 tyg potrafia isc :crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']
a to z poczta to faktycznie - jak patrze na pieczatki to listy i 3 tyg potrafia isc :crazyeye::crazyeye:[/quote]

To prawda ale i tak jest to dla mnie niepojete. Wegry niby nie tak daleko, a poczta dziala :mad: to juz do Stanow chyba szybciej list dochodzi. I niec sie nei zmienia. Tak bylo 9 lat temu ( jak kupowalam swoja PBGV-ke ) i tak jest i teraz :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Elitesse']kolezanka dostala potwierdzenie z wegierskiego klubu sznaucera - [B]dla zagranicznych wystawcow licza sie CACe z klasy championow !! :multi::multi:[/B][/QUOTE]

Czy to oznacza, że uznają mi rozpoczęcie championatu Węgier z września CACem w klasie championów :hmmmm:. Tak mnie gnębi, bo zastanawiam się czy wystawiać jeszcze starszego psa na Węgrzech i jak rzeczywiście mamy rozpoczęty ten championat to bym popróbowała.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że Was tak męczę z tymi zasadami, ale nie moge sobie poradzić z dokładnym przetłumaczeniem tego :oops: : Szczególnie chodzi o elementy wyróżnione czerwonym kolorem.
[quote][FONT=Century Gothic][B][U]Hungária Champion (HCH)[/U][COLOR=black]:[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Century Gothic][COLOR=red][B]In case of breeds with working trial:[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Century Gothic][COLOR=black]Three CAC titles obtained in Hungary at a show organized by Hungarian Kennel Club (MEOE) in Intermediate, Open or Working class, from two different judges. One of three CAC titles must be obtained at an International or at a Club Show. One year and one day must be elapsed between the first and the last CAC title. [COLOR=red]The working trial result - which means the fulfilment of the working trial described to this breed - will be counted in 75 % of the scores reached.[/COLOR] [/COLOR][/FONT]

[B][FONT=Century Gothic][COLOR=red]Breeds without a working trial:[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Century Gothic][COLOR=black]Four CAC-titles obtained in Open, Intermediate or Working Class in Hungary, at a show organized by Hungarian Kennel Club (MEOE). Two of these titles must be obtained at an international CACIB or at a Club Show. The four titles must be obtained from three different judges. One year and one day must be elapsed between the first and the last CAC-title.[/COLOR][/FONT][/quote]

[FONT=Century Gothic]Pierwsza część dotyczy ras podlegających próbom pracy, a druga nie podlegającym :niewiem: , tyle że w przypadku drugim też jest mowa o klasie użytkowej. A jak by ktoś mi to przetłumaczył to byłabym niezmiernie wdzięczna.:multi:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem to w ten sposób.

[FONT=Century Gothic]"[B]Pierwsza część dotyczy ras podlegających próbom pracy" [/B]- dotyczy ras myśliwskich, użytkowanych, które to próby muszą mieć.[/FONT] (wyżły, gończe, retrivery)

[FONT=Century Gothic][B]"a druga nie podlegającym , tyle że w przypadku drugim też jest mowa o klasie użytkowej." - [/B]wg mnie dotyczy grupy ras , gdzie nie ma wymogu użytkowości , choć klasa się zdarza. Np ON-y, inne owczarki pasterkie, czy z molosów np Dogi niemieckie (np IPO), czy Dobermany (też IPO) - mają startują , ale nie jest to zwiazane z wymogiem hodowlanym lub ras.[/FONT]

[FONT=Century Gothic]W naszych myśliwskich - użytkowość - to w większości wypadków stwierdzenie przydatności do pracy w łowisku. I to jest zapis i cel takiej rasy.[/FONT]

[FONT=Century Gothic]W pozostałych raczej nie ( uznajmy fanaberia właściciela).[/FONT]

[FONT=Century Gothic]To moje rozumienie zapisu.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja sunia otrzymała CAC,CACIB na wystawie węgierskiej w 2007r w klasie championów to znaczy, ze jej sie to nie liczy do rozpoczetego Championatu Węgier?
bo piszesz, że tylko zaczętego od 2006r i wcześniej, a przecież zmiany obowiazują od 2008r. to jak to wygląda na chwilę obecną.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo ciekawy wątek. I w sumie dochodzę do tego, że jednoznacznej wykładni przepisów nie ma...
A&K - tzn. że jeśli Wasz pies uzyskał na 100 pkt możliwych do uzyskania w konkursie 75 pkt to jest ok. Jeśli mniej, to d... tzn. weźcie jeszcze raz udział w konkursie :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']wczoraj skonczylam kolejny championat, wszystkie 4 wnioski mam z klasy championow
jutro zrobie ksera dokumentow i jak wplace im haracz to wysle podanie o dyplom :evil_lol::evil_lol:[/quote]


Gratulacje.

I dziękuję za informacje o CAC z klasy championów. Ulżyło mi :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Elitesse']wczoraj skonczylam kolejny championat, wszystkie 4 wnioski mam z klasy championow
jutro zrobie ksera dokumentow i jak wplace im haracz to wysle podanie o dyplom :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

Czy dostałaś już jakąś odpowiedź? Ja właśnie mam zgłaszać psa na Węgry i cały czas się gryzę czy do klasy otwartej czy championów...wolałabym go wystawić w championach :roll:, ale też zależy mi na Ch.H

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Czy dostałaś już jakąś odpowiedź? Ja właśnie mam zgłaszać psa na Węgry i cały czas się gryzę czy do klasy otwartej czy championów...wolałabym go wystawić w championach :roll:, ale też zależy mi na Ch.H[/quote]
Mysle ze zgłos do otwartej
A na która wystawe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Czy dostałaś już jakąś odpowiedź? Ja właśnie mam zgłaszać psa na Węgry i cały czas się gryzę czy do klasy otwartej czy championów...wolałabym go wystawić w championach :roll:, ale też zależy mi na Ch.H[/quote]

[FONT=Century Gothic][COLOR=Navy]Kasiu lepiej chyba do otwartej. Wczoraj sama miałam ten dylemat i finalnie zgłaszam psy do klas otwartych. W przepisach, które mi przysłali Węgrzy w styczniu nadal napisane, że klasy otw, pśr i użytkowa liczą się do Championatu.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...