Jump to content
Dogomania

szkolenie w samo Południe


anka&autystyk

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popieram pytanie. Akurat tak niefortunnie wyszło, że nie wiem, czy dam radę przyjechać na pierwsze spotkanie bo na długi tydzień wyjeżdżam, ale jeszcze dam znać.

Oferta jest świetna i aż nie mogę uwierzyć, ze to tylko 20 zł! :)

I jestem za tym, aby rozszerzyć spotkania na inne fora - myślę, że np.ludzie z forum o pozytywnym szkoleniu psów byliby zainteresowani :)

Link to comment
Share on other sites

Ja się piszę :) i pojawie sie na pewno z chomikiem :)
miejsce fajne, niecała godzinka drogi samochodem:eviltong: (moge kogoś wziąc po drodze:) )
no i mnie rowniez nie przeszkadzają osoby z innych for ;)

edit: na tej stronce pisze,że dzieci do lat 15 doba 15zł :cool3: nie wiesz Agniś, czy ta zniżka aktualna może? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ do końca października muszę wpłacić pieniądze, prosiłabym o [B]dokonanie rezerwacji wpłacając 20 zł[/B] na konto:

35 1240 4881 1111 0000 5338 4586
Agnieszka Bura
ul. Śliżowy Potok 17
34-300 Żywiec

w terminie [B]do 28 października[/B]
[B]W tytule przelewu[/B] podajcie koniecznie swój [B]nick![/B]
Wpłacona kwota będzie podlegać zwrotowi tylko w przypadku odwołania spotkania lub przeniesienia go na inny termin.

Jak zbiorę pieniądze wpłacam je do ośrodka.

Anka, postarałaś się z tą wiadomością na pierwszej stronie :razz:. Wielkość czcionki robi wrażenie :D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Czy ja mogę mieć ten 2 osobowy pokój i przyjechać "z dzieckiem do lat 15"?? :cool3:[/quote]
Jeśli chodzi o nas to nie widzę przeciwkazań :cool3:. Z właścicielem ośrodka pogadamy jak będziemy dokonywać wpłaty. Ale myślę, że nie będzie żadnego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Zanim nie będziemy w 100% zdecydowani, że śpimy w Teji, nie chcę zasypywać pytaniami właścicieli ośrodka. Domek czy pokój, co to za róznica?
[quote name='Eriu']czy skoro są dwójki najmniejsze, to i tak się płaci 20 zł?[/quote]
Tak wynikałoby z opisu, ale to wydaje się trochę zbyt piękne, żeby było prawdziwe. :roll:

Pojadę tam w przyszły weekend, obejrzę ośrodek i wypytam o wszystko. Zawsze lepiej rozmawia się "na żywo". :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja tak nieśmiało chciałam zaproponować, aby uczestnicy pierwszego zjazdu określili, co chcą robić na pierwszym zjeździe. A także, czy zaczynamy z rana?
Ponadto podaję link do wątku z forum pozytywnego [url]http://www.szkoleniepsow.fo[/url] ra.pl/obozy-zjazdy-spotkania,33/szkolenie-w-samo-poludnie,2764.html , (mam nadzieję, że nie jest to jakieś łamanie regulaminu ;)).

Link to comment
Share on other sites

Czyli na dzień dzisiejszy na pierwsze spotkanie na 100% przyjeżdża: Eriu, Basia, Anka, Ja i 2 osoby z jednym psem z poza forum. Zerduszko i Bonsai jeszcze się zastanawiają, ale są raczej na tak, mam rację? :razz:

Co z pozostałymi, którzy zapisali się na pierwszej stronie i teraz milczą?

Link to comment
Share on other sites

Eriu dobrze mówi, nadszedł czas, żeby ustalić przebieg naszego spotkania.

Na początek ustalmy ogólne zasady, jakimi będziemy sie kierować.

1. Przede wszystkim na pierwszym miejscu sa psy. Takie spotkanie to dla nich spory stres, potęgowany jeszcze przez zdenerwowanie właściciela. Po każdorazowym treningu musi byc co najmniej 15 mintu przerwy dla psów na odreagowanie. I nie chodzi tu o wspólne gonitwy, które jeszcze bardziej nakrecaja psiaki.

2. Umawiamy się, że karmić można tylko własnego psa. Nie może być sytuacji, że pies olewa swojego właściciela, leci do innego człowieka i dostaje za to smakołyki. To właściciel musi byc dla psa źródłem najwiekszych atrakcji i przyjemności.

3. Jeżeli chcemy puścic psy ze smyczy to albo wszyscy, albo nikt. Pies, który jest na smyczy, nie ma pełnej swobody ruchów, zachowuje sie zupełnie inaczej niż gdy jest luzem. Jeśli teraz podbienie do niego zgraja psów, jest duże prawdopodobieństwo, że zareaguje agresywnie. Możemy razem puszczać psy (np. wieczorem, jak juz skończymy ćwiczenia), ale wszyscy odpinają smycze. Jeśli ktoś się obawia, zostawia psa w domku.

