Jump to content
Dogomania

Yarek

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Yarek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. [quote name='Martens']Sedalin potrafi nawet wyostrzyć odbieranie bodźców jednocześnie ograniczając ruch - co może u psa skończyć się naprawdę ciężką traumą i nasileniem lęku. U wielu psów na drugi dzień występują też liczne skutki uboczne podobne do tych przy wychodzeniu z narkozy. To że Sedalin działa uspokajająco na ludzi nie ma żadnego odniesienia do psów. Przykład - amfetamina, na którą organizm ludzki reaguje ogromnym pobudzeniem, na szczury działa... usypiająco. A to, że weterynarze go przepisują... A ilu weterynarzy opowiada, że każda suka powinna mieć szczeniaki i podobne bzdury? Wetowi interniście często wystarcza wiedza, że niby środek uspokajający i już; szczegółowa wiedza o konkretnym działaniu poszczególnych leków psychotropowych na organizm i świadomość psa to już wiedza typowo specjalistyczna.[/QUOTE] A może ktoś by tak się wybrał do weterynarza trochę wcześniej niż 30 grudnia w tym celu i przedyskutował temat ? Potem tylko siedzieć i jojczyć że weterynarz niedobry. Pozdrawiam.
  2. Pobudzanie apetytu może warto zacząć od podgrzania karmy w mikrofali - silniej pachnie i pobudza apetyt. Encorton jak najbardziej pobudza apetyt, ma mnóstwo innych działań w zależności od sytuacji pożądanych lub ubocznych. Zastosowań tego leku nie sposób tu wymieniać nawet...Poza tym zdziwilibyście się jakie leki stosuje się też do pobudzania apetytu... Z przykrością stwierdzam że część wypowiedzi w tym wątku, ma wątpliwą przydatność, co potencjalnych poszukiwaczy informacji o encortonie powinno skłonić do poszukania bardziej wiarygodnych źródeł.
  3. Polidypsia czyli zwiększone pragnienie jest objawem wielu chorób - w tym nerek, wątroby oraz innych. Dlatego gdy stwierdzi się że pies więcej pije to warto pokusić sie o profilaktyczne badania dodatkowe - mocz, krew i inne w tym obrazowe badania jak USG. Aby to kontrolować musisz zaopatrzyć się w miseczki z podziałka - żeby było wiadomo ile wody nalewasz. Zdrowy pies wypija dziennie 60-70 ml H2O na kg swojej masy (więc np. 20 kg pies wypija dziennie około 1 litr i 200 ml). Gdy nową wodę nalewasz rano, to rano następnego dnia sprawdzasz ile ubyło - weź też pod uwagę że woda paruje zwłaszcza latem i do tego w upały pies więcej pije więc jak ci spożycie wzrośnie nawet do 80-90 ml/kg to nie znaczy że jest źle. Takie liczenie można robić spokojnie 1-2 x w tygodniu. Ponadto obserwuj czy pies oddaje częściej/więcej mocz - zazwyczaj te dwie sprawy korelują ze sobą.
  4. Ja osobiście zalecam, u starszych psów z przebytymi epizodami chorób nerek i wątroby (w niewydolności serca tak jak w tym przypadku również) badanie profilaktyczne (GHS, profil podstawowy) nawet co 1/2 roku. Jednocześnie właścicel powinien samodzielnie kontrolować ilość spożywanej wody przez psa - robić taki pomiar 1 - 2 x w tygodniu i alarmować w przypadku nagłego zwiekszenia spozycia. Twój weterynarz napewno udzieli ci informacji jak to mierzyc i ile wody przeciętny zdrowy pies powinien wypijać dziennie (+/-) W razie wzrostu spozycia warto zastanowić się nad tego przyczyna. alternatywa zwłaszcza jeśli chodzi o nerki jest okresowe badanie moczu - tez tańsze To tylko takie zalecenia, a jak kto się do nich stosuje to inna historia.
×
×
  • Create New...