Jump to content
Dogomania

Bydgoszcz - Emir


Magdalena

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

dopiero zauważyłam temat:) troszkę już czasu minęło...
zdążyliście już coś ustalić? na czym chcecie koncentrować swoje działania? nawiązaliście jakąś współpracę (np. ze schroniskiem)? jak chcecie współpracować (spotkania/korespondencja) i czy już się spotkaliście? istnieje jakiś "statut" ? składki?

chętnie dowiem się więcej! :roll: :p

a! -pełnoletnia z Bydgoszczy :D

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]wrzucę coś ze strony [I]fundacja-emir.org[/I], żeby troszeczkę pchnąć coś do przodu, w razie czego proszę autorkę tematu o publiczne zlinczowanie mnie ;) :eviltong: i jakieś wyjaśnienia jeśli nie o to chodzi ... :)
[/LEFT]
[CENTER][SIZE=5][/SIZE]
[SIZE=5][B]"REGULAMIN WOLONTARIATU
Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR" [/B][/SIZE][/CENTER]

Podstawą działalności wolontariuszy jest ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. „o działalności pożytku publicznego i wolontariacie” (Dz. U. 2003 r. Nr 96 poz. 873; z 2004 r. Nr 64 poz. 593, Nr 116 poz. 1203, Nr 210 poz. 2135).

Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR jest organizacją pożytku publicznego.
Cele i zakres jej działania określa statut.
Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR w swojej działalności kieruje się zasadami uczciwości i transparentności.
Dążymy do realizacji celów statutowych, korzystając z oferowanej nam pomocy wolontariuszy, którym, tak jak nam, zależy na egzekwowaniu przepisów ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r.
Regulamin niniejszy określa zasady współpracy władz fundacji z wolontariuszami zaangażowanymi bezpośrednio w realizację naszych celów statutowych.

[LIST=1]
[*]Wolontariuszem może zostać wyłącznie osoba pełnoletnia, korzystająca z pełni praw obywatelskich.
[*]Wolontariusz pracę swoją świadczy bezinteresownie, w miarę najlepszej swojej wiedzy i umiejętności oraz dokłada starań, aby jego działania przynosiły najlepsze możliwe efekty.
[*]Wolontariusz działa zgodnie z obowiazującym prawem i korzysta w swojej pracy z pomocy organów państwowych i samorządowych w zakresie ich uprawnień i obowiązków.
[*]Wolontariusz ma obowiązek znać treść statutu fundacji w zakresie jej celów i zadań, przepisy ustawy o ochronie zwierząt, inne przepisy dotyczące działalności na rzecz zwierząt oraz procedury interwencyjne, adopcyjne i pozostałe, ustalone w fundacji.
[*]W pierwszym roku swojej działalnosci wolontariusz nie ma prawa samodzielnie podejmować interwencji.
[*]Wolontariusze konsultują swoje działania z szefami oddziałów lub kół wolontariatu fundacji w poszczególnych miastach i niezwłocznie powiadamiają ich o zamiarze podjęcia interwencji.
[*]Warunkiem podjęcia interwencji jest uzyskanie zgody najbliższego zwierzchnika: szefa oddziału, szefa koła lub władz fundacji.
[*]Konsekwencje działań nie uzgodnionych obciążają wyłącznie wolontariusza, który je podjął na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko.
[*]Kazdy szef oddziału lub koła wolontariatu może sam rekrutować wolontariuszy bądź może zwrócić się o pomoc w tym zakresie do władz fundacji.
[*]Zakres prac, czas oraz formy działania określają wspólnie szef oddziału lub koła wolontariatu i wolontariusz.
[*]Kwalifikacje wolontariusza, jego predyspozycje oraz pracę ocenia szef oddziału lub koła wolontariatu, któremu wolontariusz podlega.
[*]Wolontariusz, przed przystąpieniem do pracy, musi zostać przygotowany merytorycznie; za szkolenie wolontariuszy odpowiada szef danego oddziału lub koła wolontariatu, który już posiada zaświadczenie o odbyciu wymaganego dla siebie szkolenia.
[*]Wolontariusze corocznie odbywają szkolenia dokształcające potwierdzone testem sprawdzającym. Pozytywne zaliczenie testu zwiększa uprawnienia wolontariusza w zakresie podejmowania działań samodzielnych.
[*]Trzyletni staż upoważnia wolontariusza do ubiegania się o funkcję inspektora.
[*]Status i uprawnienia inspektora uzyskać można po zaliczonym teście sprawdzającym oraz pozytywnej opinii szefa koła wolontariatu, któremu wolontariusz podlega.
[*]Status inspektora przyznaje Zarząd Fundacji.
[*]Calością działań realizowanych przez koła wolontariatu kieruje Prezes Fundacji.
[*]Szefowie poszczególnych oddziałów i kół składają miesięczne raporty ze swej działalności i dostarczają materiały o swojej działalności w formie elektronicznej, w celu umieszczenia tych informacji na stronie internetowej fundacji.
[*]Regulamin wchodzi w życie z dniem 1.01.2007 i obowiązuje do odwołania lub do momentu ustanowienia nowego.
[/LIST][RIGHT]Prezes Zarządu Fundacji
Krystyna Sroczyńska"[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]oraz wygląd ankiety dla wolontariuszy z tej samej strony...
[/LEFT]
[CENTER][B][I][SIZE=3][/SIZE][/I][/B]
[SIZE=3][B]"ANKIETA[/B][/SIZE]
Ta ankieta nie ma na celu oceniania ani wartościowania. Powstała aby lepiej poznać osoby, które chcą zostać wolontariuszami Fundacji Emir i w przyszłości dobrze wykorzystać ich potencjał oraz lepiej koordynować działania. [/CENTER]


