Jump to content
Dogomania

piesek czy suczka?


starbi

Recommended Posts

Widzę, że skoro bierzesz pod uwagę psa nie planujesz szczeniąt, więc pies może być, następnie jeśli Ci nie przeszkadzają cieczki "bo to kłopot", nie masz przekonania, że suka "powinna mieć raz szczeniaki bo sfiksuje" to może być suka, a skoro jest Ci obojętna płeć to ciężko coś doradzić, pokochasz obojętnie czy będzie to pies czy suka.

Z doświadczenia i obserwacji - suka ma cieczkę, ale przecież upilnowanie jej przez te kilka newralgicznych dni płodnych nie stanowi żadnego problemu, luzem i tak jej nie puścisz, a przypadkowo przecież żaden wałęsający się pies przy Tobie jej nie pokryje. Jeśli masz ogród to pies może Ci "podlewać" systematycznie wyżej pienne krzewy powodując ich więdnięcie, jak gdzieś wyczuje cieczki to dopiero może być zabawa może pójść w długą :scared: nie reagując na zawołania, będzie apatyczny, nie będzie jadł, może wyć i podkopywać się pod ogrodzeniem, itp. Jeśli chodzi o charakter i przywiązanie to słyszałem, powtarzam słyszałem, że suczki są bardziej związane z właścicielem, bardziej trzymają sie domu, kochańsze itd. itd. ... Nie wiem ja na własnych psach widzę, że to wszystko zależy od charakteru psa, nie jest ważne czy suka czy pies, ja nie zauważyłem różnicy miałem psy i suki, mam nadal mieszankę płci i każde kocha nas tak samo, jest tak samo wierne i przywiązane, więc nie mogę Ci doradzić. Ze względu na zachowania cieczkowe psów I TO PODLEWANIE KRZEWÓW - osobiście chyba wolę jednak sukę, ale tylko z tego względu. Aha są rasy, gdzie występuje dymorfizm płciowy i samce mogą być efektowniejsze od samic, bądź odwrotnie, ale jeśli chodzi o labki to chyba suka ładniej wygląda bez tego "przyszytego" widocznego samczego przyrodzenia :wink: .

Ale decyzja należy tylko do CIEBIE :bigcool:

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod tym co napisał warran :bluepaw:

Dodam jeszcze, że jeśli masz plany wystawowe to pies/samiec ma większe szanse na BOBy i inne tytuły, bo nie dostaje cieczki, która uniemożliwia wystawianie. Psi chłopak jest też bardziej efektowny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pewnie, że dobrze zrobiła! :lol:

Ja mam 3 suczki!

Miałam kiedyś psa (samca), ale bardzo się na nim zawiodłam. Był straszny (dominant, agresywny, uciekał, kopulawał ze wszystkim...) i dlatego nie potrafię się zdecydować na samca. Może za kolejne 9 lat (bo tyle minęło od jego smierci) zmienię zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...