Jump to content
Dogomania

szkolenie w samo Południe


anka&autystyk

Recommended Posts

dni tematyczne byłyby ciekawe, jeden wyjazd związany z jakimś zagadnieniem, również tropieniem i różnymi sportami w miarę możliwości. Przy konkretnym zagadnieniu, albo ich mniejszej liczbie danego dnia, każdy mógłby się przygotować, poczytać, zastanowić się i też wiedziałby czego się spodziewać. mógłby się też jednak znaleźć czas na bardziej ogólne sprawy w czasie wyjazdy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zerduszko']Ja od razu piszę, że nie oczekuję porad na temat problemów mojego psa ;) Sama możliwość poćwiczenia w obecności innych psów i ludzi mi wystarczy, ale wszelkie sugestie mile widziane oczywiście ;) Ale pytam o formę - jeśli psy będą mogły podbiegać do siebie podczas zajęć, to ja na coś takiego na pewno się nie piszę.[/quote]
Dziewczyny, nie dramatyzujcie, proszę ;). Szkolenie na którym psy moga podbiegać do siebie podczas ćwiczeń, nie powinno nazywać się szkoleniem. :roll:

Ale jeżeli zjazdy mają polegać tylko na możliwości poćwiczenia w obecności innych psów, bez późniejszych rozmów, wykładów, porównań, itp. to nie ma sensu w ogóle tego organizować. Żeby poćwiczyć sobie przy innych, to mogę iść od pierwszej lepszej psiej szkółki i ćwiczyć obok psów, wcale nie słuchając szkoleniowca i nie patrząc na innych. Też tak można, tylko, że nie zyskuje się nic oprócz dodatkowych rozproszeń.
Nie wiem jak Wam, ale mi chodzi o coś więcej... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie no Agnisia - jasne, że tak :) Takie pogadanki, później jakaś integracja przy ognisku może... to byłoby naprawdę fajnie. I również popieram spotkania tematyczne. Choć dobrze by było, aby dane części takich spotkań powtarzały się niezmiennie - np.podstawowe komendy w grupie - tak na rozgrzewkę, a potem przejście do głównego celu danego spotkania :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Dziewczyny, nie dramatyzujcie, proszę ;). Szkolenie na którym psy moga podbiegać do siebie podczas ćwiczeń, nie powinno nazywać się szkoleniem. :roll:[/quote]
Właśnie takich inf. mi potrzeba ;) Ja Was nie znam, nie napisałyście nic konkretnego, więc wolę zapytać.

Myślę, że o taką formę mi chodziło, więc jeśli moja diablica Was nie przeraża, to my chętnie się pojawimy (w zależności od terminu oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

Witam :) też bym się wstępnie chciała zapisać, ale nie obiecuję nic pewnego. Czekam na więcej szczegółów, takich jak konkretne miejsce, bo u mnie w grę wchodzi tylko pociąg (no, może za jakiś czas samochód). Dlatego zależałoby mi, żeby nie było to dalej na południe niż Żywiec. I u mnie raczej wchodzi w grę jeden dzień, chyba, że nocleg byłby bardzo tani (ok 20 - 25zł).

Jeśli chodzi o moje oczekiwania to chcę mieć psa pracującego dobrze w rozproszeniach, chętnie weźmiemy udział w zajęciach frisbee i tropienia. Może jakieś agility by dało radę? Tylko od razu powiem, że jesteśmy początkujące w szkoleniu (dopiero teraz od października idziemy na kurs), a ćwiczymy metodą klikerową.

Link to comment
Share on other sites

Tina, Atena i Dobcia, Wandalka - zapisywać Was, czy narazie tylko śledzicie wątek? ;)

Szukałam domków i znalazłam coś takiego:
[U][URL]http://www.wbeskidach.pl/noclegi-miedzybrodzie-bialskie-domki-letniskowe/14-komfortowe-domki-nad-jeziorem.html#tabcennik[/URL][/U]

[URL]http://www.wbeskidach.pl/noclegi-miedzybrodzie-bialskie-domki/69-domki-nad-jeziorem.html#tabcennik[/URL]

[URL]http://www.turystyka.beskidy.pl/groniczek/[/URL]

[URL]http://www.turystyka.beskidy.pl/u_juraszkow/[/URL]

[URL]http://www.turystyka.beskidy.pl/cwajna/[/URL]

Ten ostatni podoba mi się najbardziej. Ma opcję weekendową za 25zł.
Nie wszędzie jest napisane o psach, a tam gdzie podana jest cena, myślę, że dałoby się wynegocjować niższą. Trzeba do nich jeszcze napisać i pojechać obejrzeć.

