Jump to content
Dogomania

Szczeniak PBGV wyje z bólu przy każdym ruchu - nikt nie wie co mu jest!!


milkada

Recommended Posts

:-(Pies ma 3 miesiące i miał już trzy ataki. Wyje wtedy z bólu przy każdym ruchu lub dotyku. Miał robione prześwietlenie i kręgosłup jest ok. Poprzednim razem dostał zastrzyki - kokarboksylaze, witaminy z grupy B oraz antybiotyki. Po 3 dniach mu przeszło. Byłam już u kilku wetów i nikt nie wie co mu jest. Czy ktoś miał może podobny przypadek?

Link to comment
Share on other sites

U ilu wetów z nim byłaś? Poszukaj naprawdę dobrego specjalisty z twojej miejscowości lub okolic. Jeśli takiego nie znasz to na pewno na forum ktoś ci pomoże. Ja dopiero za trzecim razem dobrze trafiłam i mam nadzieję, że jeszcze uda się odratować nóżki mojego psiaczka. Poprzedni wet faszerował go wapniem co powodowało jeszcze gorsze zmiany w stawach.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Byłam u trzech wetów i każdy mówi, że to coś neurologicznego. Miał robione prześwietlenie kręgosłupa i nic nie wykazało. Dostał ostatnio przez 3 dni sterydowe zastrzyki i mu przeszło po pierwszej dawce,ale umówiłam się w Warszawie na piątek na tomografie lub rezonans i zobaczymy co wykaże.
Perspektywa takich ataków do końca jego dni mnie nie zachwyca. Jeśli to jakaś wada wrodzona to (ze względu na moją obecną sytuację finansową itp.) będę zmuszona oddać go hodowczyni. Dzięki za rady

Link to comment
Share on other sites

Może dla pewności umów się do dobrego weta ortopedy. Skoro będziesz w wawie to mogę ci polecić dr Janickgo, w piątek przyjmuje na wawrze na ul. 27 Grudnia (wiem, bo w ostatni piątek u niego byłam). Znalazłam namiary na niego na forum. Mówią, że to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Strasznie szkoda mi twojego psiaczka...:placz:

Link to comment
Share on other sites

Milkada przedyskutuj jeszcze kwestie bolow wzrostowych, a to mija po dorosnieciu.
I daj znac, co z psiakiem.

PS. XXX, czytaj ze zrozumieniem, rasa jest w tytule watku, a co zrobi hodowca po zwrocie psiaka, nikt pewnie nie okresli. Jesli jest faktycznie chory i mialoby to sie wiazac z cierpieniem nieuleczalnym, to eutanazja jest jednym wyjsciem (oczywiscie jako ostatecznosc w najgorszym razie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']karjo-czytam ze zrozumieniem,:crazyeye:a czy musze sie na skrotach psow rasowych znac?:shake: nie wiem do teraz,nie jestem hodowca[/quote]
Petit Basset Griffon Vendeen

[SIZE=2][B]milkada [/B]trzymam kciuki za pieska.[/SIZE]






[SIZE=1]
[quote name='milkada']Miał robione prześwietlenie i kręgosłup jest ok. [/quote]

[quote name='xxxx52']
czy zostal przeswietlony?[/quote]
[quote name='xxxx52']karjo-czytam ze zrozumieniem, :crazyeye:[/quote]
nie mogłam się powstrzymać przed zacytowaniem tego
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

co sie stanie jak sie troche informacji sie powtorzy :razz:,a grzecznosc i uprzejmosc nie lezy na ulicy?:shake:powinna byc sprawa oczywista ,a nie wymuszona.nie czepiajmy sie drobiazgow,bo nie o to sie na forum powinno rozchodzic!
-dziekuje za wyjasnienie skrotu,znam tylko pelna nazwe

Link to comment
Share on other sites

MonikaP- pies ma 3 miesiące i po podaniu drugiej dawki szczepionki miał reakcję alergiczną tzn. chorował przez tydzień - nie jadł, nie pił i temp. miał wysoką. Pani wet która go szczepiła dała mu 9 składnikową szczepionkę co u innego weta wzbudziło oburzenie:(

Pigi- dzięki za informacje.

XXX- sądzę, że hodowczyni go nie uśpi chyba,że w ostateczności, ale wtedy to i ja bym musiała to zrobić, jeśli np. jest to genetyczna wada i choroba nie do wyleczenia. Oddanie psa to dla mnie nic łatwego, ale jestem w ciąży i po prostu w tym momencie mam zdrowie własne i dzidziusia na pierwszym miejscu więc robię co mogę, i tylko jeśli to będzie konieczne oddam psa. Aż ryczeć mi się chce na samą myśl bo już się do niego przyzwyczaiłam :placz:

Link to comment
Share on other sites

milkada-zal mnie Ciebie i psiaka.mam zapytanie jezeli teraz psiak ma 3 miesiace ,to kiedy (w jakim tygodniu byl szczepiony)Moze mu to samo przejdzie,poczekaj ,moze to nic nie jest zlego!Nie oddawaj go do hodowcy.Daj mu czas ,moze to jest reakcja tylko na szcepionke.
Pani Moniko-czy jest taka mozliwosc ,ze pies dostanie szoku po szczepieniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pigi']Może dla pewności umów się do dobrego weta ortopedy. Skoro będziesz w wawie to mogę ci polecić dr Janickgo, w piątek przyjmuje na wawrze na ul. 27 Grudnia (wiem, bo w ostatni piątek u niego byłam). Znalazłam namiary na niego na forum. Mówią, że to jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Strasznie szkoda mi twojego psiaczka...:placz:[/quote]
DrJanicki jest znakomitym specjalistą ,ale wydaje mi sie,ze należałoby udać się na konsultacje do dobrego neurologa ,a nie chrurga-ortopedy. Zresztą ,moze coś wyjasni sie po szczegółowych badaniach.
Bardzo Wam współczuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy jest taka mozliwosc ,ze pies dostanie szoku po szczepieniu?[/quote]

U dzieci (ludzkich) niestety bywają przypadki uszkodzeń neurologicznych po szczepionkach :-(.
Możliwe, że szczeniaki też mogą podobnie reagować. Ja szczepię swoje psy (szczenięta) szczepionką 9-składnikową - na szczęście nigdy nie miałam podobnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mela2']DrJanicki jest znakomitym specjalistą ,ale wydaje mi sie,ze należałoby udać się na konsultacje do dobrego neurologa ,a nie chrurga-ortopedy. Zresztą ,moze coś wyjasni sie po szczegółowych badaniach.
Bardzo Wam współczuję.[/quote]

Właśnie po rozmowie z dr Narojkiem mam się zgłosić do lekarza neurologa i umówić najpierw na wizytę ponieważ trzeba stwierdzić co jest konieczne czy tomografia czy rezonans. Więc będę teraz dzwonić do dr Olkowskiego...
Dzięki wszystkim za info i zainteresowanie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...