BTW. Po podróży psy będą bardziej drażliwe niż zwykle, więc proponuje, żeby nie zaczynac od zaznajamiania ich ze sobą, a przynajmniej nie tych, miewających humory :lol:. Lepiej dać im chwile, na odpoczynek, czy to w domku, czy na spacerze, a potem dopiero je sobie przedstawiać. Być może okaże się, że wszystkie ładnie się dogadają i następny raz nie trzeba będzie już tak uważać. Ale na początek ostrożności nigdy dość.

4. Po ośrodku psy chodzą na smyczy. Mało kto decyduje sie wynająć nocleg dla tylu psów. Powinniśmy to docenić i zachować się kulturalnie. Inni goście niekoniecznie będą zachwyceni, widząc zgraję psów, bigającą po ośrodku.

5. Na terenie ośrodka sprzątamy po swoich psach. Najlepiej poprostu wyprowadzać psa na łąkę czy do lasu.

To tyle na początek. Co jeszcze powinnam dodać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']2. Umawiamy się, że karmić można tylko własnego psa. Nie może być sytuacji, że pies olewa swojego właściciela, leci do innego człowieka i dostaje za to smakołyki. To właściciel musi byc dla psa źródłem najwiekszych atrakcji i przyjemności.

[B]I dzięki ci za tą zasadę :multi:
[/B]
4. Po ośrodku psy chodzą na smyczy. Mało kto decyduje sie wynająć nocleg dla tylu psów. Powinniśmy to docenić i zachować się kulturalnie. Inni goście niekoniecznie będą zachwyceni, widząc zgraję psów, bigającą po ośrodku.

[B]Ja proponuję też, że jeśli idziemy z kimś na spacer [taki zwykły, nie ćwiczenia] i chcemy spuścić psa to pytamy się czy możemy... np. moja wariatka spuszczone, niezaczepiające psy zazwyczaj olewa, ale może być jakiś pies, który się będzie bardzo denerwował
[/B]
5. Na terenie ośrodka sprzątamy po swoich psach. Najlepiej poprostu wyprowadzać psa na łąkę czy do lasu.

To tyle na początek. Co jeszcze powinnam dodać?[/quote]

[B]Od razu uprzedzam - Birma w nowym miejscu może być bardzo agresywna. Ja wiem ,że ona wyglądał jak chodząca łagodność, ale potrafi zaatakować bez żadnego ostrzeżenia [ba, bez warknięcia nawet, w absolutnej ciszy], więc prosiłabym o niegłaskanie jej bez pytania. W końcu to jest spory [wielkości suki ONa], bardzo silny pies. Dlatego proponowałam bym prowadzenie drobnej zasady - chcesz pogłaskać cudzego psa? Spytaj się czy możesz :razz:.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Od razu uprzedzam - Birma w nowym miejscu może być bardzo agresywna. Ja wiem ,że ona wyglądał jak chodząca łagodność, ale potrafi zaatakować bez żadnego ostrzeżenia [ba, bez warknięcia nawet, w absolutnej ciszy], więc prosiłabym o niegłaskanie jej bez pytania. W końcu to jest spory [wielkości suki ONa], bardzo silny pies. Dlatego proponowałam bym prowadzenie drobnej zasady - chcesz pogłaskać cudzego psa? Spytaj się czy możesz :razz:.[/B][/quote]
Trafna uwaga. :p
Zaczniemy od przedstawienia siebie i swojego psa. Wtedy każdy powie, gdzie mogą być problemy, na którego psa uważać, itp.

Co do zajęć praktycznych na "placu szkoleniowym" proponuję układ 2 razy dziennie po godzinę ćwiczeń. Upałów już nie ma, więc psy powinny tyle pociągnąć. Między poszczególnymi cwiczeniami można robić króciutkie przerwy. Dłużej niż godzinę, raczej nie ma sensu, bo sie nam psy rozjadą.
Zaczęłabym od przeglądu komend, żeby zorientować się na jakim poziomie jest grupa. Zaczynając od skupiania uwagi, poprzez siady, warowania, na chodzieniu przy nodze kończąc. Ci, którzy tego nie umieją, będą ćwiczyc od zera, a ci co już opanowali, no własnie, tutaj taka uwaga, zeby nie szarżować na pierwszym placu i robić to co wszyscy (tzn. jeden rodzaj ćwiczenia w danym momencie). Nawet jeśli pies juz umie warować, nie zaszkodzi mu przypomnieć, popracowac nad szybkoscią, czy precyzją.

Podczas szkolenia WSZYSTKIE psy są na smyczy bez wzglądu na stopień wyszkolenia. Najlepiej zaopatrzyć się w smycze o regulowanej długości, takie z dwoma karabinkami. Są praktyczniejsze, niz krótkie. Nie szkolimy na fleksi!


Powiem Wam, że nie zaszkodziłaby, jakby było nas więcej. Eriu albo Zerduszko, może podlinkujecie na forum Pozytywnym temat także pod dział "Szkoły dla psów"? Tam chyba zagląda więcej osób.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...