Jump to content
Dogomania

ledwo zywe cztery łapy.


maryjka

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Anizocytozę stwierdza się w wielu postaciach niedokrwistości, a także w różnych [B]stanach infekcyjnych[/B] powodujących uaktywnienie się szpiku kostnego i nasiloną produkcję nowych krwinek. Nie jest to objaw specyficzny, upoważniający do rozpoznania konkretnego stanu chorobowego. Wynik RDW należy interpretować kompleksowo w połączeniu z innymi parametrami morfologii oraz (najważniejsze!) ze stanem klinicznym i historią choroby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']"...jakie szanse..." to lekarz czy wrozka?[/quote]
Chyba jednak lekarz ;)- wróżka by wiedziała na pewno a uczciwy lekarz może powiedzieć tyle ile wie w danej chwili (obserwuje psa, jego reakcję na podaną krew, dynamikę zmian wyników badań...)

rekus - na forum bardziej przyda się w tym wypadku wsparcie i ew. rady.
Krytyka, podważanie wiarygodności weta, i jakakolwiek irytacja "przez chiny" chyba nie:roll:
Trzymam kciuki za pomyślne stawianie psiura na nogi:lol:

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za kazda reakcje, aczkolwiek nie ukrywam, ze zrobilo mi sie glupio - tak jakbysmy cos zaniedbali



Dyzio jest naprawde wyniszczony. jest chudy - to szkielet obleczony skora, kal to nie jest biegunka tylko woda tryskajaca.
nie wiem dlaczego nie zrobil moczu - zapytam sie, ale chce wierzyc, ze wie co robi i widocznie uznal, ze nie ma takiej potrzeby.



nie odnosze wrazenia, ze oni nie szukaja. raczej mam wrazenie, ze maja kilka hipotez, o ktorych nie za bardzo chca mowiac, zeby nie rozbudzic zbytniej nadziei na wyzdrowienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']hipotezy? z fusow.[/quote]
Kochanie a czy Ty jesteś weterynarzem że tak pewnie i uparcie podważasz prawidłowość dotychczasowego postępowania?
Śmiem twierdzić że nie bo:
a/żaden wet nie robiłby tego w ten sposób, zwłaszcza nie widząc psa
b/ domaganie się badania moczu w tych okolicznościach świadczy o pewnych lukach w wiedzy medycznej (w stanach skrajnego wyniszczenia i odwodnienia te wyniki są przewidywalnie patologiczne więc w obecnym stadium leczenia/obserwacji nic przełomowego raczej nie wniosą )
To wyniszczenie mogło doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia organów wewnętrznych więc moim zdaniem krew, nawadnianie i lekka dieta jest postępowaniem jak najbardziej zrozumiałym- dopiero obserwacja psa i sygnały że organizm podjął pracę pozwoli na wprowadzenie dalszego leczenia i szczegółową diagnostykę
Ponawiam więc gorącą prośbę o zaniechanie siania niepokoju a raczej udzielenie konstruktywnego wsparcia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']alez oczywiscie kochanie, zwsze mozna zwalic na bialaczke[/quote]
No cóż widzę że jesteś niereformowalna.:shake:
Przyjmij tylko do wiadomości że Twoje uwagi pseudomedyczne dla ludzi którzy choć trochę wiedzy na ten temat mają bardzo Cię ośmieszają. Jeśli więc chodzi Ci o to aby zaistnieć na forum to lojalnie uprzedzam, że nie tędy droga.No chyba, że chcesz olśnić zupełnych laików. Szkoda tylko, że przy okazji dokładasz Maryjce.
Maryjko trzymaj się:lol:

Link to comment
Share on other sites

Maryjko ja tez trzymam kciuki i jestem pełna podziwu za poświęcenie i opiekę jaką otoczyliście tę kupkę psiego nieszczęścia.
To się nazywa prawdziwa miłość do zwierząt.
Niejeden hodowca powinien się od Ciebie uczyć poszanowania dla zwierząt.
Trzymajcie się i pisz co z psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Mozecie sie tu nie kłocic? :roll: Rekus, skoro jesteś lepsza od weta Maryjki, to moze jedz do niej i Ty lecz tego psa?
Skoro Maryjka ufa swojemu wetowi, to nie ma potrzeby tego podważać. Wetowi też raczej zalezy na utrzymaniu psa przy życiu, jeśli nie z powołania, to dla kasy - leczenie zywego psa przynosi więcej pożytku niż leczenie martwego ;)

Maryjko trzymam kciuki...tak zdawkowo piszesz o tym wszystkim, a i tak sobie chlipnęłam nad bidą maleńką...I wyściskaj chłopa swojego, za to że się mu chce ruszać w każdą pogodę i za to ze ma wrażliwośc i psa zabrał. Oboje jesteście wspaniali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...