Imię ...........................................................Nazwisko .................................................................................

Miasto...................................... Telefon kontaktowy......................... Mail...................................
[LIST=1]
[*]Skąd dowiedziałaś/eś się o działalności Fundacji Emir?
[*]Czy wcześniej działałaś/eś jako wolontariusz w innych organizacjach?
[*]Czy masz doświadczenie w pracy ze zwierzętami? Jeśli tak to jak ono wyglądało?
[*]Czy w przeszłości przechodziłeś szkolenia/kursy dotyczące pracy ze zwierzętami? Jeżeli tak to jakie?
[*]W jaki sposób mógłbyś zaangażować się w działalność Fundacji Emir? (jeżeli w którymś z punktów mógł(a)byś się zaangażować się tylko częściowo to napisz w jakim zakresie.
[LIST]
[*]robienie ogłoszeń internetowych psom
[*]ogłaszanie w inny sposób
[*]dom tymczasowy
[*]udział w akcjach na rzecz fundacji np. festyny, zbiórki karmy.
[*]przygotowanie materiałów promocyjnych (projekty, druk, inne)
[*]transport zwierząt / innych rzeczy
[*]robienie zdjęć zwierzętom
[*]przeprowadzanie i udział w działaniach interwencyjnych na określonym terenie.
[*]inne (tu możesz napisać szerzej o tym jak widzisz swoją współpracę z Fundacją Emir) .
[/LIST]
[*]W tym punkcie napisz wszystko co chciał(a)byś abyśmy o Tobie wiedzieli (na przykład od kiedy interesujesz się pomocą bezdomnym zwierzętom, dlaczego wybrałeś/aś Fundację Emir itp. )
[/LIST]

[CENTER][COLOR=green]Ankietę należy dostarczyć razem ze zdjęciem do najbliższego oddziału lub koła fundacji EMIR; decyzję w sprawie przyjęcia w poczet wolontariuszy podejmuje zarząd Fundacji w oparciu o rekomendacje szefa oddziału lub koła "[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Owieczko pw poszła :)

A tymczasem szukam osoby/osób które pomogłyby w sprawdzeniu pewnej bydgoskiej hodowli - w zeszłym tygodniu dostałam wiadomość od jednej dziewczyny z dogo, że nieciekawie się tam dzieje, ale nie miałam teraz czasu tego sprawdzić :razz: jestem teraz strasznie zawalona prywatnymi sprawami bo nieciekawie u mnie ostatnio :cool3: a więc potrzebny jest ktoś kto mógłby poszukać informacji na temat tej hodowli (w necie, przejrzeć fora, wypowiedzi na ich temat, może wyszukała osób, które miały okazję nabyć od nich psiaka itp...) no i duszyczka (1-2) która przeszłaby się do tych ludzi obejrzeć jak to tam wygląda (niby zainteresowana nabyciem zwierzaka - ja oczywiście również służę swoim towarzystwem jeśli tylko w dany dzień będę mogła)

ktoś chętny do pomocy? wszystkie szczegóły (adres, nazwiska, aktualny nr tel) podam na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']ja jestem chętna, pisz co i jak na pw
a przy okazji: szukam szczeniaka duzego do 4-5 miesiecy sucxzke do świetnego domku w Inowroclawiu.[/quote]

zobacz fajnego szczeniaka z Włocławka na tym wątku

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/szukam-mlodego-do-5-m-ca-owczarka-niemieckiego-124329/[/URL]

