Jump to content
Dogomania

Opis rasy SBT


Sirius

Recommended Posts

Witam,

chciałem się podzielić tym co znalazłem przeglądając internet. To co znalazłem bardzo mnie rozbawiło http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=145 nie tylko stafiki są w taki sposób opisywane (tak na marginesie to zdjęcie i opis nie odzwierciedlają stafika więc po co ludzie którzy nie mają pojęcia o rasie dają takie opisy)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

głupota zupełna :roll:

już samo zdjecie zniechęca do czytania ....

Był już podobny topic na podobny temat.

Były później pisane listy z apelem o sprostowanie i z tego co widzę przyniosło niewielki ale zawsze jakiś skutek (chociazby zmiana fotek, bo opis nadal pozostawia wiele do życzenia)

Może do autorów tej stronki też należałoby napisać i wyprowadzić ich z błędu.

Link to comment
Share on other sites

No ja nie mogę!!! Ale mam potwora!!! I 35 minut spaceru mu wystarcza-chyba mu to powiem, normalnie...

No i na dziecko bede musiala uwazac, cholera, a ja myslalam, ze to do dzieci rasa dobra....

Tylko dlaczego on je tak lubi???? Jako potencjalne przekaski?

Link to comment
Share on other sites

Fantastyczne. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. :o

Nie zalecanie jest pozwalanie na zabawę z małymi dziećmi....

Trzeba teraz tylko poszukać tego co wymyślił termin "nanny dog" i unaocznić mu jaki był krótkowzroczny :wink:

Kurde, a to zdjęcie... Od kiedy to staffikom tnie się uszy ?

To pitbull chyba jest ?

No i - jaka to popularna rasa jest w Polsce. Owczarek, jamnik, staffik ... :evilbat:

35 minut spaceru... Boszz.... Biedny staffik... To chyba tylko na siku, kupę i do domu ? :D

Dajcie mi sznurek, chyba poszukam jakiegoś drzewa ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dramat po prostu.Jestemzałamana.

Ale ten ktos nie tylko tak pisze o staffikach.Ja poczytałam o bokserach-to samo :-? A na zdjeciu to taki bokserek-bokseropodobny.Ja myslałam,że takie strony powstaja aby zdobywac wiedzę a nie stek kłamstw. :cry:

Link to comment
Share on other sites

jaka ładna stronka... i mądra...

Generalnie wychodzi na to, że bullik jest łagodniejszy od staffika, ale głupszy i wolniej się uczy. Za to bullik jest lepszy do dzieci... i tańszy...

Staffik ma prawie taki sam opis jak pitbull. Tiaa... :evilbat:

Tylko że staffik jest rasą bardzo popularną i często występuje w Polsce...

O ASTach w ogóle zapomnieli. :oops:

Pity, staffiki i bulliki potrzebują 35min spaceru dziennie... raz dziennie? Bo jak się to rozłoży na raty- to co? 3 spacerki po niecałe 12 minut? :o

Jeszcze gorzej ma buldożek francuski- on wymaga tylko 25 min spacerku dziennie... :-?

Link to comment
Share on other sites

Probowalam Helowi wytlumaczyc, ze ma za duze spacerowe wymagania, ale bezskutecznie, moze to z powodu tych trudnosci w zrozumieniu... No i nie wiem dlaczego nie mozemy sobie znalezc kolegi, skoro same staffiki po Warszawie biegaja-to tylko my mamy jakis niefart do jamnikow...

I caly czas mam zonka, co z tym dzieckiem zrobie. Moze ja go reklamuje i oddam hodowcy, bo to mial byc nanny dog, a tu grozne bydle takie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

No ja nie mogę!!! Ale mam potwora!!! I 35 minut spaceru mu wystarcza-chyba mu to powiem, normalnie...

No i na dziecko bede musiala uwazac, cholera, a ja myslalam, ze to do dzieci rasa dobra....

Tylko dlaczego on je tak lubi???? Jako potencjalne przekaski?

Matti to najbardziej logiczne wytłumaczenie i dlatego tak liże bo on nie zagryza tylko"wylizuje" na śmierć.

Cholera muszę teraz na Lapidło uważać, nie wiedziałam, że tak mało wymagającego potwora- postrach dzieci mam w domu.

Toć nawet dziecko w to nie uwierzy.

Gdybym powiedziała to kolegom mojego synka to by mnie wyśmiali. :biggrina:

Dajcie mi sznurek, chyba poszukam jakiegoś drzewa ... :wink:

To nie Tobie jest potrzebny sznurek, tylko autorowi.

Powiem wam na dokładkę, że dziś na wystawie w Sopocie słyszałam rozmowę właścicielek bullików, oczywiście nie wszystkie są tak bardzo "zorientowane" w temacie staffików, ale panie te powiedziały tak (na widok Lapidła) - "Staffiki tylko tak niewinnie wyglądają, ale one są bardzo groźne, groźniejsze od bullików".

