Jump to content
Dogomania

Encorton-dla psa


montana1

Recommended Posts

Moja suka właśnie skończyła przyjmowanie encortonu,dostała go na bardzo silny odczyn alergiczny po ugryzieniu pchły.Stan zapalny skóry bardzo szybko ustąpił.Ważne przy stosowaniu tego leku jest stopniowe zmniejszanie jego dawki aż do calkowitego zaprzestania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Steryd na pobudzenie apetytu?? :crazyeye:[/quote]
Też się zdziwiłam bo mi ten lek kojarzył się jedynie z chorobami serca i uczuleniem więc dla mnie było to niepotrzebne trucie psa dlatego nawet nie wykupiłam recepty ale zapoznałam się z ulotką i tam w skutkach ubocznych napisane było że możliwie jest zwiększenie apetytu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dlatego jak sobie ulotkę przeczytałm to zmieniłam weterynarza :evil_lol:
Szczególnie że odniosłam wtedy wrażenie że to było takie na pozbycie się nas, na odczepne zapisane, bo dla mnie był problem w tym, że trzymiesięczny szczeniak potrafił nic nie zjeść przez 4, 5 dni dla weterynarza to był poprotu niejadek i twierdził że przesadzam bo jak w końcu zgłodnieje to będzie jadł ale ewentualnie przepisze mu lek na pobudzenie apetytu. Póżniej okazało się że psiak jeszcze w hodowli musiał zjeść kawał nylonowego sznura i miał poważny nieżyt żołądka i przez to nie mógł jeść. Wyszło to na jaw jak postanowiłyśmy z mamą podać psu ziółka na zaburzenia układu pokarmowego i psiak po kilku dniach kuracji wydalił kawał sznura w ropnej oprawie.

Link to comment
Share on other sites

Pobudzanie apetytu może warto zacząć od podgrzania karmy w mikrofali - silniej pachnie i pobudza apetyt.

Encorton jak najbardziej pobudza apetyt, ma mnóstwo innych działań w zależności od sytuacji pożądanych lub ubocznych. Zastosowań tego leku nie sposób tu wymieniać nawet...Poza tym zdziwilibyście się jakie leki stosuje się też do pobudzania apetytu...

Z przykrością stwierdzam że część wypowiedzi w tym wątku, ma wątpliwą przydatność, co potencjalnych poszukiwaczy informacji o encortonie powinno skłonić do poszukania bardziej wiarygodnych źródeł.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 8 months later...

Cześć wszystkim,posiadam suczkę z alergią która polega na tym że strasznie się drapie po uszach robiąc sobie przy tym rany i "łyse placki" od pół roku dostaje Encorton (całe opakowanie starcza mi na tyle dni ile jest tabletek, 20 ? ) kiedy lek się skończy przestaje się drapać na jakiś tydzień później znów się zaczyna noi oczywiście znowu Encorton. Z tego co tu wyczytuje na temat tego swińskiego leku chciałabym zaprzestać stosowanie go, jednak czy jest coś innego czym mogłabym pomóc swojemu psu ??? Dodam jeszcze że nie widzę żadnych zmian u psa po stosowaniu tego leku, być może że to krótki okres przyjmowania go - ;)) aczkolwiek nie mogę narzekać na brak apetytu u swojego psa więc mogę nawet powiedzieć że też trudno by było mi stwierdzić czy się nasila. Będe wdzięczna za podpowiedz.Pozdawiam Wszystkich forumowiczów i ich zwierzątka. ;))

Link to comment
Share on other sites

hej.pamiętaj,że nie mozna odstwiać enkortonu od tak sobie jak witaminy,ale stopniowo,ale pewnie to wiesz.jest tez steryd o przedłuzonym działaniu-depomedrone w inj,ale to tez ta sama grupa.czy były diagnozowane te uszy?w kierunku np.zapalenia czy azs-u,może bardziej potrzebna mu dieta(alergia)niz steryd.a może to zwyłe zapalenie uszu-wtedy krople.najlepiej idz do weta znów.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']hej.pamiętaj,że nie mozna odstwiać enkortonu od tak sobie jak witaminy,ale stopniowo,ale pewnie to wiesz.jest tez steryd o przedłuzonym działaniu-depomedrone w inj,ale to tez ta sama grupa.czy były diagnozowane te uszy?w kierunku np.zapalenia czy azs-u,może bardziej potrzebna mu dieta(alergia)niz steryd.a może to zwyłe zapalenie uszu-wtedy krople.najlepiej idz do weta znów.pozdrawiam[/QUOTE]