[IMG]http://images34.fotosik.pl/396/ee535ef05915a493.jpg[/IMG]

[I]W Łodzi jest taka około 6 miesięczna sunia w typie ONka. Malutka żyje w bardzo złych warunkach. Czy potencjalny domek zgadza się na sterylkę?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/uwaga-lodz-lancuch-buda-pomozmy-znalezc-szczeniaczkowi-nowy-domek-123720/"][COLOR=#000000]uwaga Łódz-Łańcuch i buda- pomóżmy znaleźć szczeniaczkowi nowy domek[/COLOR][/URL]
[IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/470/22/55/470225548_1[/IMG]
[IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/470/22/55/470225548_2[/IMG][/I]
przerażający widok - biedny szczeniak

Na tym wątku jest więcej psiaków do poratowania zajrzyj koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

wracając do sprawy utworzenia koła...

wysłałam maila do znajomej wolontariuszki Emira z zapytaniem - jak to wszystko zacząć i jak to wygląda od strony prawnej/formalnej etc.... czekam na odp, jak czegoś się dowiem, napiszę na forum.

...i taka chyba podstawa, której nikt tu jeszcze nie poruszył :roll: wygląda na to, że ktoś będzie musiał skontaktować się z oddziałem Emiru i "zrobić" testy, żeby koło mogło wogóle powstać. Najbliższy oddział jest chyba w Poznaniu... i trzeba oczywiście wyszukać informacje odnośnie statutów i prawa :roll:

przepraszam, że ja tak od razu z papierkami... :eviltong: ale lubię mieć jakieś mocne argumenty za sobą :)
...................................................
fajnie byłoby się zorganizować już jakoś teraz - np. odział tej wolontariuszki wykonuje kalendarz z psiakami znajomych, a kwotę uzyskaną ze sprzedarzy przekazuje w prezencie gwiazdkowym na schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[B]Saphira[/B] - wszystko jest ok, zgadzaja sie na umowe.
Niestety teraz nie mam czasu zająć się sprawa szczeniaczka dla Panstwa z inowroclawia.

[B]Owca[/B] - nie wiem jak inni, ale ja przeczytałam cały regulamin już wcześniej jak tylko Magdalena zaczęła ten wątek i jeśli chodzi o sprawy formalne to ja jestem jak najbardziej za tym zeby wszystkie sprawy organizacyjne i przede wszystkim finansowe były zawsze czarno na białym, bo potem wychodzą jakieś dziwne niemiłe sytuacje (wystarczy o tym poczytać niektóre wątki i kłótnie na dogo dotyczące różnych fundacji).
Statut i prawa - jako że będziemy kołem wolontariatu Fundacji Emir to my tu nie mamy nic do przemyślenia, ponieważ podlegamy pod fundajce i pod jej statut, który już jest.
I fundacji składamy nasze rozliczenia i sprawozdania z działalności koła.
Ale jako koło mamy mniejsze pole do "popisu" niż np jednostaka terenowa fundacji. Tego trzeba sie dowiedzieć.
Fajnie by było jak już się zbierzemy i zorganizujemy utworzyć str internetową.

Link to comment
Share on other sites

[B]joanika,[/B] dokładnie o to mi chodzi i w 100% się z tobą zgadzam!
...ale na razie nie działamy pod fundacją i nie jesteśmy kołem emira, a patrząc jak to się rozwija nie sądzę, żebyśmy zdołały utworzyć koło na tyle czasu przed gwiazdką, żeby na tą okazję coś "wydać", w innym wypadku - działałybyśmy na własną rękę.

dlatego właśnie odwołuję pomysł póki nie znajdziemy się pod opieką emira.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...