[quote]zależałoby mi, żeby nie było to dalej na południe niż Żywiec[/quote]
Raczej nie będzie :)

[quote]u mnie raczej wchodzi w grę jeden dzień, chyba, że nocleg byłby bardzo tani (ok 20 - 25zł).[/quote]
Staram się znaleźć jak najtańszą opcję.

[quote]Może jakieś agility by dało radę?[/quote]
Z agility jest ten problem, że trzeba mieć przeszkody. :(

Jeszcze trudniej byłoby z owcami, więc lepiej żeby nikt nie wpadł na pomysł nauki pasienia :) :) :).

[quote]chętnie weźmiemy udział w zajęciach frisbee i tropienia.[/quote]
To zorganizowac jest dużo łatwiej. ;)

Widze, że tropienie cieszy się sporym zainteresowaniem. O ile wiem coś o szkoleniu ogólnym i w tym zakresie mogłabym pomóc, to na temat tropienia mam wiedzę tylko książkową. Mamy kogoś, kto uczył się tropić w praktyce?
Jak nie to tez nie tragedia. Mając taką ilość psów możemy sami uczyć się tropić. To może być nawet ciekawsze niż otrzymanie gotowej recepty. Takie dochodzenie do czegoś metodą prób i błędów, ucząc się od własnego psa.

[quote]ja chetna bym byla jakby gdzies blisko mnie bo ja z 4 psami jak cos :lol:jestem z okolic lublina[/quote]
Najprawdopodobniej zajęcia będą w okolichach Żywca i Bielska-Białej. Zapisywać Cię?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']
Widze, że tropienie cieszy się sporym zainteresowaniem. O ile wiem coś o szkoleniu ogólnym i w tym zakresie mogłabym pomóc, to na temat tropienia mam wiedzę tylko książkową. Mamy kogoś, kto uczył się tropić w praktyce?
Jak nie to tez nie tragedia. Mając taką ilość psów możemy sami uczyć się tropić. To może być nawet ciekawsze niż otrzymanie gotowej recepty. Takie dochodzenie do czegoś metodą prób i błędów, ucząc się od własnego psa.
[/QUOTE]

Ja miałam zajęcia z tropienia na obozie klikerowym, więc w miarę wiem, jak ułożyć ślad dla psów początkujących. Ale co do zaawansowanych śladów to nie bardzo. Książeczką Górnego też dysponuję, więc na pewno razem jakoś damy radę :).

Link to comment
Share on other sites

Ta ostatnia oferta faktycznie bardzo ciekawa. Trzeba by tylko dowiedzieć się jak by zareagowali na taką ilość psów. I w ogóle na psy. Ale zapowiada się naprawdę ciekawie :)


Angelika, przecież było jasno powiedziane, że póki nie zbierze się odpowiednia grupa - nie możemy ustalić terminu.

Link to comment
Share on other sites

ale czy z taką ilością psów też nie będzie problemów? I czy będzie jak sprawdzić wcześniej czy byłby odpowiedni teren w okolicy?

[B]Agnisia =)[/B] co do konkretnej oferty, a zwłaszcza tej ostatniej to w agroturystyce mają zwierzęta, czy wszystkie psy mogłbyby mieszkać i przebywać w pobliżu? Np mój bardzo szczeka przy większych np. krowach (maja tam jedną).

W moim przypadku wszystko zależy też od miejsca (problem z dojazdem) i terminu więc na razie nie mogę powiedzieć nic pewnego, poza tym, że bym chciała. w który weekend byłby pierwszy taki wyjazd?

Co do tropienia, to próbowałam według różnych opisów, ale zawsze miałam kłopoty ze znalezieniem kogoś do ułożenia śladu. W takiej grupie chyba nie byłoby problemu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Tina, Atena i Dobcia, Wandalka - zapisywać Was, czy narazie tylko śledzicie wątek? ;) [/quote]
o mnie chodzi? bo ja jestem Aten@, a jest jeszcze Atena :lol:

ja się wciąż zastanawiam, możesz mnie wrzucić na listę rezerwową, o ile takowa istnieje :razz:

gnębi mnie jeszcze jedna myśl - mam dwa psy, mogę wziąć obie? bo nie mam z kim zostawić :( ewentualnie wymyśliłam jeszcze jedną rzecz - mogę nocowac u rodziców i w jeden dzień jedna suka, w drugi druga :razz:

Link to comment
Share on other sites

Marmara, myślę, że poza sezonem nie powinno być problemów z wynajmem.

Ja znam fajne miejsce, tyle, że 30zł za nocleg, miejscowość nazywa się Sól Kiczora(koło Rajczy, Zwardonia), pociąg dojeżdża bezpośrednio do tej miejscowości. Tyle, że nie ma tam domków - jedynie pokoje do wynajęcia. Ale tereny są.