Szczeże mówiąc to nie chce podwarzać zdania weta, bo napewno zna się bardziej aczkolwiek wszyscy wiemy jacy są teraz lakarze ( nie chodzi tu tylko o wetów ) na początku stosowałam maść Atecortin ale nie pomagała. Dostaje uczulenia również naścięte trawy wtedy pojawiają się czerwone plamki na brzuchu (od dotykania traw).Właściwie to nie ma nic na skórze jakiegoś zapalenia czy coś. Trudno mi tak wszystko dokładnie napisać, ale podejrzewam że ta alergia to niskie stadium i że dałoby się to wyleczyć napewno innym lekiem niż Encorton. I byłby spokój.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Encorton jako steryd jest dobrym preparatem na choroby autoimunobilogiczne czyli alergie wszelakiego typu, sam w sobie nie leczy tylko natychmiastowo pomaga w opanowaniu alergi - blokuje ja niejako, stosowanie sterydów powinno być od najwyższej dopuszczalnej dawki a po określonym czasie schodzenie do coraz niższych aż do zaprzestania podawania. Encorton jako steryd ma ogromną ilość działań ubocznych - jego zalety są niczym w obliczu jego wad. Moim zdaniem najbardziej skuteczną metoda walki z alergiami są testy gdyż pomagają wskazać jaki alergen jest przyczyną reakcji oraz określić jego wrażliwość na antybiotyki - kuracja antybiotykami jest długa i wymagająca leków osłonowych oraz immunowspomagaczy ale tez skuteczniejsza niz leczenie sterydami gdyż trwalsza - dlaczego tak mówię? a bo i encorton i testy i kurację antybiotykami przerabiałam z moim atopowcem.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 10 months later...

Encorton,to dziadostwo jakich mało większość przypadków kończy się rozwaleniem nerek(przy dłuzszym podawaniua)zawsze ale to zawsze tak się kończy,dodatkowo wątroba rozwalona.
Encorton steryd na wszystko tylko wetów nie interesuje dalszy los psów ,mają to w nosie,encorton rozwali nerki ,będziemy leczyć nerki itd.Żal mi tych wszystkich zwierzaków które są faszerowane tym świństwem.
Są na wszelkie choroby metody naturalne,ja je stosuje u moich psich pacjentów i AZS,I TOCZEŃ, bez grama chemii można opanować i bez skutków ubocznych,ale weci nie mają tej wiedzy.
Zaprzaszam na mój blog ,moja reklama jest w dziale płatnym Dogomanii
[URL]http://dog-natural.blog.onet.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć. Mam podobny przypadek co kolega 20midnight10. Mój maluch jest prawdopodobny uczulony na "wszystko", nawet spacer do lasu nie wchodzi w grę. Weterynarz przepisał encorton i jadł tylko karmę royal hypoallergenic, robiliśmy tak jak się powinno schodząc do minimum w pewnym momencie odstawiając. 4 dni jest ok, zaczyna się drapać, po ok 2 tygodniach ma rany na brzuchu, przy łapkach, czerwony pysk. Wystarczyło podanie pół tabletki (cała 10g) i po 2 godzinach żadnego drapania. Przez jakiś czas podawaliśmy mu pół rano i wieczorem ale chcieli byśmy poszukać innego rozwiązania. Nie wiemy co robić...