:help1: :Help_2: :wallbash:

Czego więc możemy jeszcze oczekiwać...

Link to comment
Share on other sites

"Staffiki tylko tak niewinnie wyglądają, ale one są bardzo groźne, groźniejsze od bullików".

-dlaczego ludzie wieżą w plotki,a nie szukaja głebszego ich potwierdzenia.Jak nie upewnili sie czy to prwda to niech przynajmniej ich nie powtazają :roll: No ale czytajac takie stronki jak ta powyzej to niema się tez czemu dziwić :roll:

Link to comment
Share on other sites

Matti to najbardziej logiczne wytłumaczenie i dlatego tak liże bo on nie zagryza tylko"wylizuje" na śmierć.

No fakt, to to by sie zgadzalo... M<nie tez wylizuje, szczegolnie jak sie jakims kremem posmaruje :))))

Powiem wam na dokładkę, że dziś na wystawie w Sopocie słyszałam rozmowę właścicielek bullików, oczywiście nie wszystkie są tak bardzo "zorientowane" w temacie staffików, ale panie te powiedziały tak (na widok Lapidła) - "Staffiki tylko tak niewinnie wyglądają, ale one są bardzo groźne, groźniejsze od bullików".

:help1: :Help_2: :wallbash:

No bo są!!! Mogą wyżej skoczyć, bo są lżejsze i tym samym mogą wylizywać nawet wyższe osoby, niż to się udaje bullikom!!! A przecież ustalilismy, ze zalizuja na smierc... :)))

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam na dokładkę, że dziś na wystawie w Sopocie słyszałam rozmowę właścicielek bullików, oczywiście nie wszystkie są tak bardzo "zorientowane" w temacie staffików, ale panie te powiedziały tak (na widok Lapidła) - "Staffiki tylko tak niewinnie wyglądają, ale one są bardzo groźne, groźniejsze od bullików".

Najgorsze jest w tej sytuacji to, że mówią to osoby na wystawie, w dodatku właścicielki terrierów typu bull...

Bo dla mnie - groźny jest nie pies, ale właściciel który pragnie zrobić ze swojego psa wściekłą bestię... I jeśli będzie odpowiednio uparty - uda mu się to nie tylko ze Staffikiem, ale i Labradorem, Goldenem czy jakąkolwiek inną rasą kochającą ludzi ... Tylko że to trzeba raz być upartym jak osioł, a dwa - mieć nierówno pod kopułą i być ograniczonym umysłowo troglodytą ... Ale niestety (a może stety) - pies to pies - sporo zależy od tego jak się go wychowa.

Ale to nie znaczy że można o SBT mówić że są groźne z natury. Groźne ? Ale groźne dla kogo ? Chyba dla gryzoni myszkujących w szopie ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie znaczy że można o SBT mówić że są groźne z natury. Groźne ? Ale groźne dla kogo ? Chyba dla gryzoni myszkujących w szopie ... :wink:

No, bo jeszcze moga zebami zadrasnac, jak przez przypadek zlapia... Chociaz nie wiem, moj pies jakby zlapal cos, to chyba by sie bardziej wystraszyl od tego biednego gryzonia i na pewno by puscil-tylko moglby wczesniej skrzywdzic.

Na gryzoniach nie sprawdzalismy, ale uwielbia polowac na ptaki-tak zeby, bron Boze, nie zlapac...

Link to comment
Share on other sites

Co się dziej z forum????

Napisałam odpowiedź a jej nie ma.

Co się dziej z forum????

Napisałam odpowiedź a jej nie ma.

Pokazuje mi, że wszystko mam przeczytane, a tak nie jest.

Ale odpowiadając na pytanie Tufi (poraz drugi, bo odpowiedź się rozpłynęła)

Koło mnie byli z taką małą bulinką i tam stała grupa ludzi z bulami i to oni głosili takie poglądy. Nie oponowałam, bo nie miałam ochoty się sprzeczać tym bardziej, że z jedną z tych pań miałam wymianę "drobną" zdń i nie była ona zbyt przyjaźnie nastawiona, więc po co psuć sobie humor rozmową z taką osobą.

Oświadczam wszystkim Tufi przy tym nie było.

I fafiki sa tez dlatego przewaznie czarne, zeby nie bylo krwi ofiary widac - bo na bialym bullu to od razu... ;)

Tufi to jest to, ja nigdy o tym nie pomyślałam, tylko po co im te białe krawaciki i „śliniaczki” tam będzie widać „dowody zbrodni”.

Dobrze, że mój ma taką malusią muszkę, więc może uda mu się wykręcić od zbrodni które "popełni". :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...