Aten@ moim zdaniem to wszystko zależy od Ciebie :) Jeśli wiesz, że poradzisz sobie z dwoma sukami naraz, poświęcając im uwagę - to czemu nie, bierz obie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']
Co do tropienia, to próbowałam według różnych opisów, ale zawsze miałam kłopoty ze znalezieniem kogoś do ułożenia śladu. W takiej grupie chyba nie byłoby problemu:)[/QUOTE]

Ja właśnie pracowałam w ten sposób, że układałam ślad, chowałam się, a ktoś z psem dochodził do mnie. Wtedy pies ma większą motywację do znalezienia, tak przynajmniej to rozumiem.
Choć niedawno układałam Bezie sama ślad, a na końcu kładłam zabawkę, którą potem się bawiłyśmy.

Cimi, jak wygląda ślad IPOwski? Bo wiem, że jakoś inaczej, niż użytkowy, ale nie wiem dokładnie :).
I na frisbowe porady na pewno się piszę :)

Też mi się wydaje, że poza sezonem nie ma problemu z miejscami, problem tylko może być, gdy usłyszą, że przyjeżdża grupa psów, bo to też nie wszystkim się podoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Książeczką Górnego też dysponuję, więc na pewno razem jakoś damy radę :smile:[/quote]
Ja również :D.
[quote]ale czy z taką ilością psów też nie będzie problemów? I czy będzie jak sprawdzić wcześniej czy byłby odpowiedni teren w okolicy? [/quote] O psy trzeba sie spytac osobiście. Sprawdzic teran pojadę, jak zdecydujemy się na cos konkretnego.
Jak cos macie to wklejajcie linki!

[quote]o mnie chodzi? bo ja jestem Aten@, a jest jeszcze Atena :lol:
ja się wciąż zastanawiam, możesz mnie wrzucić na listę rezerwową, o ile takowa istnieje :razz: [/quote]O Ciebie, o Ciebie. :)
Listy rezerwowej nie będziemy narazie tworzyć. byłoby za duże zamieszanie.

[quote]Marmara, myślę, że poza sezonem nie powinno być problemów z wynajmem.
Aten@ moim zdaniem to wszystko zależy od Ciebie :smile: Jeśli wiesz, że poradzisz sobie z dwoma sukami naraz, poświęcając im uwagę - to czemu nie, bierz obie ;-)[/quote]Podpisuję się pod tym :).

[quote][B]Agnisia =)[/B] co do konkretnej oferty, a zwłaszcza tej ostatniej to w agroturystyce mają zwierzęta, czy wszystkie psy mogłbyby mieszkać i przebywać w pobliżu? Np mój bardzo szczeka przy większych np. krowach (maja tam jedną).[/quote]Myślę, że raczej nie znajdziemy oferty bez zadnych zwierząt w pobliżu, a psy i tak nie bedą ganiać luzem po terenie ośrodka, w związku z czym nie powinno dojść do spotkania zwierząt gospodarskich z psami. ;)
Poza tym to sa tylko propozycje miejsc.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli spotkania będą gdzieś niedaleko Gliwic to mogła bym przyjeżdżać [co prawda nie na 2 dni, a tylko na jeden :shake:]. Niestety tak jak Cimi studiuję zaocznie. Jeśli chodzi o mój "wkład" to odbywam właśnie staż w Wesołej Łapce więc mogę tłumaczyć metodę klikerową [chociaż sama z niej nie korzystam, zawsze zapominam klikera na spacery, a w domu dziecko nim budzę :diabloti:].

Ps. Cimi, Aten@ pamiętacie mnie jeszcze :cool3:. Jak będę miała troche czasu to będę musiała do was przyjechać - ćwiczę z Birmą frisbee i przydała by sie pomoc specjalistów ;)

Link to comment
Share on other sites

Agniesia możesz mnie dopisać do listy;)

Mnie przede wszystkim zależy na tym, żeby ćwiczyć wśród innych psów, bo inne czworonogi powodują, że mój zupełnie nie umie sie skupić.


znalazłam takie oferty noclegów w Żywcu:

[URL="http://www.eholiday.pl/noclegi-9192-galeria.html"]http://www.eholiday.pl/noclegi-9192.html[/URL]

[URL]http://www.eholiday.pl/noclegi-9343.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Przyznam pomysl bardzo fajny nawet chetna bym byla tylko tak dojazdy u mnie tylko pociag i mam niesfornego szczeniora 2 miesiecznego wiec nie wiem czy sie nadajemy...
Dwa ja znam jedno miejsce w okolicach zywca jest to bardziej w typie schroniska na rogaczu tam co prawda problem jest ze na wysokosci ale jak bylam tam 2 lata temu to nie robili problemow ze z psem nawet w sezonie i jak to schronisko tanio i mozna sie potargowac;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...