Link to comment
Share on other sites

Pierw trzeba było by wiedzieć na co jest uczulony. Weterynarz przedstawił mi jak miało by to wyglądać i niestety nie stać nas na wszystkie badania, bo ceny mają kosmiczne. Sama zmiana karmy już teraz nie sądzę aby coś dała. Staramy się trzymać go na 1/4 tabletki rano i wieczorem, aby dostawał jak najmniejsze dawki bo bez tego nie wytrzymuje kilku dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czesc. Mój spaniel okazał sie alergikiem (kurczak wołowina jagniecina) obecnie pojdaje mu encorton5mg czytajac sie przeraziłam waszymi wypowiedziami.ja moge na temat tych tabeletek powiedziec tyle,ze po podaniu psince tabletki robi sie ospały na kilka godzin i strasznie głodny :( i tu mam problem bo juz nie wiem czym go karmic probowałam juz purine,royal c i zero poprawy aktualnie mu gotuje ryz z marchewka, bo nie mam dostepu do dziczyzny itd.poradzcie mi jakas karme,ale w granicach rozsadku za kg.bo zaniedługo ze spaniela bedzie grzywacz chiński w strupach ;(

Link to comment
Share on other sites

Miałam podobny problemz alergikiem psem . zaczęło sie od drapania praktycznie odkąd go wziełam do siebie i krost plam na brzuchu potem niegojaca się rana na mosznie. Antybiotyki i sterydy (encorton) niewiadomo co . znalazłam psiego dermatologa i po roku wszystko się uskopokiło. Enkorton zmienił mu na metypred.maść triderm do smarowania ran i zaczerwienień. Teraz bierze jeszcze 1/4 tabletki co 2 dni. Musze powiedziec że 1,5rocznego psa wykastrowałam usuwając ze względu na ranę mosznę całkowicie i wszystko jakby ucichło. Przeszliśmy na poczatku z royala na barf potem na gotowaną karmę. Na poczatku jak ustaliłam że kurczak jest topem uczulającym mojego psa byl to ryż z indykiem i marchewka. Zmieniłam najpierw indyka na rybe ryż na kukurydze a marchew na brokuła. ale to utrafianie ciągneło się ok 3 lata. Zrezygnowaliśmy z dywanów i paneli - tylko płytki. Farby antyalergiczne, kocyki i ręczniki bawelniane prane często w dziecięcych proszkach. jesli ma krótka sierść po spacerze go spłucz wodą i wytrzyj. acha i mycie płytek czymś co jest dla alergików ja znalazłam jakis preparat classen ale rewelacyjny tylko drogi jest preparat firmy PiP. Z reszta wraz ze sprayem na roztocza. Zmiany od wprowadzania nowych rzeczy tak po ok. 3 tygodniach jak jest okto znaczy że cos służy. Polepszyło się i psu i nam :-)
typowym objawem po sterydach jest to że psu chce sie bardziej sikać. jesli pies skrobie sie po pysku albo ma czerwone przy pysku to wina pozywienia.
podobno najmniej uczulająca jest konina. Mozna ja kupis na necie zarówno w wersjirozdrobnionej zamrożonej jak i karm suchych. Ja próbowałam wolfsblut "wild plain" ale po koninie mów pie jakkolwiek nie drapał się więcej to dostawał takich gazów że hej. Pozartym boje sie że mrożone mięso jest nie tylko jak nam sie wydaje z zabijanych koni ale tez tych które ida do utylizacji z powodu zdechnięcia czy choroby wtedy polewa sie jes specjalnymi środkami chemicznymi.taka padlina jest naszpikowana chemią i truciznami wole nei dawac takiego czegoś nawet psu. pozostały nam więc ryby, które kupuje mrozone (mintaj, morszczuk, dorsz łosoś takie najtańsze albo świerze tez najtańsze tylko bez ości) No niestety jest z tym roboty. Dziele pokarm na porcje i przechowuje w lodówce kilka dni.
niekonicznie potrzeba badań wystarczy wnikliwa obserwacja co dzień reakcji psa i stolca (no niestety tez ) i uszu oczu przestrzeni miedzy palcami. Royal canin to siara . nie rózni się zbytnio od takiego pedigree. Dodatkowo na gotowanym trzeba podawać kwasy omega 3 i 6 . Dla psów jest cos takiego jak Viacutan plus. Do uszu moim zdaniem rewelacyjny do codziennej pielęgnacji jest Epi- Optic ale tylko próbowałam tego z dopiskiem nouvelle formule firmy Vibrac.
Na gotowanym pies strasznie jadł trawę poradzono mi wtedy tabletki rumen-tabs ze żwaczem choc bałam sie bo wołowiny tez nie najlepiej tolerował tabletki sprawdziły się doskonale.

Edited by stopluz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...